Air Bonsai – lewitujące drzewka

Zazwyczaj opisując Japońskie produkty, mamy do czynienia z zaawansowaną technologią, robotami bądź nawiązaniami do mangi. Tym bardziej cieszy nas obecność w portalu crowdfundingowym, całkiem odmiennego reprezentanta tej niezwykle barwnej kultury. Mimo niezwykłego pociągu do nowinek, Japończycy słyną z precyzji i zamiłowania do tradycji. Lewitujące drzewka Bonsai to nie tylko ciekawy pomysł, ale imponujący pokaz staranności. Japończycy nazywają je Little Star.

air_bonsai (1)

Sercem projektu jest japońska wyspa Kyushu. Niezwykły produkt dostępny jest w kilku wariantach. Podstawowa i najbardziej przyziemna wersja to dość nowoczesny zestaw o ascetycznym wyglądzie. Obejmuje on „little star” czyli 6cm podkład, na którym możemy zasadzić dowolną roślinkę. Drugim elementem jest zasilana elektrycznie baza, która jest w stanie stabilnie unieść podkład na wysokość 2 cm. Podstawa wykonana z japońskiej porcelany Imari ma 15 cm średnicę. Całość jest dostarczana do klienta w estetycznym drewnianym pudełku. Dodatkowo możliwy jest wariant zawierający naczynko z lawy wulkanu Sakurajiama, mogące zastąpić organiczny podkład.

air_bonsai (3)

Prawdziwą perełką jest jednak ręcznie wykonana edycja. Dostępna w 4 wariantach (Shiro-tsubaki, Suzu-mushi, Kona-yuki i Kuro). Identyczna technologia otrzymała, przepiękne tradycyjne wykończenie. Podstawa w tym wypadku może mieć nawet 18 cm. jest wykonana z ręcznie formowanej, zdobionej i malowanej porcelany. Niezwykły jest również ręcznie dopracowywany podkład, oparty na wariancie organicznym bądź wulkanicznym.

air_bonsai (2)

Na 36 dni przed końcem kampanii crowdfundingowej, autorzy z powodzeniem zebrali sumę, mającą zapewnić rozpoczęcie produkcji. Aby otrzymać własne Air Bonsai, należy wesprzeć kwotą co najmniej 200 dolarów (podstawowy zestaw). Wariant wulkaniczny to koszt dodatkowych 30 dolarów. Ręcznie wykonane warianty kosztują 500, 800 lub 1000 dolarów i są limitowane odpowiednio do 20, 10 i 5 zestawów. Absolutnym rarytasem jest wersja Kuro limitowana do 3 sztuk i wyceniona na 10 000 dolarów, wraz z jej zakupem nabywca otrzymuje w pełni opłaconą wycieczkę do wytwórni Air Bonsai i Ogrodu Bonsai w Japonii.