Ulepszona opaska Myo do sterowania komputerem

Jakiś czas temu opisywaliśmy niezwykłą opaskę Myo, która pozwala na kontrolowanie komputera gestami. Po prawie 3 latach twórcy ulepszyli swój produkt i nazwali go tak samo. Podobnie jak stara wersja, także Myo v2 zakładamy na ramię.

myo_1

Sterowanie Myo jest bardzo intuicyjne, jeśli zaciśniemy pięść na naszym ekranie pojawi się menu. W chwili obecnej liczba aplikacji jest dość ograniczona, ale możemy skorzystać z odtwarzacza VLC, iTunes, Spotify, Netfixa, Youtube czy Audiosurf.

myo_2

Własna dłoń może zasymulować pracę myszki. Opcję wyboru pozycji symbolizuje odpowiedni ruch ręką (rozwarcie palców). Na plus zasługuje także nowoczesny wygląd przypominający połączone kostki domina.Bransoletka ta potrafi dostosować się do ręki o średnicy od 19 cm do 34 cm.

myo_3

Urządzenie te współpracuje z systemem Windows 7 i nowszym, a także Mac OS 10.8 czy IOS oraz Android. Myo v2 dostępne jest w wersji czarnej lub białej w cenie 199 $. W zestawie dostaniemy kabel do ładowania na micro-USB, adapter Bluetooth oraz 10 klipsów Myo.

[iframe width=”600″ height=”480″ src=”https://www.youtube.com/embed/te1RBQQlHz4″ frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe]