カメラ(Ka-mu-ra) – innowacyjny aparat Forrest’a Radford’a

Ka-mu-ra_3

Ka-mu-ra zostało zaprojektowanie przez Forrest’a Radford’a dla marki Muji. Koncepcja opiera się na Kanketsu, idea ta zawiera prostotę Po. Podczas zamknięcia aparat jest wyłączony, kiedy zostaje otwarty automatycznie się włącza.

Obsługa interfejsu odbywa się za pośrednictwem dotykowych ekranów po obu stronach aparatu. Wszystkie komendy wydaje się za pośrednictwem prostych znaków wodząc palcem po powierzchowni. Akcelerometr kontroluje, która powierzchnia aktualnie odbiera informacje, tak aby nie powodować konfliktu danych.

Ka-mu-ra_9Dane techniczne:

Aparat nie posiada żadnych przycisków,  a całość ma być obsługiwana intuicyjnie. Ka-mu-ra wyposażony ma zostać w 8 Mpx matrycę aparatu, lampę błyskową LED, baterię litowo-jonową, procesor CPU oraz 4 GB wbudowanej pamięci flash i akcelerometr. Ponadto posiadać ma port mini-B USB do ładowania i transferu danych, dotykowy ekran LCD i obrotowy przełącznik.

Ka-mu-ra_8Aparat będzie dostępny w dwóch kolorach, czarnym i białym. Poza tym zewnętrzna osłona wykonana jest z delikatnego w dotyku tworzywa ABS, a wewnętrzny korpus z białego poliwęglanu. 

 

 

[slideshow_deploy id=’3895′]

 

źródło: behance.net