カメラ(Ka-mu-ra) – innowacyjny aparat Forrest’a Radford’a

Ka-mu-ra_3

Ka-mu-ra zostało zaprojektowanie przez Forrest’a Radford’a dla marki Muji. Koncepcja opiera się na Kanketsu, idea ta zawiera prostotę Po. Podczas zamknięcia aparat jest wyłączony, kiedy zostaje otwarty automatycznie się włącza.

Obsługa interfejsu odbywa się za pośrednictwem dotykowych ekranów po obu stronach aparatu. Wszystkie komendy wydaje się za pośrednictwem prostych znaków wodząc palcem po powierzchowni. Akcelerometr kontroluje, która powierzchnia aktualnie odbiera informacje, tak aby nie powodować konfliktu danych.

Ka-mu-ra_9Dane techniczne:

Aparat nie posiada żadnych przycisków,  a całość ma być obsługiwana intuicyjnie. Ka-mu-ra wyposażony ma zostać w 8 Mpx matrycę aparatu, lampę błyskową LED, baterię litowo-jonową, procesor CPU oraz 4 GB wbudowanej pamięci flash i akcelerometr. Ponadto posiadać ma port mini-B USB do ładowania i transferu danych, dotykowy ekran LCD i obrotowy przełącznik.

Ka-mu-ra_8Aparat będzie dostępny w dwóch kolorach, czarnym i białym. Poza tym zewnętrzna osłona wykonana jest z delikatnego w dotyku tworzywa ABS, a wewnętrzny korpus z białego poliwęglanu. 

 

 

[slideshow_deploy id=’3895′]

 

źródło: behance.net

Małgosia Tomaszewska"> Małgosia Tomaszewska
Redakcja

Na początku istnienia serwisu, moim zadaniem było wyszukiwanie tematów i zbieraniem ich na wewnętrznym forum, skąd przechwytywali je redaktorzy. Aktualnie, bogatsza o wiele doświadczeń wyszukuje kierunki publikacji i analizuje wyniki naszych treści. Wszystkie te dane zbieram w tabelki, aby wszyscy mogli wysuwać swoje własne wnioski. Kierunki tematyczne, jakie przygarnęłam to: duże AGD kuchenne, saturatory i frytkownice. Dużą satysfakcję daje mi wyliczanie kosztów, jakie ponosimy przy ich eksploatacji. Czy wiesz, ile kosztuje jedno zmywanie w trybie Eco? Jeżeli masz zmywarkę w klasie minimum C, to zapewne wydajesz około 40 groszy plus za tabletkę. Czytasz każdą instrukcję obsługi? Ja czytam je skrzętnie, dzięki czemu mogę Ci doradzić zakup najlepszej płyty indukcyjnej. Przykładowo - moją ulubioną funkcją jest możliwość połączenia pól grzewczych, aby móc podgrzać dwupalnikową patelnię. Chociaż doceniam również funkcje smart, pozwalające z poziomu aplikacji dostosować temperaturę do poszczególnych etapów gotowania. Dodatkowo w ramach swoich zainteresowań opisuję innowacyjne nowinki od małych producentów. Mam nadzieję zainteresować was nimi na tyle, abyście kiedyś wsparli ich zapał. Think-About założyłam w czasie studiów z Piotrem Opulskim i szybko dołączyło do nas sporo znajomych ze studiów, którym podoba się nasz pomysł. Przygoda ta trwa do dziś, chociaż nasz pierwotny pomysł na tematykę dorósł wraz z nami. Początkowo portal skupiał się innowacyjnych urządzeniach oraz takich, które dostawały nagrody w międzynarodowych i polskich konkursach wzorniczych. Po studiach, gdy zaczęłam swoją karierą architekta, czas na ten projekt zredukował się do minimum. Zdobywanie i poszerzenie wiedzy w różnych dziedzinach otworzyło przede mną nowe horyzonty. Patrząc na sprzęt, wiem, gdzie optymalnie powinien zostać ustawiony. Znam też więcej aspektów czysto technicznych. Potrafię określić przełożenie poboru prądu na domową sieć energetyczną, klimatyzacji na sposób cyrkulacji i wymiany powietrza w poszczególnych pomieszczeniach, czy ocenić względem wzrostu użytkownika. Poza pracą przy redakcji i prowadzeniu pracowni architektonicznej, większość czasu wypełnia mi marzenie i planowanie. Mam nadzieje, że wystarczy mi życia, aby zrealizować wszelkie plan. Posiadam tysiące zainteresowań - od hodowania meduz czy węży, przez gotowanie i kosmologię, aż do majsterkowania, nowych technologii, kryptowalut i odnawialnych źródeł energii. Często zainteresowania chwytam kątem oka, aby przeżywać je kolejne dni i tygodnie. Każde z dostrzeżonych zagadnień staram się zgłębić, choć troszeczkę, bo naprawdę praktycznie wszystko co nas otacza, jest niesamowite.