Vaavud – bezprzewodowy miernik siły wiatru do iPhone

Zespół Vaavud zaprojektował niewielki dodatek do iPhone, który umożliwia pomiar prędkości wiatru w każdej chwili i miejscu. Specjalna aplikacja przetwarza zebrane dane i informuje o rezultacie.

Vaavud

Inspiracją dla autorów były ich własne potrzeby. Urządzenie stworzone zostało aby ułatwić pomiary dla kitesurferów lub osób uprawiających windsurfing, aczkolwiek pomocne może być również dla marynarzy, osób latających paralotnią czy pilotów modeli samolotów.

Vaavud

Vaavud wraz z aplikacją współpracują z oprogramowaniem Android oraz iSO, umożliwia również publikowanie zebranych pomiarów w sieci. Wpinana część Vaavud wykonana została w plastiku i nie posiada żadnych elementów elektronicznych  dzięki temu jest odporna na wodę, piasek, kurz itp.

Vaavud

Dokładność urządzenia zawiera się w przedziale od 1 m / s do 25 m / s. Możliwe będzie ustawienie w jakich jednostkach podany ma być wynik: m / s, mile na godzinę, węzły, beauforty itp. itd. Możliwe będzie również ustalenie kierunku wiatru. Vaaud został przetestowany i skalibrowany w profesjonalnym tunelu aerodynamicznym w Duńskiej Politechnice.

Vaavud

Vaavud nabyć można wspierając projekt minimalnie sumą 15 dolarów.

Vaavud

Posted in Archiwalne and tagged , , .