SolarPuff – lampka solarna z przesłaniem

Trudno w to uwierzyć, ale wciąż co najmniej 1,6 miliarda ludzi żyje bez dostępu do elektryczności. Nadal są miejsca na świecie gdzie światło najprostszej żarówki, jest jedynie kwestią marzeń. Trudno mówić o równych szansach mieszkańców tych regionów, skoro ich cykl dnia wyznaczają wschody i zachody słońca, ograniczając tym samym czas na naukę i rozwój. Niejednokrotnie opisywaliśmy proste inicjatywy, które wspierają świat poprzez dostarczenie dostępu do światła. Warto zapoznać się chociażby z lampką Luci czy grzechotką ShakeYourPower.

SolarPuff

Kolejnym produktem wpisującym się w temat, jest SolarPuff. Sześcienne lampki LED, zasilane są za pośrednictwem dołączanych paneli solarnych. Technologia ich wykonania została zainspirowana sztuką origami. Lampki można łatwo składać, a ich waga wynosi zaledwie 60 gram. Wszystko to sprawia że są niezwykle wygodne w transporcie.

SolarPuff

Ponadto lampka jest wodoodporna i posiada uchwyt pozwalający na ulokowanie jej na wieszaku. Pięć godzin ładowania z wykorzystaniem energii słonecznej, wystarczy na 5-8 godzin oświetlania dużego pokoju.

SolarPuff

Ciekawy design pozwoli stworzyć romantyczną atmosferę lub twórczy nastrój. Niewielka waga oraz możliwości sprawdzą się podczas wędrówek i biwaków. Jednakże urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o miejscach z ograniczonym dostępem do elektryczności. Autorzy deklarują, że dołożą starań aby ich lampki pomogły potrzebującym.

SolarPuff

Podczas kampanii crowdfundingowej, wspierający mogą zakupić lampkę dla siebie, bądź zlecić jej przekazanie fundacji RMOF.org działającej na rzecz wsparcia edukacji na Haiti. W związku z ostatnimi wydarzeniami możliwe jest również przekazanie lampki dla osób potrzebujących po trzęsieniu ziemi w Nepalu.

SolarPuff

Aby otrzymać SolarPuff należy wesprzeć kampanię crowdfundingową projektu, na portalu kickstarter.com, kwotą co najmniej 20 dolarów. Przekazanie lampki potrzebującym to natomiast koszt 25 dolarów. Projekt uzyskał minimalne finansowanie gwarantujące jego realizację. Autorzy mają na swoim koncie inne udane i zrealizowane akcje. Pierwsze wysyłki planowane są na czerwiec 2015.

Posted in Archiwalne and tagged , , , , , , .