Smartokulary na rower czyli Solos Smart Cycling Glasses

Co jakiś czas prezentujemy ciekawe rozwiązania dla cyklistów. Dzisiaj chcemy wam przedstawić Solos Smart Cycling Glasses. Oprócz podstawowej ochrony wzroku podczas szybkiej jazdy okulary te wyposażone są w niewielki ekran LCD.
solor_smart_glasses_1solor_smart_glasses_4

Na tym ekranie pojawiać będą się informacje o naszej prędkości, pokonanym dystansie , generowanej mocy czy o aktualnym pulsie. Do wszystkich tych informacji dostęp będziemy mieli także przez dedykowaną aplikację na smartfon lub tablet.

solor_smart_glasses_3

Solos Smart Cycling Glasses zostały sprawdzone w „akcji” przez zawodową drużynę kolarską z reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Okulary te oprócz licznych sensorów posiadają także moduł pozwalający na sterowanie głosem.

solor_smart_glasses_2

Na tą chwilę wiemy, że produkcja seryjna wkrótce się rozpocznie. Twórcy zebrali 94 000 $ z zakładanej kwoty 50 000$, a do końca zbiórki wciąż pozostało sporo czasu (26 dni). Niestety smartokulary do tanich należeć nie będą – twórcy życzą sobie za nie 500 $. Wysyłka przewidziana jest na październik 2016.

solor_smart_glasses_5

[iframe width=”600″ height=”480″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/1101608300/solos-smart-cycling-glasses-with-heads-up-micro-di/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]

Posted in Archiwalne and tagged , , , , .