PointSwitch – wszystko za wskazaniem palca

PointSwitch to koncepcja innowacyjnego systemu, który ma sprawić że obsługa wszystkich domowych urządzeń elektrycznych stanie się prostsza i bardziej intuicyjna, a co najważniejsze  możliwa za pomocą jednego gestu.

Urządzenia badać ma położenie palca wskazującego, oraz punkt w który skierowany jest wzrok użytkownika, trajektoria tworzona przez oczy i palec będzie odpowiadać za sterowanie telewizorem, domofonem czy ogrzewaniem. Dzięki temu zniknie potrzeba wstawania z kanapy aby dopasować światło czy wpuścić znajomych.

PointSwitch

Sterowanie gestami jest kolejnym krokiem technologicznym, który ma szanse na rychłą popularyzację wzorem ekranów dotykowych. Chodź rozwiązanie zdaje się być nieco futurystyczne zapowiada się ciekawie. Ma być ono dokładne i posiadać nie tylko możliwość wyłączania i włączanie urządzeń ale również korzystania z zaawansowanych funkcjonalności umożliwiając tym samym szczegółowe dopasowanie różnych parametrów, a wszystko działać ma niezależnie od oświetlenia.

PointSwitch

Twórcy, firma PointGrab przedstawić ma PointSwitch  na targach CES 2014, wtedy też będzie można uzyskać bardziej szczegółowe informacje o projekcie. Dotychczas firma wprowadzała sterowanie gestami do telewizorów, laptopów i tabletów firmy Samsung.

Posted in Archiwalne and tagged , , , , , , .