Plugaway – inteligentne gniazdko

Plugaway to gniazdko umożliwiające sterowanie przepływem prądu z każdego miejsca za pośrednictwem smartfona. Dzięki specjalnej aplikacji można będzie wyłączać urządzenia podpięte do produktu przedstawionego przez Torrap.

Plugaway

Plugaway po wpięciu do gniazdka będzie pełnić funkcje przedłużki, w którą będzie można wpiąć dowolne urządzenie. Funkcją jaką ma wyróżniać się urządzenie to możliwość mobilnego sterowania przepływem energii. Dzięki temu nie trzeba się wychylać do gniazdka aby odpiąć przykładowo lampkę, czy wracać się do domu gdy przypomni się o zostawionym żelazku. Kontrola gniazda odbywa się poprzez specjalną aplikację dostępną na smartfony z oprogramowaniem iOS oraz Android.

Plugaway

Aplikacja ta, oprócz sterowania, pozwala na dostęp do innych funkcjonaliści takich jak podgląd historii zużycia prądu w ciągu tygodnia, podgląd informacji o zużyciu na poszczególnych gniazdkach w ciągu dnia, tygodnia bądź miesiąca czy podgląd, które urządzenie zużywa najwięcej prądu.

Plugaway

Do aplikacji będzie można podpiąć nielimitowaną ilość gniazdek, nadając im nazwy oraz obrazki wizualizujące podpięte do nich urządzenia. Każde gniazdko Plugaway posiada indywidualny kod, aby można było wygodnie je zidentyfikować.

Plugaway

Kolejną opcją jaką udostępnia urządzenie to możliwość ustawienia czasowej aktywności gniazdka. Dzięki temu można np. zdeklarować, że klimatyzacja będzie włączała się od poniedziałku do piątku między 17-19. Oczywiście wszystkie opcje (ustawianie czasowej aktywności oraz ręczne aktywowanie lub wyłączanie gniazdka) odbywać się będą mobilnie za pośrednictwem Wi-Fi.

Plugaway

Docelowo Plugaway będzie pasował do trzech rodzajów gniazdek: Amerykańskiego (120V, 60Hz, typ A), standardowego w Wielkiej Brytanii (230 V, 50 Hz, Typ G), oraz uniwersalnego / typu gniazdka podróżnego. Urządzenie będzie miało regulowane bolce i będzie kompatybilne w zakresie 110-240V.

Plugaway
Plugaway można otrzymać po wsparciu projektu minimalnie kwotą  15 funtów ( w przypadku wtyczki US i UK) i 18 funtów ( typ uniwersalny). Największa suma dotacji wynosi 75 funtów, a w nagrodę za pomoc przewidziane jest 5 sztuk Plugaway.

Plugaway

Posted in Archiwalne and tagged , , , , , .