Lumafit – nowy gatunek wearables

Sportowe opaski do pomiaru aktywności podczas ćwiczeń zdają się być coraz mniej zaskakujące, czy w takim razie  krokiem do przodu będzie Lumafit? Grupa  doświadczonych projektantów i inżynierów zaprezentowała nowy rodzaj urządzenia, które może usprawnić zbieranie danych podczas aktywności fizycznej.

Lumafit Lumafit

Tym razem nie opaska na nadgarstek czy klatkę piersiową ale zestaw czujników w formie klipsa i słuchawki. Wyposażone w 3-osiowy akcelerometr, urządzenie śledzić będzie każde ćwiczenie dzięki czemu może okazać się rozwiązaniem bardziej uniwersalnym w stosunku do opasek. Umieszczony przy uchu czujnik dokładnie odczytuje ćwiczenia takie jak brzuszki czy przysiady śledząc kąty wychyleń ciała, oraz licząc ilość wykonanych powtórzeń.

Lumafit Lumafit

Dodatkowe czujniki osobno monitorują pracę serca i oddech ustalając na ich podstawie poziom stresu. Takie rozwiązanie ma okazać się pomocna dla osób ćwiczących jogę, gdzie postępy w ćwiczeniach będą odblokowywały nowe wizualizacje. Oczywiście oprócz wymienionych danych, Lumafit wyświetla również czas aktywności oraz spalone podczas niego kalorie.

Lumafit

Poza tym autorzy projektu zaprojektowali program odpowiedni dla wszystkich stopni zaawansowania ćwiczeń fitnesowych, wizualizujący postępy i osiągnięcia. Urządzenie oferuje również na ćwiczenia pomagające w relaksacji, tak więc specjalne 10 minutowe serie oddechów, które mają poprawić koncentracje i pozwolić na pełne odprężenie. Wszystkie dane zbierana przez czujniki przesyłane są do dedykowanej aplikacji Lumafit SDK, dostępnej na urządzenia z systemem iOS oraz Android.

[slideshow_deploy id=’16572′]

Autorzy projektu chcą zebrać 60 tysięcy dolarów podczas trwania kampanii na kickstarter, duże zainteresowanie produktem sprawiło, iż przewidziany na pierwszy próg dotacji (79 dolarów) tysiąc sztuk urządzenia szybko znika (aktualnie zostało około 250 sztuk).

Lumafit Lumafit

Posted in Archiwalne and tagged , , , , , , .