Inteligentny menedżer zasilania

Projekt ten powstał na skutek analizy problemu z przepięciami oraz pożarami spowodowanymi przeciążeniami pojedynczych przewodów. Brak wystarczającej ilości gniazdek powoduje iż domownicy stosują rozgałęziacze rozdzielając energię z jednego kontaktu na parę urządzeń.

Inteligentny menedżer zasilania

Inteligentny menedżer zasilania przedstawiony przez projektantów z Tajwanu umożliwić ma podgląd ile energii pobierają konkretne urządzenia podpięte pod rozgałęziacz. Każde gniazdo rozgałęziacza ma swój indywidualny kolor wyświetlany przez diody rozmieszone na konkretnych bokach urządzenia.

Inteligentny menedżer zasilania

Kolory te odpowiednio zapalają się gdy jakieś urządzenie pobiera prąd. Na ekranie głównego segmentu ma być wizualizowana ilość pobieranej energii oraz pozostała moc możliwa do rozdzielenia na inne urządzenia. Gdy urządzenia podpięte do przedłużacza wyczerpią jego limit na ekranie pojawi się odpowiedni komunikat.

Inteligentny menedżer zasilania

Gdy zabraknie miejsc na podpięcie kolejnych urządzeń możliwe jest zastosowanie specjalnych przedłużek wyposażonych w dwa gniazda. Podpięcie jej do głównego segmentu i podłączenie do niej kolejnych urządzeń, spowoduje wyłączenie się głównej diody wtyku i zapalenie się tych na przedłużce.

Inteligentny menedżer zasilania

Urządzenie posiada standardowo 5 gniazdek, natomiast każda przedłużka dodaje kolejne jedno.

 

Posted in Archiwalne and tagged , , , .