EMBRACE + – Informacyjna bransoleta do smartphone

EMBRACE + to projekt bransolety, która po zintegrowaniu ze smartphone’m przekazywała by za pomocą różnych kolorów informacje np. że przyszedł nowy SMS.

EMBRACE +

Przykładowe powiadomienia o jakich może informować EMBRACE + :

 • Połączenia przychodzące (dla konkretnych kontaktów lub grup)
 • Wiadomości tekstowe oraz Email
 • Instagram
 • Tumblr
 • Twitter
 • Facebook
 • LinkedIn
 • Skype
 • Kalendarz – Alarmy (Urodziny, przypomnienia, itp.)
 • Alarm i Stoper
 • Niski stan baterii telefonu
 • Zasięg telefonu

EMBRACE +

Urządzenie stworzone zostało z miękkiego i elastycznego tworzywa, umożliwiając komfortowe dopasowanie do nadgarstka. Celem projektantów było osiągnięcie designerskiego gadgetu, który będzie można nosić do każdego stroju podobnie jak zegarek czy opaskę. Za inspiracje do wykonania EMBRACE + posłużyły trzy kamienie: Topaz, Beryl i Opal.

EMBRACE +

Aby zintegrować urządzenie z smartphone’m potrzebna jest specjalna dedykowana aplikacja współpracująca z oprogramowaniem iOS ( 5 lub 6) oraz Androidem (2.3 i wyżej). Po nawiązaniu kontaktu z bransoletą można przypisać do konkretnych danych różne kolory świecenia oraz przykładowo aby urządzenie zaczęło migać (można również dostosować długość takich rozbłysków oraz ich częstotliwość). Poza kolorowym światłem dzięki, któremu użytkownik może rozpoznać konkretne alarmy, EMBRACE + subtelnie wibruje zwracając na siebie uwagę.

EMBRACE +

Aplikacja umożliwia również zapisywanie ulubionych kolorów, które można tworzyć szukając tych najbardziej pasujących z palety RGB. Ustawić można takie odcienie jak złoto, wapno, łosoś, biel, i więcej. Można dzięki temu tworzyć ciekawe dopełnienia kreacji do klubów bądź na imprezy.

EMBRACE +

Producent używa technologii state-of-the-art , aby jego produkt ustanowił nowy standard dla modnego stylu życia opartego w dzisiejszych czasach o narzędzia i technikę bezprzewodowej komunikacji oraz nauki optycznej. Użyte w EMBRACE+ włókno światłowodowe składa się z przezroczystego rdzenia, który kieruje światło do otaczającej go obudowy umożliwiającej przejrzyste rozproszenie światła.

EMBRACE +

Autorzy EMBRACE +  są zdania iż człowiekowi łatwiej dostrzegać alarmy zakodowane pod postacią różnych kolorów, dzięki czemu możliwe będzie dostosowywanie konkretnych danych tak aby odpowiadały odczuciom użytkownika. Przesyłanie informacji między bransoletą a telefonem odbywa się bezprzewodowo za pomocą bluetooth’a.

EMBRACE +

Urządzenie dostępne jest w 3 różnych rozmiarach aby można było optymalnie dopasować je do swojego nadgarstka. Ponadto każda z opcji wyposażona jest w akumulator,  który jak zapewnia producent, po pełnym naładowaniu pozwala na prace przez około 10 dni (przy średnio 100 zgłoszeniach dziennie, przy czym każda aktywacja trwać miałaby 6 sekund). Ładowanie baterii odbywa się za pomocą adaptera USB dołączonego do EMBRACE +, a podawany czas ładowania do około 10 minut (w celu naładowania do pełna). Bransoletą jest poza tym wodoodporna a jej szerokość to 12 mm przy grubości około  5,4 mm.

EMBRACE +

Posted in Archiwalne and tagged , , .