Jan Pfeifer, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie został zwycięzcą 9. edycji Young Design. 16 czerwca 2016 w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego Kapituła Stypendialna wybrała zwycięzcę spośród dziewięciu finalistów. Young Design ma na celu wskazanie najbardziej obiecujących projektantów młodego pokolenia, takich, którzy rozumieją rynek i będą umieli w przyszłości pracować z przemysłem. Do konkursu przystąpiło 46 uczestników.

Laureat, Jan Pfeifer, otrzymał stypendium im. Wandy Telakowskiej w wysokości
20 000 zł
ufundowane przez ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. dr hab. Piotra Glińskiego, staż w Studio Rygalik, konsultacje biznesowe w Startup Academy oraz możliwość prezentacji na gali Dobry Wzór w październiku.

Jan_Pfeifer

Jan Pfeifer, projektant, absolwent (2016r.) wydziału wzornictwa na ASP w Warszawie. Współpracuje z warszawskim zakładem rzemieślniczym – Pracownia Abażurów Grochowska oraz projektuje pomoce dydaktyczne dla nauczycieli.

 Jan_Pfeifer_barierka_2

W finale konkursu Jan Pfeifer zaprezentował barierkę – instrument miejski, autorski instrument muzyczny, pomysł na rewitalizację barierki w Parku Bródnowskim w Warszawie. Celem projektu jest stworzenie miejsca spotkań, zabaw, doświadczeń audialnych oraz dialogu między ludźmi. Propozycja miejskiego instrumentu ma zachęcić ludzi do wspólnej interakcji i muzykowania.

 Jan_Pfeifer_barierka

Jury Young Design 2016 zwróciło uwagę na potencjał innowacyjny projektów Jana Pfeifera, ich oryginalność i umiejętność odpowiadania na wyższe potrzeby społeczne. Jury doceniło to, że Jan Pfeifer umie spojrzeć na rzeczywistość i zagadnienie projektowania produktu w syntetyczny sposób i proponuje rozwiązania nowatorskie i odchodzące od projektowego standardu. Główna nagroda została przyznana za odwagę myślenia, wyczucie formy i świeże spojrzenie na design.

 

Ponadto finalistka Young Design 2016, Klaudia Gołaszczyk, absolwentka (2016r.) wzornictwa na ASP w Katowicach, została wyróżniona przez firmę ZORTRAX drukarką 3d Zortrax M200, materiałami do druku 3d oraz możliwością stażu w firmie Zortrax.

Klaudia_Gołaszczyk

Nagroda została przyznana Klaudii Gołaszczyk za jej znajomość procesu prototypowania na każdym etapie, wysoką jakość i estetykę wykonania projektu. Firma Zortrax uznała również, że drukarka 3D Zortrax M200 będzie narzędziem, które Klaudia w pełni wykorzysta do dalszego rozwoju i które usprawni jej pracę nad przyszłymi projektami.

 Klaudia Gołaszczyk prezentowała w finale Young Design m.in. projekt linii produktów Kenwood.

 
young_design_zortax

Skład Kapituły Stypendialnej Young Design 2016:

Przewodnicząca jury Katarzyna Rzehak, dyrektor kreatywna w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego,

Anna Bejnarowicz, kierownik marketingu w NOTI,

Maciej Głogowski, business development manager we FLOWAIR Głogowski i Brzeziński ,

Mariusz Makowski, manager w DuPont Poland,

Janusz Dubiel, dyrektor sprzedaży ds. klientów kluczowych w Kanlux,

Rafał Słabik, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w CELLFAST,

Rafał Domaradzki, dyrektor departamentu marketingu w Ceramika Paradyż,

Olga Bojarska, specialist campaign marketing w ZORTRAX

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *