WiKey to urządzenie, które ma nas przekonać że klasyczny pendrive to przeszłość. Mowa o miniaturowym, personalnym dysku w chmurze, który można nosić zawsze przy sobie.

Całość została ukryta w niewielkiej obudowie, będącej brelokiem w kształcie chmurki. Połączenie o prędkości do 150Mbps pozwoli na szybkie skorzystanie z wbudowanej pamięci na jednym, bądź kilku urządzeniach jednocześnie. Rozwiązanie sprawdzi się doskonale nie tylko przy transporcie zwykłych plików, lecz również  przy jednoczesnym odtwarzaniu prezentacji na wielu komputerach. Dodatkowe Gigabajty mogą być również wykorzystane w chwili gdy nagle zabraknie miejsca w aparacie lub smartfonie. Twórcy zapewniają, że transmisja danych będzie bezpieczna dzięki 2048-bitowemu szyfrowaniu.

WiKey

WiKey otrzymał ponadto kilka dodatkowych funkcji. Jedną z nich jest tryb prostego lokalizatora. Chmurka poinformuje użytkownika, kiedy ten oddali się na zbyt dużą odległość od smartfona. Podobnie zsynchronizowane urządzenie mobilne, wyświetli powiadomienie w chwili kiedy obiekt do którego przymocowano WiKey opuści strefę zasięgu.

Urządzenie może działać również jako tracker sportowy, monitorując aktywność użytkownika, a następnie zapisując dane na wbudowanej pamięci. Dane te mogą być następnie synchronizowane z aplikacjami Apple Health czy Google Fit.

WiKey

Kolejną możliwością jest wykorzystanie WiKey jako kontrolera. Dzięki multiplatformowej charakterystyce, będzie mógł on pełnić rolę bezprzewodowego klucza, bądź pomagać w zdalnej kontroli przykładowo termostatów Nest.

Ostatnią ciekawą funkcją jest przekazywanie notyfikacji. Czyli informowanie użytkownika kiedy na zsynchronizowanym urządzeniu pojawią się alerty dotyczące wiadomości czy połączeń.

WiKey

Praca systemu została oparta na połączeniach z dedykowanymi aplikacjami na systemy iOS, Android oraz Windows. Jednakże aby rozszerzyć zakres kompatybilnych urządzeń dostępne jest również oprogramowanie obsługiwane z poziomu dowolnej przeglądarki internetowej. Aby cieszyć się pełnią możliwości chmury, warto posiadać urządzenie mobilne wyposażone w moduł Bluetooth 4.0.

WiKey ładowany jest bezprzewodowo za pomocą ładowarki dołączonej do zestawu. Co ciekawe, urządzenie zostało wyposażone w system optymalizacji zużycia baterii, oparty na nauce zachowań użytkownika. Dzięki temu możliwa jest jego nieprzerwana praca do pięciu dni bez potrzeby dodatkowego zasilania.

WiKey

Plastikowa obudowa jest odporna na wodę, zabrudzenia oraz wstrząsy. Będzie ona dostępna w kilku wariantach kolorystycznych. Twórcy przewidują w przyszłości możliwość wykonywania specjalnych edycji WiKey, przykładowo w obudowie ze szlachetnych materiałów.

WiKey

Chmura dostępna jest w kilku wersjach, różniących się pojemnością – od 16 do 128 GB.

Aby otrzymać WiKey w przypadku powodzenia kampanii na portalu crowdfundingowym indiegogo.com, należy wesprzeć projekt kwotą co najmniej 50 dolarów (wersja 16 GB).

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *