poniedziałek, 27 maja

Uggla to z pewnością, jeden z najbardziej charakterystycznych projektów, zaprezentowanych w 3 etapie konkursu Electrolux Design Lab. Południowo koreański projektant GuYong Park, opracował niezwykle przyjazny filtr powietrza z myślą o najmłodszych.

Najważniejszym elementu zestawu jest sama Uggla czyli sowa, przypominająca nieco lekką maskotkę. Forma nie jest przypadkowa. Tak zaprojektowany oczyszczacz powietrza będzie pozytywnie odbierany przez dzieci i pozytywnie wpasuje się w ich otoczenie. Co więcej sposób filtracji powietrza przypomina nieco oddychanie, dlatego też dziecko może przytulić Uggla aby uspokoić się przed snem.

Rolę filtra pełnią tkaniny, umieszczone wewnątrz i na zewnątrz maskotki. Przepływ powietrza ma zapewniać specjalny wentylator, przypominający konstrukcją bezłopatkowe rozwiązania Dyson. Powietrze jest pobierane i wypuszczane osobnymi kanałami w budowie maskotki. Ponadto wewnątrz Uggla umieszczony miałby zostać Filtr UV, zabijający bakterie i współpracujący z oczyszczającym z drobinek filtrem HEPA. Autor projektu zapewnia, że dzięki rozkładanej konstrukcji utrzymanie czystości byłoby wyjątkowo łatwe.

Wyłączona Uggla znacząco zmniejszałaby rozmiary, dzięki czemu możliwe byłoby przechowywanie jej w dedykowanym pudełku w kształcie jajka. Najistotniejszym zagadnieniem dla projektanta, było stworzenie emocjonalnej więzi z dzieckiem. Dodatkowo przewiduje on poszerzenie funkcjonalności maskotki o monitoring zdrowia dziecka. Kiedy maluch śpiący z Uggla dostałby niespodziewanie gorączki, rodzice zostaliby niezwłocznie poinformowani o tym fakcie. Całość miałaby być obsługiwana za pomocą dedykowanej aplikacji na urządzenia mobilne.

Jestem wydawcą i redaktorem naczelnym think-about.pl. Moją specjalizacją są opracowania związane z przydomowym garażem i warsztatem. Tematyką zająłem się na poważnie w 2015 roku zakładając z grupą przyjaciół pracownię galanterii drewnianej. Przyjmując rolę producenta elementów oświetleniowych i ozdobnych miałem do czynienia z szerokim wachlarzem narzędzi warsztatowych. Wtedy to też na bazie własnych doświadczeń zacząłem przygotowywać pierwsze rankingi narzędzi i artykuły o poszczególnych markach. Cenię wysokiej klasy produkty i umiem docenić ich zastosowania profesjonalne. Jako ex-profesjonalista i konsument-hobbysta jestem jednak fanem łączenia tanich narzędzi i wysokiej jakości oprzyrządowania. Chętnie sięgam m.in. po produkty z dyskontów. Moja opinia o narzędziach parkside to jedno z najczęściej czytanych opracowań na stronie. Jestem również autorem pierwszych w polsce niezależnych testów grilli gazowych i robotów koszących. Planując kolejne teksty przemycam również moją pasję do motoryzacji. Samochody testuję od 2019, a na think-about.pl publikuję przede wszystkim recenzje i artykuł dotyczące aut użytkowych oraz rodzinnych. Moje doświadczenia dziennikarskie sięgają 2007 roku, kiedy to stworzyłem redakcję technologiczną w domenie 3d-info. Portal z krótkimi przerwami istnieje do dziś. Jako autor zawodowy pracuję od 2010 roku. Większość swojej kariery spędziłem korporacjach medialnych i magazynach drukowanych, współtworząc takie tytuły jak Android Magazine PCFormat, Komputer Świat i PCWorld. Tym ostatnim opiekowałem się najdłużej, bo aż do połowy 2023 roku, pełniąc zaszczytną rolę redaktora naczelnego. Jestem też współtwórcą Think-About. Portal powstał w 2012 roku jako projekt hobbystyczny, aby 10 lat później stać się moim kluczowym zajęciem. Z wykształcenia jestem ekonomistą, ale nigdy nie podjąłem pracy związanej z kierunkiem studiów. Mam przywilej łączenia swoich pasji z wykonywanym zawodem. Chętnie sięgam po literaturę dotyczącą zarządzania i biznesu - szczególnie w ujęciu internetowym. Regularnie poszukuję historii ciekawych przedsięwzięć oraz rozwijam się jako wszechstronny administrator i webmaster. Dobrze znam się na sprzęcie komputerowym i pomimo natłoku obowiązków, pozostaję graczem ubóstwiającym tytuły fabularne. Kiedy odchodzę wreszcie od ekranu staram się jak najwięcej biegać. Motywuję się do regularnego wysiłku wyszukując nieszablonowe biegi masowe, w których chętnie biorę udział.