Robotyka turniejowa na dobre zawitała pod strzechy. Trójmiejski Turniej Robotów organizowany jest przez studentów Politechniki Gdańskiej już po raz siódmy! Największe takie wydarzenie na Pomorzu, już 23 maja na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki!

ttr

Małe i duże, zwinne i ociężałe – bo piękno kryje się we wszystkich kształtach. Zwłaszcza w robotyce. Nieważne czy zawodnik to uczeń podstawówki, czy student ostatniego roku – budowa własnej konstrukcji przynosi sporo dobrej zabawy, a dzięki popularnym kursom internetowym wszystko staje się jeszcze prostsze. Dlatego w poprzedniej edycji TTR brało udział około 160 zawodników w każdym wieku! Jeśli do tego doliczymy stanowiska edukacyjne dla najmłodszych, możliwość zagrania w robotyczną piłkę nożną i bycia poczęstowanym lizakiem przez elektroniczne ramię, to otrzymamy wspaniałą propozycję na spędzenie rodzinnego dnia 🙂

ttr

Dla starszych amatorów elektroniki atrakcją będą walki i wyścigi robotów. Tu też oferujemy szerokie spektrum wrażeń. Od pojedynków typu sumo, gdzie dwa autonomiczne pojazdy usiłują wypchnąć się nawzajem z ringu, poprzez szybkie i zwinne roboty pokonujące namalowaną trasę, aż po zawsze zaskakujące pojazdy, które usiłują wydostać się z labiryntu.

TTR

Pozytywnie zakręcona jest też kategoria dowolna – Freestyle. Prezentowane są w niej innowacyjne i nietypowe konstrukcje. Im bardziej niezwykły, oszałamiający robot, tym większa szansa na sukces. W zeszłych latach można było na Turnieju spotkać rozpoznającego twarze humanoida, wielkiego mechatronicznego pająka oraz wiele konstrukcji pełzających, latających i nawet tańczących. Nikt nie wie, czym zawodnicy zaskoczą nas w tym roku, ale z pewnością warto będzie to zobaczyć!

ttr

Turniej nie odbyłby się gdyby nie pomoc wielu partnerów, takich jak Sii, Astor czy też międzynarodowa firma Jabil.

Zapraszamy do odwiedzenia strony www.ttr.skalppg.pl i https://www.facebook.com/pages/Tr%C3%B3jmiejski-Turniej-Robot%C3%B3w/173363256042125?fref=ts !

Redakcja  Think-About.pl po raz drugi, ma przyjemność pełnienia roli patrona medialnego imprezy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *