Trax to niewielki nadajnik GPS, umożliwiający lokalizację i monitorowanie dzieci bądź zwierząt, za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej na urządzenia mobilne.

Urządzenie zostało zabezpieczone pod kątem odporności na nieszczęśliwe wypadki takie jak upadki, deptanie czy zamoczenie dzięki zastosowaniu wodoodpornej i trwałej obudowy. Ukryty wewnątrz mechanizm wyposażony jest w czujnik mierzący prędkość poruszania, kierunek oraz  ustalający możliwą lokalizacje w przypadku utraty sygnału GPS. Dodatkowo Trax informuje o zbyt dużej prędkości bądź upuszczeniu urządzenia.

Trax ma posiadać wbudowaną kartę SIM, wolną od roamingu w USA i 14 krajach europejskich (niestety nie uwzględniono polski). Wykorzystuje on wszystkie systemy lokalizacji satelitarnej (GPS i Glonass), aby zapewnić najlepszą dokładność i najszerszy zasięg.

Ważną funkcją jaką oferuje Trax jest monitoring nadajnika nawet gdy starci się go z pola widzenia. Taką opcje umożliwia specjalna aplikacja dostępną w Apple Store bądź Google play. Pozwala ona na ustawienia 'bezpiecznego pola’ po którym może przemieszczać się nadajnik (przykładowo plac zabaw), bądź maksymalną odległość jaka może dzielić nadajnik i urządzenie mobilne. Nadajnik na bieżąco wysyła informacje, które następnie zostają zinterpretowane np przez smartphone i w razie wykrycia zbyt dużej odległości nadajnika bądź gdy przekroczy on granice bezpiecznego pola, telefon poinformuje o tym właściciela.

 

Aplikacja korzysta z map na których pojawiają się miniaturki zintegrowanych nadajników Trax, ponadto istnieje możliwość korzystania z kamery w roli detektora – gdy w zasięgu wbudowanego aparatu pojawi się nadajnik zostanie on umiejscowiony na obrazie wyświetlanym na ekranie.

Do nadajnika zaprojektowany został specjalny klips ułatwiający przypinanie Trax do obroży bądź kieszeni, gdy urządzenie byłoby zwyczajnie włożone do plecaka nie zawsze wskazywałoby rzeczywiste położenie posiadacza gdyż ten mógłby przykładowo go zgubić bądź od niego odejść.

Dane techniczne:

  • Wymiary: 3,8 x x5,5 x 1 cm
  • Czas pracy : 2-4 dni
  • Dokładność : 1,5-3 m
  • Komunikacja : SMS
  • Kraje: USA, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Szwajcaria, Austria, Belgia, Holandia, Luksemburg, Szwecja, Finlandia, Dania, Norwegia, Hiszpania i Włochy.
  • Języki: angielski, niemiecki, francuski, niderlandzki, szwedzki, norweski, duński, fińskim, hiszpański i włoski.
  • Ładowanie za pomocą gniazda USB
  • Zasilania za pomocą komputera bądź smartphone

Urządzenie zaporojektowane zostało w czterech wariantach kolorystycznych biało – zielonym, biało – niebisekim, biało – różowym oraz biało – pomarańczowym.

Urządzenie można nabyć dzięki dotacji na rzecz projektu w wysokości 99 dolarów, za pośrednictwem kickstartera.

Jestem wydawcą i redaktorem naczelnym think-about.pl. Moją specjalizacją są opracowania związane z przydomowym garażem i warsztatem. Tematyką zająłem się na poważnie w 2015 roku zakładając z grupą przyjaciół pracownię galanterii drewnianej. Przyjmując rolę producenta elementów oświetleniowych i ozdobnych miałem do czynienia z szerokim wachlarzem narzędzi warsztatowych. Wtedy to też na bazie własnych doświadczeń zacząłem przygotowywać pierwsze rankingi narzędzi i artykuły o poszczególnych markach. Cenię wysokiej klasy produkty i umiem docenić ich zastosowania profesjonalne. Jako ex-profesjonalista i konsument-hobbysta jestem jednak fanem łączenia tanich narzędzi i wysokiej jakości oprzyrządowania. Chętnie sięgam m.in. po produkty z dyskontów. Moja opinia o narzędziach parkside to jedno z najczęściej czytanych opracowań na stronie. Jestem również autorem pierwszych w polsce niezależnych testów grilli gazowych i robotów koszących. Planując kolejne teksty przemycam również moją pasję do motoryzacji. Samochody testuję od 2019, a na think-about.pl publikuję przede wszystkim recenzje i artykuł dotyczące aut użytkowych oraz rodzinnych. Moje doświadczenia dziennikarskie sięgają 2007 roku, kiedy to stworzyłem redakcję technologiczną w domenie 3d-info. Portal z krótkimi przerwami istnieje do dziś. Jako autor zawodowy pracuję od 2010 roku. Większość swojej kariery spędziłem korporacjach medialnych i magazynach drukowanych, współtworząc takie tytuły jak Android Magazine PCFormat, Komputer Świat i PCWorld. Tym ostatnim opiekowałem się najdłużej, bo aż do połowy 2023 roku, pełniąc zaszczytną rolę redaktora naczelnego. Jestem też współtwórcą Think-About. Portal powstał w 2012 roku jako projekt hobbystyczny, aby 10 lat później stać się moim kluczowym zajęciem. Z wykształcenia jestem ekonomistą, ale nigdy nie podjąłem pracy związanej z kierunkiem studiów. Mam przywilej łączenia swoich pasji z wykonywanym zawodem. Chętnie sięgam po literaturę dotyczącą zarządzania i biznesu - szczególnie w ujęciu internetowym. Regularnie poszukuję historii ciekawych przedsięwzięć oraz rozwijam się jako wszechstronny administrator i webmaster. Dobrze znam się na sprzęcie komputerowym i pomimo natłoku obowiązków, pozostaję graczem ubóstwiającym tytuły fabularne. Kiedy odchodzę wreszcie od ekranu staram się jak najwięcej biegać. Motywuję się do regularnego wysiłku wyszukując nieszablonowe biegi masowe, w których chętnie biorę udział.