Trax – lokalizator dzieci i zwierząt

Trax to niewielki nadajnik GPS, umożliwiający lokalizację i monitorowanie dzieci bądź zwierząt, za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej na urządzenia mobilne.

Trax

Urządzenie zostało zabezpieczone pod kątem odporności na nieszczęśliwe wypadki takie jak upadki, deptanie czy zamoczenie dzięki zastosowaniu wodoodpornej i trwałej obudowy. Ukryty wewnątrz mechanizm wyposażony jest w czujnik mierzący prędkość poruszania, kierunek oraz  ustalający możliwą lokalizacje w przypadku utraty sygnału GPS. Dodatkowo Trax informuje o zbyt dużej prędkości bądź upuszczeniu urządzenia.

Trax

Trax ma posiadać wbudowaną kartę SIM, wolną od roamingu w USA i 14 krajach europejskich (niestety nie uwzględniono polski). Wykorzystuje on wszystkie systemy lokalizacji satelitarnej (GPS i Glonass), aby zapewnić najlepszą dokładność i najszerszy zasięg.

Ważną funkcją jaką oferuje Trax jest monitoring nadajnika nawet gdy starci się go z pola widzenia. Taką opcje umożliwia specjalna aplikacja dostępną w Apple Store bądź Google play. Pozwala ona na ustawienia 'bezpiecznego pola’ po którym może przemieszczać się nadajnik (przykładowo plac zabaw), bądź maksymalną odległość jaka może dzielić nadajnik i urządzenie mobilne. Nadajnik na bieżąco wysyła informacje, które następnie zostają zinterpretowane np przez smartphone i w razie wykrycia zbyt dużej odległości nadajnika bądź gdy przekroczy on granice bezpiecznego pola, telefon poinformuje o tym właściciela.
Trax

 

Aplikacja korzysta z map na których pojawiają się miniaturki zintegrowanych nadajników Trax, ponadto istnieje możliwość korzystania z kamery w roli detektora – gdy w zasięgu wbudowanego aparatu pojawi się nadajnik zostanie on umiejscowiony na obrazie wyświetlanym na ekranie.

Do nadajnika zaprojektowany został specjalny klips ułatwiający przypinanie Trax do obroży bądź kieszeni, gdy urządzenie byłoby zwyczajnie włożone do plecaka nie zawsze wskazywałoby rzeczywiste położenie posiadacza gdyż ten mógłby przykładowo go zgubić bądź od niego odejść.

Trax

Dane techniczne:

  • Wymiary: 3,8 x x5,5 x 1 cm
  • Czas pracy : 2-4 dni
  • Dokładność : 1,5-3 m
  • Komunikacja : SMS
  • Kraje: USA, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Szwajcaria, Austria, Belgia, Holandia, Luksemburg, Szwecja, Finlandia, Dania, Norwegia, Hiszpania i Włochy.
  • Języki: angielski, niemiecki, francuski, niderlandzki, szwedzki, norweski, duński, fińskim, hiszpański i włoski.
  • Ładowanie za pomocą gniazda USB
  • Zasilania za pomocą komputera bądź smartphone

Urządzenie zaporojektowane zostało w czterech wariantach kolorystycznych biało – zielonym, biało – niebisekim, biało – różowym oraz biało – pomarańczowym.

Trax

Urządzenie można nabyć dzięki dotacji na rzecz projektu w wysokości 99 dolarów, za pośrednictwem kickstartera.

Trax