Touch – smartphone z intuicyjna klawiaturą 3D

Koncepcja Touch przygotowana przez Andrea Ponti wygrała tegoroczny konkurs Wzornictwa LG. Urządzenie ma wyróżniać się klawiaturą umożliwiającą odtwarzanie struktury elementów wyświetlanych na ekranie. Jest to innowacyjne spojrzenie na ułatwienie funkcjonowania i poznawania świata osobom niewidomym.

Touch - smartphone z intuicyjna klawiaturą 3D

Telefon ma nie odbiegać wielkością (14,2 x 5,4 x 0,2 cm) od konwencjonalnych produktów będących już na rynku. Składać się będzie z dwóch elementów przymocowanych do siebie na zawiasach, w efekcie całość będzie przypominać mały laptop.

Gdy telefon jest złożony, całą frontową powierzchnię ma zajmować ekran, natomiast w tylnej części umieszczony został aparat oraz lampa błyskowa.

Touch - smartphone z intuicyjna klawiaturą 3D

Po rozłożeniu użytkownik otrzyma dostęp do ekranu oraz nietypowej klawiatury, którą może dostosować do swoich potrzeb. Autor zwrócił uwagę na problemy osób niewidomych, którym trudniej jest poruszać się w skomputeryzowanym świecie. Dlatego też Touch będzie miał możliwość interpretacji tego co wyświetla się na ekranie dzięki odzwierciedleniu na klawiaturze obrazu w formie strukturalnej.

Touch - smartphone z intuicyjna klawiaturą 3D

Smartfon ma szansę okazać się ciekawym gadgetem do zabawy, gdyż, oprócz możliwości standardowego telefonu, funkcji przetwarzania tekstu elektronicznego na znaki brajla oraz obrazów na ich wersje strukturalne, posiadać będzie także przykładowo opcje gitary. Dzięki temu dodatkowi, będzie można w dość specyficzny sposób „grać na telefonie” tak jak na gitarze, wciskając struny na konkretnych progach.

Touch - smartphone z intuicyjna klawiaturą 3D