The Darwin Tank – akwarium dla meduz

Każdy posiadacz akwarium, wie jak trudno jest uzyskać ten idealny efekt, który przyciągnie obserwatorów na długie godziny. Niestety duże akwaria, z kolorowymi matami i rybkami, kojarzą się coraz gorzej i nie pasują do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz.

The Darwin Tank

Ciekawie prezentuje się projekt The Darwin Tank, czyli przepięknie zaprojektowanego akwarium dla meduz. Niezwykły kształt akwarium przywodzi na myśl laboratorium biologiczne. Idealnie przejrzysty akryl dokładnie wypełniony czystą wodą, potęguje pozorną prostotę rozwiązania. Delikatne i zupełnie nieuchwytne meduzy, sprawiają że małe akwarium, przemienia się w hipnotyzujący, niemy spektakl.

The Darwin Tank

Tajemnicą jest dopracowywany przez lata pojemnik, który pozwala na całkowite wypełnienie wodą z zachowaniem pełnej szczelności. Zestaw obejmuje również filtr kubełkowy, dbający o przejrzystość wody. Meduzy trzeba nabyć samodzielnie, jednak autorzy kampanii wskazują na kilka sklepów z całego świata.

The Darwin Tank

Aby wejść w posiadanie tego niezwykłego akwarium, należy wesprzeć jego kampanię crowdfundingową na portalu kickstarter.com. Ceny dla najszybszych, zaczynają się od 1 320 euro. Pierwsze dostawy zaplanowano na marzec 2016 roku.