Długi weekend majowy to dobry moment na drobne remonty czy majsterkowanie. Ale co jeżeli jakieś elektronarzędzie wyzionie w tym momencie ducha? Sprawdzamy gdzie w weekend majowy, będzie można coś kupić i które sklepy budowlane będą czynne.

sklepy budowlane czynne w niedziele bez handlu i majówkę

Które dni są ustawowo wolne?

Dni, ustawowo wolne przypadają jedynie na poniedziałek i środę (1 i 3 maja). W tym czasie występuje zakaz handlu poza nielicznymi grupami usług, takimi jak stacje paliw czy apteki. Jednak po wprowadzeniu niedziel bez handlu, wiele sklepów znalazło dla siebie furtki, wykorzystując luki w prawie i działają w tym okresie, ciesząc się wzmożonym zainteresowaniem. Sprawdzamy więc, które sklepy budowlane będą czynne w majówkę.

Pamiętajcie, że sobota, niedziela, wtorek, czwartek i piątek są dniami roboczymi i większość sklepów w tym okresie będzie działać w normalnych godzinach.

mapa polski z zaznaczonymi sklepami budowlanymi czynnymi w niedzielę

Bricomarché czynne w niedziele

Cześć sklepów Bricomarché działa nawet mimo niedzieli niehandlowej. Co więcej, z tej okazji pojawiają się u nich różne promocje, aby zachęcić klientów. Aby sprawdzić, czy któryś ze sklepów w waszej okolicy będzie czynny, najłatwiej zajrzeć na facebooka.

mapa polski z zaznaczonymi sklepami budowlanymi czynnymi w niedzielę Bricomarché 
Bricomarché sklep budowlany

Markety Majster czynne w niedziele

Na południu polski z zakazem handlu walczą Markety Majster. Cześć z ich placówek będzie czynna, ale aby mieć pewność, należy znaleźć strony konkretnych placówek lub skontaktować się z nimi telefonicznie przed wyruszeniem na zakupy.

mapa polski z zaznaczonymi sklepami budowlanymi czynnymi w niedzielę Markety Majster
Markety Majster sklep budowlany

PSB Mrówka czynne w niedziele

Również niektóre Mrówki są czynne w niedziele bez handlu. Na szczęście ta nadchodząca, w zgodzie z prawem jest handlowa. PSB Mrówka to sieć franczyzowa rozsiana w województwie mazowieckim. Jednak nie wszystkie placówki będą działać w weekend majowy. Przed wyjazdem na zakupy, koniecznie upewnijcie się poprzez kontakt z infolinią.

mapa polski z zaznaczonymi sklepami budowlanymi czynnymi w niedzielę PSB Mrówka 
PSB Mrówka sklep budowlany

Czy Leroy Merlin będzie czynny w majówkę?

Zarówno w poniedziałek i środę, sklepy będą zamknięte. Pracownicy francuskiej sieci supermarketów budowlanych będą mieli wolne. Jeżeli planujecie zakupy, możecie je zrobić w sobotę, niedzielę, wtorek oraz w czwartek i piątek.

Czy Castorama będzie czynny w majówkę?

Podobnie jak Leroy Merlin, Castorama również nie będzie czynna w dni ustawowo wolne. Sklepy będą czynne 29 i 30 kwietnia, 2 maja i od 4 maja, czyli w dni robocze.

Czy Obi będzie czynny w majówkę?

Niemiecka sieć sklepów budowlanych nie będzie czynna w dni wolne od pracy — tyczy się to zarówno niedzieli bez handlu jak i dni ustawowo wolnych od pracy. Na szczęście dla niektórych z nas, 2 maja większość sklepów, w tym Obi będzie czynne.

Czy Jula będzie czynny w majówkę?

Mimo licznych promocji majówkowych, Jula również nie będzie czynna w poniedziałek i środę. Ci, którzy znaleźli coś dla siebie w licznych przecenach powinni odwiedzić placówki w sobotę, niedzielę, wtorek oraz później od czwartku.

Czy Platforma Budowlana będzie czynna w majówkę?

Sieć kilku wielkopowierzchniowych sklepów budowlanych, które są dobrze znane mieszkańcom Warszawy, również będzie odpoczywać w na początku maja.