rei – stacja dokująca do smartphone w formie lampki

Melanie Baczyński zaprezentowała koncepcję stacji dokującej na smartphone która umożliwia wykorzystanie go w formie praktycznej lampki.

rei

Urządzenie wyglądem przypominałoby połączenie lupy z lampką biurową – na elastycznym wysięgniku umieszczona byłaby półka wykonana ze szkła rozpraszającego światło, tu też ulokowane byłoby złącze odpowiedzialne za komunikację z telefonem. Podstawa rei pozwalałaby na włączanie i wyłączanie oświetlenia jak również regulację jego intensywności, co więcej ukryty byłby w niej głośnik którego głośność można by było łatwo kontrolować przekręcając dolną część obudowy.

rei

Światło emitowane za pomocą rej pochodziłoby z diody LED zastępującej lampę błyskową w aparatach smartphone. Autorka przewidziała również przygotowanie specjalnej aplikacji  dzięki której komunikaty przychodzące na telefon mógłby być przekazywane za pomocą uprzednio skonfigurowanych komunikatów świetlnych i głosowych. Co więcej zastosowanie oprogramowania pozwoliłoby na zmianę kolorów oświetlenia czy ustawienie czasu wyłączenia oświetlenia bądź jego powolnego wygaszania.

rei

Dodatkowym ciekawym rozwiązaniem miałaby być możliwość komfortowego fotografowania przeczytanych stron  celem błyskawicznej translacji – również za pomocą dedykowanej aplikacji.

rei
rei
rei
rei