czwartek, 20 czerwca

Melanie Baczyński zaprezentowała koncepcję stacji dokującej na smartphone która umożliwia wykorzystanie go w formie praktycznej lampki.

Urządzenie wyglądem przypominałoby połączenie lupy z lampką biurową – na elastycznym wysięgniku umieszczona byłaby półka wykonana ze szkła rozpraszającego światło, tu też ulokowane byłoby złącze odpowiedzialne za komunikację z telefonem. Podstawa rei pozwalałaby na włączanie i wyłączanie oświetlenia jak również regulację jego intensywności, co więcej ukryty byłby w niej głośnik którego głośność można by było łatwo kontrolować przekręcając dolną część obudowy.

Światło emitowane za pomocą rej pochodziłoby z diody LED zastępującej lampę błyskową w aparatach smartphone. Autorka przewidziała również przygotowanie specjalnej aplikacji  dzięki której komunikaty przychodzące na telefon mógłby być przekazywane za pomocą uprzednio skonfigurowanych komunikatów świetlnych i głosowych. Co więcej zastosowanie oprogramowania pozwoliłoby na zmianę kolorów oświetlenia czy ustawienie czasu wyłączenia oświetlenia bądź jego powolnego wygaszania.

Dodatkowym ciekawym rozwiązaniem miałaby być możliwość komfortowego fotografowania przeczytanych stron  celem błyskawicznej translacji – również za pomocą dedykowanej aplikacji.
Jestem wydawcą i redaktorem naczelnym think-about.pl. Moją specjalizacją są opracowania związane z przydomowym garażem i warsztatem. Tematyką zająłem się na poważnie w 2015 roku zakładając z grupą przyjaciół pracownię galanterii drewnianej. Przyjmując rolę producenta elementów oświetleniowych i ozdobnych miałem do czynienia z szerokim wachlarzem narzędzi warsztatowych. Wtedy to też na bazie własnych doświadczeń zacząłem przygotowywać pierwsze rankingi narzędzi i artykuły o poszczególnych markach. Cenię wysokiej klasy produkty i umiem docenić ich zastosowania profesjonalne. Jako ex-profesjonalista i konsument-hobbysta jestem jednak fanem łączenia tanich narzędzi i wysokiej jakości oprzyrządowania. Chętnie sięgam m.in. po produkty z dyskontów. Moja opinia o narzędziach parkside to jedno z najczęściej czytanych opracowań na stronie. Jestem również autorem pierwszych w polsce niezależnych testów grilli gazowych i robotów koszących. Planując kolejne teksty przemycam również moją pasję do motoryzacji. Samochody testuję od 2019, a na think-about.pl publikuję przede wszystkim recenzje i artykuł dotyczące aut użytkowych oraz rodzinnych. Moje doświadczenia dziennikarskie sięgają 2007 roku, kiedy to stworzyłem redakcję technologiczną w domenie 3d-info. Portal z krótkimi przerwami istnieje do dziś. Jako autor zawodowy pracuję od 2010 roku. Większość swojej kariery spędziłem korporacjach medialnych i magazynach drukowanych, współtworząc takie tytuły jak Android Magazine PCFormat, Komputer Świat i PCWorld. Tym ostatnim opiekowałem się najdłużej, bo aż do połowy 2023 roku, pełniąc zaszczytną rolę redaktora naczelnego. Jestem też współtwórcą Think-About. Portal powstał w 2012 roku jako projekt hobbystyczny, aby 10 lat później stać się moim kluczowym zajęciem. Z wykształcenia jestem ekonomistą, ale nigdy nie podjąłem pracy związanej z kierunkiem studiów. Mam przywilej łączenia swoich pasji z wykonywanym zawodem. Chętnie sięgam po literaturę dotyczącą zarządzania i biznesu - szczególnie w ujęciu internetowym. Regularnie poszukuję historii ciekawych przedsięwzięć oraz rozwijam się jako wszechstronny administrator i webmaster. Dobrze znam się na sprzęcie komputerowym i pomimo natłoku obowiązków, pozostaję graczem ubóstwiającym tytuły fabularne. Kiedy odchodzę wreszcie od ekranu staram się jak najwięcej biegać. Motywuję się do regularnego wysiłku wyszukując nieszablonowe biegi masowe, w których chętnie biorę udział.