O czym mowa?

Miniaturowy quadrocopter to ciekawy produkt dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z 4 śmigłami (cena), oraz dla tych którzy pragną trenować swoje umiejętności w każdej sytuacji (rozmiary). CX-10 testowany w naszej redakcji to chiński model, dostępny prawdopodobnie pod kilkoma markami i nazwami.

IMG_6876

Wygląd i budowa

Trzeba przyznać, że jak na azjatycki produkt za kilkadziesiąt złotych, quadrocopter robi naprawdę przyzwoite wrażenie. Opakowanie wykonane z przeźroczystego plastiku, imituje miniaturowe lądowisko dla naszego modelu. Jego wnętrze skrywa zestaw składający się na malutką aparaturę, kabel USB, instrukcję oraz zapasowe śmigła.

CX-10

CX-10 dostępny jest w 4 wersjach kolorystycznych: różowej, niebieskiej, zielonej i wybranej przez nas jaskrawo-pomarańczowej. Zarówno śmigła jak i dół quadrocoptera zostały wykonane z miękkiego, białego plastiku, odpornego na uszkodzenia. Górną część wykonano z twardego, lakierowanego tworzywa, które robi zaskakująco dobre wrażenie. Pierwsze wrażenie jest naprawdę dobre – wbrew domysłom model nie sprawia wrażenia jakby miał za chwilę rozpaść się w palcach – wyróżnia się zaskakującą solidnością wykonania.

IMG_6882

Biało-pomarańczowa aparatura wykonana została z matowego plastiku niezłej jakości. Umieszczone na spodzie wgłębienia mają poprawić uchwyt małego kontrolera. Narzędzia sterujące składają się na dwa joysticki, oraz dwa przyciski do zmiany osi. Gałki joysticków są ponawiercane, oraz zmatowione wypustkami.  Ponadto panel zawiera włącznik i diodę aktywności. Aparatura zasilana jest przez dwie baterie AAA.

IMG_6899

Zabawa

Przed pierwszym lotem model należy naładować. Ze względu na małą baterię proces ten przebiega bardzo szybko, a o jego zakończeniu informuje dioda umieszczona w obudowie kabla. Nieco obaw może budzić miniaturowe złącze ładowania, jednak w praktyce okazuje się być wystarczająco solidne.

IMG_6898

Przy każdym włączeniu aparatura jest kalibrowana za pomocą sekwencji ruchów joystickami. Włączony quadrocopter rozświetlają czerwone i niebieskie diody ułatwiające nawigację.

IMG_6895

Niewielkie rozmiary nie przekładają się na łatwiejsze sterowanie – wręcz odwrotnie, quadrocopter dość żywiołowo reaguje na polecenia aparatury. Mimo trudnych początków CX-10 dość trudno uszkodzić. Podczas 2 miesięcy zabawy nasz model doczekał się jedynie niewielkiego odprysku lakieru na twardym tworzywie. Niewielka aparatura z pewnością nie należy do wygodnych, jednak biorąc pod uwagę maksymalny czas zabawy na jednym ładowaniu (około 5 minut), dłonie nie zdążają się nawet zmęczyć. Całe szczęście gałki są wzorowo zmatowione i nie mają prawa uciec nawet spod mokrych palców.

IMG_6889

Jeśli chodzi o funkcjonalność – CX-10 to model treningowy lub po prostu zabawka, decydując się jednak na jego zakup musimy przygotować na częste pytania „to ma kamerę?!” i rozczarowania pytających.

IMG_6893

Podsumowanie

CX-10 to całkiem udany, miniaturowy quadrocopter. Model charakteryzuje się dobrym wykonaniem oraz atrakcyjną ceną.

CHEERSON CX-10 został przez nas wyróżniony w kategorii:

TA PolecaThink About przyznaje wyróżnienia wyłącznie produktom testowanym w redakcji. Każdy nagrodzony produkt posiada godne uwagi cechy które odzwierciedlane są w postaci znaczków. Więcej o kategoriach przyznawanych wyróżnień można przeczytać tu: think-about.pl/wyroznienia-think-about.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *