ENKO – buty do biegania jutra

Luty, zimowy miesiąc, który dla przeciętnego zjadacza chleba nie kojarzy się z niczym poza śniegiem, wyjazdami górskimi, świętem zakochanych i nartami. Biegacze jednak, których z roku na rok jest coraz więcej, kojarzą okres zimowy z początkiem przygotowań do wiosennych startów. ENKO to gadżet, który z pewnością przypadnie do gustu fanom pokonywania coraz dłuższych dystansów w coraz krótszym czasie.

[iframe width=”600″ height=”338″ src=”https://www.youtube.com/embed/y4k6Zf-tDyU?rel=0&showinfo=0″ frameborder=”0″ allowfullscreen]

Bieganie, mimo jego rosnącej popularności, jest przez wiele osób krytykowane. Mowa o związanych z nim kontuzjach, zwłaszcza wrażliwych stawów. ENKO to produkt, który w dużej mierze może im zapobiec.

ENKO

Prezentowane buty mają zapewniać nieosiągany do tej pory poziom amortyzacji. Rozwiązanie, oprócz zwiększenia komfortu dla kolan, ma zapewnić także większą moc i szybkość. Podczas biegania w normalnych butach, w czasie kontaktu z podłożem, cała energia jest rozpraszana, w przypadku ENKO zostaje ona niemalże w pełni zwracana.

ENKO

Koncepcja została opracowana przez Christiana Freschia, który na badania nad projektem poświęcił 12 lat. Dzięki temu ENKO sam dostosowuje się do wagi biegacza, optymalizuje krok, zmniejsza zmęczenie i pozwala biec dłużej. Dodatkowo, z dobrodziejstw tych butów mogą korzystać zarówno biegacze lądujący na śródstopiu jak i na pięcie. Produkt okazuje się zatem w pełni uniwersalny.

ENKO

Pomysłodawca zapewnia, że biegając w ENKO można odczuć, jakby stąpało się po chmurkach. Gadżet posiada dźwignię, którą można zmienić tryb biegania na tryb chodzenia, wtedy amortyzatory stają się twardsze. Pierwsze 100 par będzie sprzedane za cenę 290$ kolejne sztuki mają być droższe. Kwota wydaje się być wysoka, nawet w porównaniu do obecnych na rynku drogich butów do biegania.Autor projektu zapewnia jednak, że dzięki wymiennym częściom odpowiedzialnym za amortyzacje żywotność butów można zwiększyć 2-3 krotnie w porównaniu do standardowego obuwia biegowego.

ENKO