Beachbot – by zrobić furrorę na plaży

Każdy kto chce robić dobre wrażenie na plaży powinien zacząć myśleć o tym już teraz, kilka miesięcy wcześniej. Pomocne mogą okazać się opisywane przez nas gadżety, takie jak Nike FuelBand. Co jednak z tymi, którzy zamiast porannego biegania wybierają wieczory mecz w telewizorze, piwo i paczka chipsów? Oni także mogą pozytywnie wyróżnić się nad morzem. Wystarczy, że wystarczająco wcześnie wyposażą się w Beachbot.

[iframe width=”600″ height=”338″ src=”https://www.youtube.com/embed/eBRrQBPtdak?rel=0&showinfo=0″ frameborder=”0″ allowfullscreen]

Czym jest owy gadżet? Mowa o robocie stworzonym przez ekipę inżynierów z Disneya. Urządzenie potrafi rysować różnego rodzaju wzory na piasku, które razem składają się na fascynujące obrazy.

Beachbot

Dzięki wyposażeniu robota w innowacyjne „koła balonowe” jest w stanie poruszać się on po piasku, bez pozostawiania żadnych widocznych śladów. Z tyłu posiada jednak specjalne grabki, które rysują wtedy gdy są opuszczone. W zależności od poziomu opuszczenia, rysowane linie mogą być grubsze lub cieńsze.

Beachbot

Pierwowzór piaszczystego rysunku należy wcześniej zaprogramować. W tej kwestii, trwają jeszcze prace zespołu badawczego aby w jak największym stopniu ułatwić cały proces. Być może możliwe będzie rysowanie rysunku na specjalnym sketchpadzie. Na tym etapie badań nie jest pewne czy gadżet kiedykolwiek wejdzie do sprzedaży seryjnej.

beachbot