Q.H – hula hoop i filtr powietrza w jednym

Q.H to niezwykły koncept zgłoszony do 3-go etapu konkursu wzorniczego Electrolux Design Lab. Południowo Koreańska projektantka Jeongbin Seo, zgłosiła swój projekt w kategorii Air Purification.

q_h (3)

Realizacja koncepcji, miałaby sprawić, że dla wielu osób zakup filtra powietrza stałby się bardziej atrakcyjnym zakupem. Niejednokrotnie filtracja powietrza uznawana jest jako zbędny luksus, który nie niesie za sobą konkretnych korzyści. Q.H miałoby nie tylko filtrować powietrze, ale również cieszyć użytkowników.

q_h (2)

Okrągły filtr pracowałby na zasadzie zbliżonej do wentylatorów bezłopatkowych Dyson. Powietrze byłoby wtłaczane przez niewielkie otwory w obudowie urządzenia. Okrągły kształt i niewielka waga, miałby zachęcać do wykorzystania Q.H w roli hula hoop. Jest to forma aktywności, która dostarczy radości wszystkim członkom rodziny, niezależnie od wieku.

q_h (1)

Ciekawostką miałaby być również możliwość wyświetlania hologramów za pomocą Q.H. Pracujący filtr, ciekawie uzupełniałby modernistycznie wykończone mieszkania dowolnymi wizualizacjami. Specjalnie zaprojektowany uchwyt pozwoliłby zawiesić Q.H. w bezpośrednim sąsiedztwie okna, usprawniając poprawę jakości powietrza w mieszkaniu.