Nurugo Micro jest reklamowany przez producenta, jako „najmniejszy mikroskop na świecie”. Urządzenie pełni rolę akcesorium do współczesnych smartfonów.

Nurugo Micro (1)

Wyróżnikiem rozwiązania ma być prostota i intuicyjność. Wystarczy nasunąć urządzenie na obiektyw smartfona, aby uzyskać ekstremalne (400-krotne) powiększenie.

Niestety autorzy nie wspominają, jak duży wpływ może mieć jakość kamery w smarfonie, na ostateczny efekt pracy mikroskopu. Wszystkie prezentowane przez nich zdjęcia wykonane są z wykorzystaniem niezłej klasy Samsunga Galaxy S4. Jednocześnie wedle zapewnień, uchwyt montażowy powinien być kompatybilny z większością smartfonów na rynku. Zestaw obejmuje kompatybilną aplikację, ostrość jest natomiast dostosowywana ręcznie za pomocą dołączanego klucza.

Nurugo Micro (2)

Aby otrzymać Nurugo Micro należy wesprzeć jego kampanię na portalu kickstarter.com, kwotą co najmniej 49 dolarów. Szkoły i uczniowie mogą liczyć na 10 dolarowy rabat po przesłaniu niezbędnych informacji. Wysyłki zaplanowano na Maj. Autorzy zebrali już kwotę, która miałaby gwarantować rozpoczęcie produkcji.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *