Nipi była projektem mobilnej lodówki, wykorzystującej energię z paneli słonecznych. Tak małe urządzenie nie było jednak w stanie samodzielnie uzyskać najniższych temperatur. Dlatego też, Nipi miała być mistrzynią w utrzymywaniu niskiej temperatury. Umieszczone w niej wkłady chłodzące w połączeniu z super szczelnymi ściankami, pozwolić miały na użytkowanie lodówki nawet przez 6 dni.

Panel solarny miał być w tym wypadku dodatkiem pozwalającym wykorzystać Nipi w roli power-banku. Producent deklarował, że umieści w lodówce 4 gniazda USB. Dwa z nich ulokowane na zewnątrz, natomiast kolejne dwa ukryte w wodoodpornej kieszeni.

Pozyskiwana energia, miałabyć wykorzystywana również przez komplet oświetlenia. Panele LED umieszczone zostały zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz lodówki.

Ciekawym dodatkiem miały być również uchwyty na kubki umieszczone na górnej pokrywie oraz deska do krojenia, schowana wewnątrz Nipi. W czasie prezentowania kampani lodówki na Kikstarter pomysł był dość innowacyjny. Aktualnie prezentowane w Nipi rozwiązania możemy znaleść w nowych lodówkach turystycznych

Najtańszy pakiet, który gwarantować miał otrzymanie lodówki Nipi (w kampanii crowdfundingowej na portalu kickstarter.com) był oferowany w cenie 195 dolarów. Autorzy zebrali nawet więcej niż zakładaną kwotę, która miała zagwarantować produkcję solarnej lodówki turystycznej (aż już 81 tysięcy dolarów przy planie na poziomie 60 tysięcy. Kampania zakończyła sie z początkiem września 2015 roku, a planowana wysyłka miała odbyć się marcem 2016.

Aktualizacja

Niestety, jak to czasami zdarza się przy takich kampaniach, finalnie nikt nie otrzymał zagwarantowanych produktów. Alternatywnym rozwiązaniem są lodówki z wbudowanymi akumulatorami, które można doładowywać z przenośnych paneli solarnych, jednak ich cena jest wygórowana.

Jeżeli szykujesz się na wyjazd i szukasz dostępnej od ręki lodówki turystycznej to zapraszamy do zapoznania się z naszym przeglądem, w którym wybraliśmy najlepsze modele w rozsądnych przedziałach cenowych – Jaka lodówka turystyczna i samochodowa 12V – najlepsze lodówki turystyczne

Jestem wydawcą i redaktorem naczelnym think-about.pl. Moją specjalizacją są opracowania związane z przydomowym garażem i warsztatem. Tematyką zająłem się na poważnie w 2015 roku zakładając z grupą przyjaciół pracownię galanterii drewnianej. Przyjmując rolę producenta elementów oświetleniowych i ozdobnych miałem do czynienia z szerokim wachlarzem narzędzi warsztatowych. Wtedy to też na bazie własnych doświadczeń zacząłem przygotowywać pierwsze rankingi narzędzi i artykuły o poszczególnych markach. Cenię wysokiej klasy produkty i umiem docenić ich zastosowania profesjonalne. Jako ex-profesjonalista i konsument-hobbysta jestem jednak fanem łączenia tanich narzędzi i wysokiej jakości oprzyrządowania. Chętnie sięgam m.in. po produkty z dyskontów. Moja opinia o narzędziach parkside to jedno z najczęściej czytanych opracowań na stronie. Jestem również autorem pierwszych w polsce niezależnych testów grilli gazowych i robotów koszących. Planując kolejne teksty przemycam również moją pasję do motoryzacji. Samochody testuję od 2019, a na think-about.pl publikuję przede wszystkim recenzje i artykuł dotyczące aut użytkowych oraz rodzinnych. Moje doświadczenia dziennikarskie sięgają 2007 roku, kiedy to stworzyłem redakcję technologiczną w domenie 3d-info. Portal z krótkimi przerwami istnieje do dziś. Jako autor zawodowy pracuję od 2010 roku. Większość swojej kariery spędziłem korporacjach medialnych i magazynach drukowanych, współtworząc takie tytuły jak Android Magazine PCFormat, Komputer Świat i PCWorld. Tym ostatnim opiekowałem się najdłużej, bo aż do połowy 2023 roku, pełniąc zaszczytną rolę redaktora naczelnego. Jestem też współtwórcą Think-About. Portal powstał w 2012 roku jako projekt hobbystyczny, aby 10 lat później stać się moim kluczowym zajęciem. Z wykształcenia jestem ekonomistą, ale nigdy nie podjąłem pracy związanej z kierunkiem studiów. Mam przywilej łączenia swoich pasji z wykonywanym zawodem. Chętnie sięgam po literaturę dotyczącą zarządzania i biznesu - szczególnie w ujęciu internetowym. Regularnie poszukuję historii ciekawych przedsięwzięć oraz rozwijam się jako wszechstronny administrator i webmaster. Dobrze znam się na sprzęcie komputerowym i pomimo natłoku obowiązków, pozostaję graczem ubóstwiającym tytuły fabularne. Kiedy odchodzę wreszcie od ekranu staram się jak najwięcej biegać. Motywuję się do regularnego wysiłku wyszukując nieszablonowe biegi masowe, w których chętnie biorę udział.