Nipi była projektem mobilnej lodówki, wykorzystującej energię z paneli słonecznych. Tak małe urządzenie nie było jednak w stanie samodzielnie uzyskać najniższych temperatur. Dlatego też, Nipi miała być mistrzynią w utrzymywaniu niskiej temperatury. Umieszczone w niej wkłady chłodzące w połączeniu z super szczelnymi ściankami, pozwolić miały na użytkowanie lodówki nawet przez 6 dni.

nipi (1)

Panel solarny miał być w tym wypadku dodatkiem pozwalającym wykorzystać Nipi w roli power-banku. Producent deklarował, że umieści w lodówce 4 gniazda USB. Dwa z nich ulokowane na zewnątrz, natomiast kolejne dwa ukryte w wodoodpornej kieszeni.

nipi (3)

Pozyskiwana energia, miałabyć wykorzystywana również przez komplet oświetlenia. Panele LED umieszczone zostały zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz lodówki.

nipi (2)

Ciekawym dodatkiem miały być również uchwyty na kubki umieszczone na górnej pokrywie oraz deska do krojenia, schowana wewnątrz Nipi. W czasie prezentowania kampani lodówki na Kikstarter pomysł był dość innowacyjny. Aktualnie prezentowane w Nipi rozwiązania możemy znaleść w nowych lodówkach turystycznych

nipi (1)

Najtańszy pakiet, który gwarantować miał otrzymanie lodówki Nipi (w kampanii crowdfundingowej na portalu kickstarter.com) był oferowany w cenie 195 dolarów. Autorzy zebrali nawet więcej niż zakładaną kwotę, która miała zagwarantować produkcję solarnej lodówki turystycznej (aż już 81 tysięcy dolarów przy planie na poziomie 60 tysięcy. Kampania zakończyła sie z początkiem września 2015 roku, a planowana wysyłka miała odbyć się marcem 2016.

nipi (2)

Aktualizacja

Niestety, jak to czasami zdarza się przy takich kampaniach, finalnie nikt nie otrzymał zagwarantowanych produktów. Alternatywnym rozwiązaniem są lodówki z wbudowanymi akumulatorami, które można doładowywać z przenośnych paneli solarnych, jednak ich cena jest wygórowana.

Jeżeli szykujesz się na wyjazd i szukasz dostępnej od ręki lodówki turystycznej to zapraszamy do zapoznania się z naszym przeglądem, w którym wybraliśmy najlepsze modele w rozsądnych przedziałach cenowych – Jaka lodówka turystyczna i samochodowa 12V – najlepsze lodówki turystyczne

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “nipi – solarna lodówka turystyczna”