Jaka szlifierka kątowa 2022 – ranking najlepszych modeli

Planujesz kupić bezawaryjną szlifierkę, ale nie wiesz, które urządzenie będzie najlepsze. Na podstawie opinii wykonawców i ocen czytelników, podpowiadamy jaka szlifierka kątowa jest bezpiecznym wyborem. Pod koniec artykułu zamieszczamy krótki poradnik, pomagający w samodzielnym podjęciu decyzji.

Materiał zaktualizowany w 2022 roku. W związku z rosnącymi cenami część produktów została zmieniona. Pozwoliliśmy sobie zachować rekomendacje przekraczające założenia progu cenowego, pod warunkiem, że różnica nie przekracza 10% zakładanej kwoty.

Jaka szlifierka kątowa do 200 złotych

Graphite 59G220
Szlifierka kątowa do 200 zł

Najlepsza cena tej szlifierki dostępna tutaj: Graphite 59G220

Model o mocy 1200W to dzieło budżetowej, ale dobrze ocenianej marki Graphite. Urządzenie obsługuje tarcze o średnicy 125 mm. Obudowa została wykonana ze stopów aluminium, a rękojeść pokryto miękką gumą z chwytem odpowiednim dla osób lewo- i prawo- ręcznych. Wyróżnikiem modelu jest regulacja obrotów, właściwie niespotykana w tej klasie cenowej. Prędkość głowicy może zostać ustawiona w zakresie 3000 – 1100 obrotów. Producent przyłożył należytą wagę do wygody pracy. Osłona może być regulowana bez korzystania z narzędzi, natomiast rączkę można zainstalować w jednej z trzech pozycji. Nad bezpieczeństwem użytkownika czuwa przycisk bezpieczeństwa, blokujący silnik przed przypadkowym włączeniem. Specyfikację uzupełnia 3-metrowy przewód oraz waga na poziomie 3 kg. Producent udziela trzyletniej gwarancji na urządzenie.

Jaka szlifierka kątowa do 300 złotych

Bosch GWS 9-125 S

Szlifierka kątowa do 300 złNajlepsza cena tej szlifierki dostępna tutaj: Bosch GWS 9-125 S

Narzędzie skierowane do użytkowników poszukujących prostej ale trwałej konstrukcji. Podstawowy model z oferty Bosch Professional oferuje moc 900 W. Wstępna prędkość obrotowa jest regulowana w zakresie 2800 – 11000 obrotów. Sprzęt obsługuje tarcze 125 mm z gwintem M 14. Waga urządzenia to zaledwie 1,9 kg. Osłona tarczy jest w tym wypadku regulowana za pomocą klucza dołączonego do zestawu. Producent posiada w swojej ofercie szeroki wybór akcesoriów – w tym dedykowany ochraniacz na dłonie i pokrywę odsysającą do szlifowania bezpyłowego. Standardowa gwarancja jest udzielana na okres dwóch lat. Można ją bezpłatnie wydłużyć o dodatkowy rok po zarejestrowaniu szlifierki na stronie producenta.

Jaka szlifierka kątowa do 400 złotych

DeWalt DWE4217

Szlifierka kątowa do 400 złNajlepsza cena tej szlifierki dostępna tutaj: DeWalt DWE4217


Pod marką DeWalt sprzedawane są narzędzia koncernu Stanley Black&Decker, skierowane do profesjonalistów. Model DeWalt DWE4217 to urządzenie skoncentrowane na bezpieczeństwie i wygodzie użytkownika. Zastosowany silnik o mocy 1200W współpracuje z systemem łagodnego rozruchu, redukującym odbicie mechaniczne przy starcie pracy. Napęd posiada dodatkowe osłony przed pyłem, a samo-odłączające się szczotki chronią uzwojenia stojana przed uszkodzeniem, zwiększając trwałość silnika. Nie zabrakło również efektywnego systemu odprowadzania pyłu z powietrza chłodzącego mechanizm.  Kołnierz przeciwblokujący zapobiega blokowaniu się ściernic, a zabezpieczenie zaniku napięcia chroni użytkownika przed niekontrolowanym włączeniem urządzenia po awarii zasilania. Listę udogodnień uzupełnia beznarzędziowa regulacja osłony tarczy. Stała prędkość obrotowa ostrza 125 mm to 11000 obrotów. Cała konstrukcja ma wagę 2,2 kg. Standardowa gwarancja jest wydawana na okres 12 miesięcy. Można ją bezpłatnie wydłużyć do 3 lat po zarejestrowaniu szlifierki na stronie producenta.

Jaka szlifierka kątowa do 500 złotych

Hikoki G13SB3 YG
Szlifierka kątowa do 500 zł

Najlepsza cena tej szlifierki dostępna tutaj: Hikoki G13SB3 YG

Wydając 500 zł na szlifierkę, mamy prawo oczekiwać urządzenia dla profesjonalistów. Jest to klasa cenowa w której królują bogato wyposażone Metabo. Pomimo tego proponuję zwrócić uwagę na urządzenie o skromniejszym wyposażeniu, ale legendarnej wbrew trwałości. Marka Hikoki to dawne Hitachi – cenione przez profesjonalistów ze względu na żywotność i zdolność do pracy w trudnych warunkach. Model G13SB3 YG to konstrukcja z silnikiem 1300 W, obsługująca tarcze o średnicy 125 mm z otworem M14. Urządzenie zostało wyposażone w łożysko igiełkowe zwiększające kulturę pracy oraz system płynnego startu. Zabezpieczenie przeciwpyłowe oraz dodatkowa izolacja uzwojeń silnika pozwalają na długą i bezawaryjną pracę narzędzia. Ochronę użytkownika zapewnia zabezpieczenie przed ponownym, niekontrolowanym rozruchem. Uwagę zwraca również ergonomiczna konstrukcja uchwytu. Sprzęt waży 1,9 kg, przy zaledwie 283 mm długości. Na minus należy zaliczyć osłonę tarczy regulowaną za pomocą narzędzia dołączonego do zestawu.  Przy zakupie urządzenia na fakturę VAT obowiązuje zaledwie 12-miesięczna gwarancja. Można ją przedłużyć do 3 lat po zarejestrowaniu produktu na stronie producenta.

Jaka szlifierka kątowa do 700 złotych

Makita GA9030X01

Szlifierka kątowa Makita GA9030X01

Najlepsza cena tej szlifierki dostępna tutaj: Makita GA9030X01

Zgodnie z Waszymi rekomendacjami, nasze zestawienie uzupełniamy o jeden z bardziej cenionych modeli marki Makita. Sprawdzona konstrukcja bazuje na prostych i solidnych rozwiązaniach wliczając w to sprzęgło cierne. Brak wymyślnych dodatków jest nagradzany wydłużoną żywotnością. Narzędzie o mocy 2400 W napędza ostrze do prędkości 6600 obr/min. Wydłużona rękojeść została skonstruowana z myślą o redukowaniu wibracji. Użytkownicy mogą się cieszyć systemem łagodnego rozruchu. Masa szlifierki to 6,3 kg. Producent udziela na urządzenie 3 letnią gwarancję po rejestracji.

Jaka szlifierka kątowa do 900 złotych

Metabo WE 17-125 Quick RT

Szlifierka kątowa do 700 złNajlepsza cena tej szlifierki dostępna tutaj: Metabo WE 17-125 Quick RT

Zestawienie kończę na urządzeniach do 700 zł.  Można wprawdzie znaleźć droższe szlifierki, ale trudno wskazać mi uzasadnienie takiego wydatku, nawet w zastosowaniach profesjonalnych. Metabo WE 17-125 Quick RT to doskonale wyposażony produkt od sprawdzonego producenta. Uwagę zwraca potężny silnik  Metabo Marathon  o mocy 1750 W z układem chłodzenia, systemem szczotek węglowych oraz funkcją automatycznego wyłączenia w przypadku nadmiernego zużycia. Urządzenie oferuje system łagodnego rozruchu oraz elektronikę Tacho-Constamitic, zapewniającą stałe obroty na poziomie 11000/min. Producent przyłożył dużą wagę do ergonomii. Wąski chwyt pozwala na wygodną pracę ponad głową. Obudowa przekładni pozwala na obrót urządzenia o 90 stopni, zapewniając komfort pracy osobom leworęcznym. Ponadto sprzęt jest obsługiwany całkowicie narzędziowo. Bez korzystania z klucza obrócimy osłonę oraz zmienimy tarczę. Rękojeść pomocnicza w systemie VibraTech tłumi drgania i umożliwia wygodną pracę w trybie ciągłym. Jedynym minusem jest dość wysoka waga całości na poziomie 2,5 kg. Użytkownicy, którzy zarejestrują szlifierkę na stronie producenta mogą liczyć na 3-letnie wsparcie gwarancyjne.

Wersja wideo naszego rankingu:

Szlifierka kątowa – na co zwracać uwagę przy zakupie

Szlifierka kątowa jest narzędziem wymagającym uważnego użytkowania. Wybierając urządzenie warto poświęcić czas na zweryfikowanie rozwiązań związanych z bezpieczeństwem i ergonomią pracy. Jeśli mamy taką możliwość, wybierzmy się do sklepu budowlanego i zweryfikujmy chwyt oraz wyważenie szlifierki. Osoby leworęczne powinny sprawdzić czy boczna rączka ma możliwość zmiany położenia. Osobiście wybierając nową szlifierkę kątową w pierwszej kolejności sprawdzam czy osłona tarczy jest regulowana bez użycia narzędzi. Dzięki temu mogę zmieniać kąt padania iskier bez odchodzenia od warsztatu. Osobom, które będą dużo pracować ze szlifierką, proponuję poszukać modelu z bez-narzędziową wymianą tarcz. Niemożność kontynuowania pracy przez brak opcji szybkiej wymiany tarczy może być irytująca. Solidni producenci dbają o bezpieczeństwo użytkowników stosując zabezpieczenie przed automatycznym startem szlifierki. Sprawia ono, że po niespodziewanym zaniku napięcia, szlifierka nie aktywuje się samoczynnie, nawet jeśli zapomnimy ją wyłączyć. Wiele osób ceni również funkcję łagodnego rozruchu, która sprawia że tarcza załącza się płynnie – bez niekomfortowego odrzutu.

Oczywiście użytkownicy pracujący w trudnych warunkach wiedzą, że warto wybrać model z mocnym silnikiem – najlepiej bezszczotkowym. Siła napędu determinuje to jak gruby materiał będziemy w stanie ciąć. Mocniejsze silniki są również trwalsze – mniej męczą się przy lekkich pracach, więc mogą działać dłużej.

Pozostaje jeszcze kwestia trwałości. Rozsądek podpowiada, że zawsze warto sięgać po produkty markowe. Jeśli nawet miałyby okazać się trefne, zawsze możemy liczyć na przyzwoite wsparcie serwisowe. Jeśli mamy do wyboru dwie dobre szlifierki, wybierzmy po prostu tą, która ma dłuższą gwarancję. Większość dobrych marek zapewnia 3-letnie wsparcie gwarancyjne w zamian za zarejestrowanie urządzenia na stronie internetowej.

Zobacz również: Ranking wyrzynarek