Chcesz umyć z błota rower dziecka po przejażdżce, a może odświeżyć meble ogrodowe? Wiemy jaki model myjki ciśnieniowej będzie lepszy.

Myjka ciśnieniowa to niezwykle pomocne akcesorium. Umożliwia utrzymanie w czystości, bez dużego nakładu naszej pracy sprzętów ogrodowych, tarasu, altanki czy przybrudzonego roweru. Urządzenie to wytwarza wysokie ciśnienie, dzięki czemu ograniczamy zużycie wody w porównaniu do tego, gdybyśmy próbowali podobną czynność wykonać czyszcząc przy pomocy zwykłego węża ogrodowego. To bardzo ważne, kiedy patrzymy ze zgrozą, na rosnące ceny na fakturze za zużyte media.

Szukasz najlepszej myjki ciśnieniowej? Sprawdź, jakie modele prezentujemy w tym rankingu.

Myjka ciśnieniowa PHDP 180 B2 marki Parkside Performance

W zestawie: dysza 3 w 1, końcówka do fug, szczotka czyszcząca oraz butelka płynu do czyszczenia (500 ml).

Specyfikacja techniczna

 • Moc: 3000 W
 • Wydajność: maks. 600 l/h
 • Ciśnienie maksymalne: 18 MPa (180 bar)
 • Wydajność tłoczenia: 600 l/h
 • Wąż wysokociśnieniowy 10 m z zabezpieczeniem przed skręcaniem
 • Długość przewodu zasilającego: 5 m
 • Materiał: pompa – aluminium
 • Obudowa: tworzywo sztuczne
 • Wymiary: ok. 34,5 x 30,5 x 67 cm
 • Waga: ok. 18 kg

Cena: 1499,00 zł Przejdź do sklepu

Myjka ciśnieniowa Karcher K3 Car & Home 1.601-821.0

W zestawie: dysza rotacyjna, lanca Vario Power, pistolet wysokociśnieniowy, środek czyszczący Balkon & Patio w koncentracie, T-Racer T 150, wąż oraz złączka 3/4″.

Specyfikacja techniczna

 • Funkcje: Zbiornik na detergent, System szybkozłącza Quick Connect, Wbudowany filtr wody
 • Długość węża: 6 m
 • Ciśnienie maksymalne: 120 bar
 • Wydajność tłoczenia: 380 l/h
 • Temperatura maksymalna doprowadzanej wody: 40oC
 • Moc przyłączeniowa: 1,6 kW
 • Wymiary: 27,5 x 27,9 x 80,2 cm
 • Waga: 4,3 kg
 • Gwarancja: 24 miesiące, Door To Door

Cena: 649,99 zł Cena: 516,99 zł Przejdź do sklepu

Skuteczne sposoby na czyszczenie kostki brukowej – te są najlepsze

Podobieństwa

Obie myjki ciśnieniowe wykorzystują system szybkozłączek Quick-Connect, więc można szybko podłączyć wąż do urządzenia oraz odpowiedniej końcówki. Akcesoria i wąż znalazły swoje miejsce na obudowie. Wbudowane uchwyty i hak na węża sprawiają, że mamy wszystkie przybory w jednym miejscu zawsze pod ręką. Urządzenia posiadają duże koła oraz rączki, które umożliwiają ich przestawienie. Myjki ciśnieniowe obsługuje się przez naciśnięcie przycisku na uchwycie pistoletowym. Jego wciśnięcie skutkuje natychmiastowym uruchomieniem urządzenia, zwolnienie zaś jego wyłączeniem. Dzięki temu zużywamy dokładnie tyle wody ile wymaga tego wykonywana przez nas praca. Ważną informacją jest też ta, że posiadają wbudowany pojemnik, z którego dozowany jest środek czyszczący. Zestaw dołączonych akcesoriów w obu myjkach jest podobny.

Różnice

Myjka ciśnieniowa Karcher K3 Car & Home 1.601-821.0 jest urządzeniem, które ma niższe parametry techniczne (między innymi niższą moc, ciśnienie czy wydajność tłoczenia wody). Bardzo dobrze jednak sprawdzi się podczas mycia samochodu, mebli ogrodowych lub do usunięcia kurzu z altanki. Jeżeli potrzebujemy jednak usunąć duże zabrudzenia z kostki brukowej lub elewacji domu wybierzmy model Parkside Performance, który generując wyższe ciśnienie wody wykona tę samą pracę sprawniej i w krótszym czasie. Dodatkowo model ten ma na wyposażeniu wąż wysokociśnieniowy dłuższy o 4 m. Warto zwrócić uwagę, że model Karcher K3 Car & Home 1.601-821.0 jest ponad dwukrotnie tańszy niż porównywana myjka z Lidla.

Podsumowanie

Jeżeli poszukujesz urządzenia, z pomocą którego umyjesz zabrudzony rower, meble ogrodowe, taras czy schody, które tam prowadzą wybierz myjkę ciśnieniową marki Karcher. Model ten dobrze sprawdzi się przy tych pracach, a dodatkowo zestaw końcówek ułatwią wykonanie prac sprzątająco – czyszczących. Jeżeli zaś potrzebujesz mocniejszego sprzętu do usuwania dużych zabrudzeń, także tych, które są na wysokościach (na przykład na elewacji) lepszy będzie model myjki PHDP 180 B2.

Nazywam się Bożena Wieczorkowska. Swoją pracę w redakcji Think - About zaczęłam kilka miesięcy temu. Zajmuję się tworzeniem tekstów, które przybliżają czytelnikom najlepsze oferty dotyczące głównie małego AGD. Moją rolą jest także sprawdzanie ofert w sklepie Lidl i wyszukiwanie ciekawych perełek, które mogą Państwa zainteresować. Napisałam recenzję o oczyszczaczu powietrza Dyson, którą możecie Państwo znaleźć pod tytułem „Wreszcie wiem, co to znaczy oddychać świeżym powietrzem". Ty też różnicę wyczujesz własnym nosem”. Pisałam też wiele dłuższych i krótszych tekstów o oczyszczaczach i filtrach powietrza. Ciekawy był też dla mnie temat wygodnego spania, czyli jaki materac wybrać, by się dobrze wyspać. Mogę powiedzieć, że zmierzyłam się z bykiem za rogi, bo maszyna do szycia od zawsze stała w moim domu, ale była mi zupełnie obca. Zmieniło się to jednak od czasu, kiedy pisałam ranking o tych urządzeniach. Opiekuję się także ogrodem, a więc szeroko pojętą pielęgnacją trawnika i zieleni. Do tej pory pracowałam przez wiele lat w szpitalu jako fizjoterapeutka. Praca dawała mi bardzo dużo satysfakcji i spełnienia zawodowego. Przyszedł jednak czas, kiedy podjęłam decyzję o zmianie pracy. Jeszcze przed podjęciem współpracy z redakcją Think – About pisałam teksty o misiach, dla pasjonata, który nazbierał ich wiele tysięcy. Właśnie w ten sposób rozpoczęła się moja przygoda z piórem, a właściwie przyjaźń z klawiaturą. Dziś, z przyjemnością siadam do kolejnych tekstów, bo bardzo polubiłam to, co obecnie robię. Moją wielką pasją są wycieczki i poznawanie pięknych zakątków w Polsce. Bardzo lubię wędrówki po górach, bo wtedy mam okazję podziwiać piękno natury. Rower to moja pasja od kiedy pamiętam. Przejechałam na moich dwóch kółkach wiele tysięcy kilometrów. Bardzo lubię czytać książki. Pochłaniają mnie zwłaszcza te ze świata fantasy, ale chętnie wyciągam dłoń zarówno po kryminał jak i literaturę piękną. Jestem wielką fanką muzyki, która towarzyszy mi przez cały dzień, ale doceniam także ciszę i tak zwany święty spokój.