Najlepsze myjki ciśnieniowe – ranking popularnych modeli – Makita, STIHL, Karcher i inne

Czyszczenie jakichkolwiek powierzchni bez wykorzystania odpowiednich narzędzi może być bardzo uciążliwe i frustrujące. W takich sytuacjach najlepiej sprawdzają się myjki ciśnieniowe, które można wykorzystać do różnych robót. Za pomocą tych urządzeń bez problemu możemy wymyć kostkę brukową wokół domu, wyczyścić taras, oczyścić ścieżki z kamieni czy mchu i przede wszystkim umyć samochód. Jaki jednak model myjki ciśnieniowej wybrać? Przyjrzyjmy się najpopularniejszym modelom. 

Najlepsze myjki ciśnieniowe 2022 - ranking popularnych modeli - Makita, STIHL, Karcher i inne

Myjki ciśnieniowe można wykorzystać w wielu sytuacjach. Są to urządzenia, które sprawdzają się podczas wielkich porządków. Wysokie ciśnienie wody, w połączeniu z odpowiednim detergentem poradzi sobie nawet z największym brudem. Na rynku znajdziemy wiele urządzeń tego typu, jednak wybór może okazać się trudniejszy, niż mogłoby się to wydawać. Poniżej znajdziecie ranking, który powinien pomóc w wyborze odpowiedniej myjki ciśnieniowej. 

Urządzenia te służą nie tylko do mycia kostki brukowej czy elewacji. Z powodzeniem odświeżymy także delikatniejsze sprzęty, takie jak meble ogrodowe lub wypłuczemy zalegające po zimie w rynnach liście czy mech. Doskonale nadadzą się także do mycia karoserii samochodu lub przybrudzonego rowerka dziecka.

Warto wiedzieć, że myjki ciśnieniowe zużywają kilkukrotnie mniej wody niż gdybyśmy chcieli wykonać tę samą pracę przy pomocy węża ogrodowego. Także dzięki wysokiemu ciśnieniu pracę tę możemy wykonać odpowiednio szybciej, w dodatku bez zbędnego szorowania szczotkami. Urządzenia ułożyliśmy, dla większej przejrzystości według cen, od najtańszej do najdroższej.

Myjka ciśnieniowa z Lidla – przyda się w każdym gospodarstwie

Najlepsze myjki ciśnieniowe – ranking popularnych modeli

Myjka ciśnieniowa Bosch Universal Aquatak 125 06008A7A00

Myjka ciśnieniowa Bosch Universal Aquatak 125 oferuje ciśnienie wynoszące maksymalnie 125 barów, dzięki czemu wyczyści zabrudzenia z tarasu, balkonu, mebli ogrodowych lub grilla. Wydajność tłoczenia tego modelu wynosi 360 litrów na godzinę. Maksymalna temperatura doprowadzanej wody w tym przypadku wynosi 40°C. 

Myjka Bosch Universal Aquatak 125 została wykonana z wytrzymałych materiałów oraz posiada przydatne funkcje. Producent wyposażył ją w dyszę “3w1”. Oferuje ona m.in. strumień punktowy, który wpływa na wyższą wydajność czyszczenia. Wysokociśnieniowa pianownica umożliwi czyszczenie wraz z nałożeniem piany na płaskie powierzchnie. Myjka wykorzystuje system Push-fit (połączenie wtykowe), dzięki któremu przygotowanie myjki do pracy, czy jej złożenie jest bardzo proste. Warto także wiedzieć, że wszystkie końcówki można wygodnie przechowywać na urządzeniu, a sama myjka ze złożonym uchwytem nie zajmuje wiele miejsca.

Myjka ciśnieniowa Bosch posiada duże koła, dzięki czemu jest bardzo łatwa w transporcie. Pojemnik na detergent czyszczący został umieszczony w łatwo dostępnym miejscu, co wpływa na komfort pracy. Urządzenie po wyciągnięciu z opakowania jest od razu gotowe do pracy. 

Myjka ciśnieniowa Bosch Universal Aquatak 125 06008A7A00
 • Ciśnienie: 125 bar
 • Długość węża: 5 m
 • Wydajność tłoczenia: 360 l/h
 • Zbiornik na detergent: Tak 
 • Waga: 6,8 kg

Cena: 543,99 zł Przejdź do sklepu

Myjka Ciśnieniowa Stanley SXPW16PE z pianownicą

Stanley SXPW16PE z pianownicą to myjka ciśnieniowa, która cechuje się bardzo dobrą wydajnością. Moc tłoczenia w tym modelu wynosi 420 litrów na godzinę, co wiąże się także z oszczędnością. Ciśnienie myjki Stanley wynosi 125 barów, a pompa ssąco-tłocząca umożliwia pracę nawet bez podłączenia do sieci. Wystarczy beczka z wodą, dzięki czemu jest to urządzenie odpowiednie na przykład na działkę. Wąż o długości 6 metrów umożliwia komfortowe użytkowanie urządzenia. 

Myjka ciśnieniowa Stanley wyposażona jest w zbiornik na detergent, który jest pobierany z dostosowaniem do czyszczonych powierzchni. Dzięki temu nie wytwarzamy nadmiernej ilości piany. Natomiast odpowiednie końcówki posiadają możliwość regulacji ciśnienia, dzięki czemu bez trudu zmyjesz zarówno mech z kostki brukowej jak i z karoserii samochodu. Producent wyposażył myjkę w pompę z płytką wahliwą i tłokami nurnikowymi z hartowanej stali nierdzewnej, dzięki czemu urządzenie jest nie tylko wydajne, ale również wytrzymałe. 

Na wyposażeniu myjki ciśnieniowej Stanley ST-SXPW16PE znalazł się także pojemnik na pianę, który pozwala na czyszczenie danego elementu czy powierzchni przy użyciu detergentu. Przemieszczanie modelu jest bardzo łatwe, a to za sprawą kół o średnicy 160 mm. Producent wykorzystał tutaj także system szybkozłączek do prostego rozstawiania zestawu. 

Myjka Ciśnieniowa Stanley 190 Bar Patio Pianownica Zestaw Xl
 • Ciśnienie: 125 – 190 bar
 • Długość węża: 6 m
 • Wydajność tłoczenia: 420 l/h
 • Zbiornik na detergent: Tak – pianownica
 • Waga: 9 kg

Cena: 642,16 zł Przejdź do sklepu

Myjka ciśnieniowa Stihl Re 90 ST49510124514

Myjka ciśnieniowa Stihl Re 90 ma bardzo dobrą wydajność. Osiąga maksymalną moc tłoczenia 440 litrów na godzinę, dzięki czemu dobrze sprawdzi się przy usuwaniu trwałych zabrudzeń. Model ten wyposażony jest w pompę aluminiową i uzyskuje maksymalne ciśnienie 130 bar. Urządzenie może pracować tłocząc przez wąż wysokociśnieniowy wodę o temperaturze 40 °C.

Urządzenie posiada wygodne kółka oraz uchwyt, które ułatwiają przesuwanie myjki w wybrane miejsce. Na obudowie zamontowane są uchwyty na węża, kabel zasilający oraz końcówki, dzięki czemu wszystko wygodnie się przechowuje i transportuje.

Myjka ciśnieniowa Stihl Re 90 ST49510124514
 • Ciśnienie: 130 bar
 • Długość węża: 6 m
 • Wydajność tłoczenia: 440 l/h
 • Waga: 8 kg

Cena: 659,00 zł Przejdź do porównywarki cen

Myjka ciśnieniowa Karcher K4 Premium Power Control 1.324-130.0

Karcher K4 Premium Power Control oferuje ciśnienie na poziomie 130 barów, a wydajność tłoczenia wody w tym przypadku wynosi 420 litrów na godzinę. Temperatura doprowadzanej wody to maksymalnie 40°C.  Myjka ciśnieniowa Karcher K4 Premium została wyposażona w bardzo trwały i wydajny silnik chłodzony wodą. Korzystając z takiego rozwiązania, możemy być pewni, że kluczowy element myjki nigdy się nie przegrzeje, nawet w upalne dni.

Urządzenie niemieckiej marki posiada lancę spryskującą Vario Power, dyszę rotacyjną oraz filtr wody dbający o pompę. Dysza rotacyjna, wykorzystując wysokie ciśnienie, usuwa zanieczyszczenia z mchu na płytach chodnikowych lub z kostki brukowej. Warto pamiętać, że urządzenie posiada zbiornik na środek czyszczący, co ułatwi nam pracę. Pistolet wykorzystuje złączki Quick Connect do szybkiego złożenia zestawu. Karcher K4 Premium jest modelem prostym w obsłudze i wygodnym w transporcie. Niewielkie wymiary to jedno, ale producent zastosował tutaj teleskopowy uchwyt do łatwiejszego przenoszenia.

Myjka ciśnieniowa Karcher K4 Premium Power Control 1.324-130.0
 • Ciśnienie: 130 bar
 • Długość węża: 8 m
 • Wydajność tłoczenia: 420 l/h
 • Zbiornik na detergent: Tak
 • Waga: 12 kg

Cena: 1399,00 zł Przejdź do sklepu

Myjka ciśnieniowa RYOBI RPW36X120HI40

RYOBI RPW36X120HI40 to z pewnością bardzo ciekawa myjka ciśnieniowa, która według zapewnień sprawdzi się zarówno w profesjonalnych zastosowaniach, jak i pracy wokół domu. Urządzenie dysponuje ciśnieniem wody na poziomie 120 par i przepływem wody wynoszącym 320 litrów na godzinę. Bezszczotkowy silnik gwarantuje wysoką wydajność i oszczędność, ponieważ myjka może pracować w trybie bezprzewodowym. Woda doprowadzana do urządzenia może mieć maksymalnie 40°C. 

Myjka ciśnieniowa RYOBI RPW36X120HI40 została wyposażona w dwa akumulatory umieszczone w wodoszczelnej komorze. Ta cecha sprawia, że myjkę możemy używać, gdziekolwiek chcemy. Dużą jej zaletą są także kompaktowe wymiary oraz niewielka waga. Metalowa rama sprawia, że myjka jest bardzo wytrzymałym urządzeniem. 

Model RPW36X120HI40 na swoim wyposażeniu posiada dyszę “5w1”, która pozwala na czyszczenie wszelkiego rodzaju powierzchni w szybszym czasie niż przy wykorzystaniu lancy. Jeśli chodzi o lancę, to tutaj znajdziemy całe osprzętowanie. Przy jej pomocy możemy sterować pobieraniem detergentu z 1-litrowego zbiornika

Najlepsze myjki ciśnieniowe 2022 - ranking popularnych modeli. Na zdjęciu RYOBI RPW36X120HI40.
 • Ciśnienie: 120 bar
 • Długość węża: 8 m
 • Wydajność tłoczenia: 320 l/h
 • Zbiornik na detergent: Tak 
 • Waga: 13.5 kg

Cena: 1548,99 Przejdź do sklepu

Myjka ciśnieniowa Karcher K5 Power Control 1.324-550.0 

Karcher to marka słynąca z wysokiej jakości oraz wykonania urządzeń, o czym można się przekonać używając myjki ciśnieniowej K5 Power Control. Urządzenie oferuje ciśnienie na poziomie do 145 barów, co czyni je bardzo wydajnym. Maksymalna temperatura doprowadzanej wody do urządzenia wynosi 40°C. Wydajność tłoczenia modelu K5 Power Control to maksymalnie 500 litrów na godzinę. 

Myjka ciśnieniowa Karcher K5 Power Control została wyposażona w teleskopowy uchwyt wykonany z aluminium, co przekłada się na jego wytrzymałość. Użytkownik może zmienić wysokość uchwytu względem swoich preferencji. Uchwyt jest składany. Na pistolecie spryskującym umieszczony został ekran wyświetlający aktualne ustawienia. Przy pomocy aplikacji mobilnej Home & Garden możemy dostosować moc czyszczenia do powierzchni lub rzeczy, którą czyścimy. 

Oczywiście producent zadbał o możliwość konfiguracji strumienia. Pistolet spryskujący G 160 Q Power Control pozwala na wybranie trzech poziomów czyszczenia oraz jednego trybu środka czyszczącego. To sprawia, że podczas czyszczenia użytkownik ma pełną kontrolę. Pistolet został wyposażony w technologię Quick Connect do szybkiego i prostego podłączania. Karcher K5 Power Control posiada także system Plug ‘n’ Clean do łatwego mocowania środka czyszczącego

Najlepsze myjki ciśnieniowe 2022 - ranking popularnych modeli. Na zdjęciu Karcher K5 Power Control.
 • Ciśnienie: 145 bar
 • Długość węża: 10 m
 • Wydajność tłoczenia: 500 l/h
 • Zbiornik na detergent: Tak 
 • Waga: 13 kg

Cena: 1699,00 zł Przejdź do sklepu

Myjka cisnieniowa Makita HW131

Myjka ciśnieniowa MAKITA HW131 to urządzenie, które sprawdzi się w każdej sytuacji. Model HW131 oferuje ciśnienie wody na poziomie 130 barów, wysoką wydajność tłoczenia wynoszącą 500 litrów na godzinę i możliwość doprowadzania wody o maksymalnej temperaturze 60°C. Producent zapewnia, że urządzenie jest stworzone z myślą o profesjonalnym, jak i przemysłowym zastosowaniu. 

MAKITA HW131 jest myjką ciśnieniową przygotowaną do wydajnej pracy. Producent wykorzystał tutaj silnik bezszczotkowy oraz pompę trójstopniową z tłokiem osiowym. Urządzenie może pracować zarówno w poziomie, jak i pionie. Na wyposażeniu znajdziemy wbudowany zbiornik na detergent z systemem zasysania. Filtr wody dodatkowo chroni pompę przed uszkodzeniem.

Wielkim atutem myjki ciśnieniowej jest długość węża wysokociśnieniowego, który ma 15 metrów długości! Dzięki temu podczas pracy mamy ogromną swobodę ruchów. MAKITA HW131 posiada lancę z dyszą ROTOPOWER, która działa w trybie turbo. Przydatnym dodatkiem jest bęben na wąż. 

Najlepsze myjki ciśnieniowe 2022 - ranking popularnych modeli. Na zdjęciu MAKITA HW131.
 • Ciśnienie: 130 bar
 • Długość węża: 15 m
 • Wydajność tłoczenia: 500 l/h
 • Zbiornik na detergent: Tak 
 • Waga: 34 kg

Cena: od 1779,75 zł Przejdź do porównywarki cen

Myjka ciśnieniowa DEWALT DXPW 001 E

Myjka ciśnieniowa DEWALT DXPW 001 E może pochwalić się bardzo dobrą wydajnością. Wydajność tłoczenia w tym modelu wynosi aż 540 litrów na godzinę. Co więcej, urządzenie myje z maksymalną mocą 150 barów! Maksymalna temperatura wody, jaką można doprowadzić do myjki marki DEWALT to 60°C. 

Bardzo dużym plusem urządzenia jest technologia, jaką tutaj zastosowano. Producent w myjce DEWALT DXPW 001 E wykorzystał wydajną pompę wodną z płytką wahliwą z 3-osiowymi tłokami nurnikowym wykonanymi ze stali nierdzewnej. Silnik został zabezpieczony materiałem termicznym, który dba o jego temperaturę. Na pokładzie znajdziemy też przydatną funkcję samozasysania. Niestety, w tym modelu nie ma zbiornika na detergent. 

DEWALT DXPW 001 E jest urządzeniem, które pozwoli nam na wydajne czyszczenie mocno zabrudzonych powierzchni. Bez żadnego problemu sprawdzi się także podczas mycia auta czy motocykla. Myjka ciśnieniowa została wyposażona w długi wąż, który ma aż 8 metrów

Najlepsze myjki ciśnieniowe 2023 - ranking popularnych modeli. Na zdjęciu DEWALT DXPW 001 E.
 • Ciśnienie: 150 bar
 • Długość węża: 8 m
 • Wydajność tłoczenia: 540 l/h
 • Zbiornik na detergent: Nie 
 • Waga: 23 kg

Cena: 2345,49 zł Przejdź do sklepu

Sprawdź również: czy mikrofalówki są niezdrowe?