Mask – kino domowe w słuchawkach

Mask wyglądają jak klasyczne, nieco toporne słuchawki. To jednak jedynie pozory – urządzenie kryje w sobie kompletne kino domowe. Pałąk łączący dwie membrany jest goglami wirtualnej rzeczywistości. Dzięki temu po nasunięciu go na oczy, możliwe jest śledzenie obrazu odpowiadającemu ekranowi o przekątnej 100-cali.

Mask

Zaprezentowany podczas CES 2015 zestaw, wyróżnia się przede wszystkim nietypową konstrukcją. Osoby niezaznajomione w temacie mogą być zdziwione widokiem użytkownika Mask. Szczególnie jeśli zdecyduje się on na wykorzystanie słuchawek w roli platformy do gry, podczas której niezbędna jest silna gestykulacja. Głównym założeniem jest bowiem współpraca z laptopem, pozwalająca cieszyć się wysokiej klasy doznaniami audio-wideo nawet poza domem.

Mask

Trochę szkoda, że twórcy projektu nie poświęcili dodatkowego czasu na funkcję synchronizacji Mask ze smartfonami i tabletami. Jedyną możliwością podpięcia źródła wideo, jest skorzystanie z dołączonego do zestawu kabla HDMI. Nieco rozczarowujący jest również czas pracy na jednym ładowaniu, wynoszący maksymalnie 4 godziny. Ponowne ładowanie odbywa się za pośrednictwem kabla USB.

Mask

Oczywiście Mask, może być również również wykorzystywany jako zwykłe słuchawki, podłączane za pośrednictwem złącza mini Jack. Jako dodatkowy atut rozwiązania, wskazywana jest możliwość komfortowego oglądania filmów nawet nocą, bez powodowania dyskomfortu u innych domowników.

Mask

Aby otrzymać Mask, w przypadku powodzenia kampanii crowdfundingowej na portalu indiegogo.com, należy wesprzeć projekt kwotą co najmniej 319 dolarów. Wysyłka do europy to dodatkowy koszt 35 dolarów. Pierwsze urządzenia mogą trafić do nabywców we wrześniu 2015.