Magic Mirror – inteligentne lustro od Microsoftu

Trudno uwierzyć, że dotychczas nie powstała jeszcze powłoka lustrzana wyświetlająca informacje. Wszystkie inteligentne lustra, które można wypatrzyć w sieci to dopiero koncepcje. Wśród pomysłodawców można wymienić takie marki jak Philips czy Toshiba. Całkiem prawdopodobne, że sama idea ma dość duży potencjał. Może o tym świadczyć chociażby zainteresowanie ze strony jednostek badawczych Microsoftu.

microsoft-magic-mirror-1

Specjalnie powołany zespół, opracował projekt Magic Mirror. Co ciekawe jego realizacja nie niosła za sobą zdumiewających nakładów i najnowszych technologii. Badacze wykorzystali technologię LCD nałożoną na płaszczyznę z jednokierunkową powierzchnią lustrzaną. Sercem systemu została natomiast płytka Raspberry Pi trzeciej generacji, wsparta przez Windows 10 IoT Core.

microsoft-magic-mirror-2

Urządzenie jest w stanie wyświetlać podstawowe informacje dotyczące godziny czy informacji. Planowane rozszerzenie o funkcje rozpoznawania twarzy, pozwoli natomiast na spersonalizowanie lustrzanego pulpitu do poszczególnych użytkowników. Oczywiście wyświetlane informacje nie będą miały wpływu na obijany obraz, dlatego Magic Mirror pozostanie w pełni funkcjonalnym lustrem. Zespół już myśli o funkcjach, które podpowiedzą w kwestii doboru fryzury czy makijażu.

Trzymamy kciuki aby Microsoft nie poprzestał na aktualnym etapie!

źródło: digitaltrends.com