Lumi – unikatowe lampki z polskiego crowdfundingu

Lumi jest drewnianą lampką, wpasowującą się w  nurty retro, steampunkowe i industrialne. Jej wyróżnikiem, zdaje się być fakt, że nigdy nie powstaną dwie identyczne sztuki.

Lumi (10)Podstawa lampki wykonywana jest ręcznie z litego, naturalnie popękanego kawałka drewna. Nie znajdziemy w niej żadnych otworów, klapek czy zaślepek. Jej twórcy przyjęli zasadę „jeden kabel – jedno wiercenie”

Lumi (2)Lumi otrzymała węglową żarówkę, wzorowaną na klasycznym projekcie Edisona. Jej rzemieślnicze wykończenie sprawia, że długie żarniki delikatnie opalają szkło, nadając całości ciekawy charakter.

Lumi (5)Konstrukcję uzupełnia włącznik kołyskowy, umieszczony na górnej części podstawy oraz kabel w materiałowym oplocie.

Lumi (8)

Cztery lata temu, grupa studentów spotkała się przy jednym monitorze i zaczęła tworzyć. Dzisiaj mimo, że to wciąż ta sama czwórka przyjaciół, spędzająca czas przy tym samym monitorze – należałoby ich przedstawić jakoś inaczej. Ukierunkowani wspólną pasją wybrali drogę, która da im szansę na realizację swoich projektów. Stali się więc kolejno architektem, redaktorem, ekonomistą i operatorem. Pytanie czy wybór polskiego crowdfundingu będzie dla nich łaskawy ?

g1 p2 ł1 m1

Marzeniem autorów Lumi jest stworzenie własnej pracowni wzorniczej. Szersza produkcja Lumi, zdecydowanie przybliży ich do tego celu. Aby było to możliwe, muszą zebrać co najmniej 5 000 zł w ramach kampanii crowdfundingowej na portalu PolakPotrafi.pl. Aby otrzymać podstawową wersję Lumi w przypadku powodzenia kampanii, należy wesprzeć projekt kwotą co najmniej 149 zł.

Lumi (3)

Osoby ceniące spersonalizowane przedmioty, mogą zdecydować się na zakup nieco droższej, edycji limitowanej (i numerowanej) do 30 sztuk, opracowanej z okazji startu kampanii. Najbardziej hojni wspierający mogą liczyć na jedną z 3 limitowanych lampek z naniesionym indywidualnym i niepowtarzalnym szkicem bądź malunkiem.

Kampania dostępna jest pod adresem: https://polakpotrafi.pl/projekt/lumi

Foto: Edyta Borowska