Technologia „ubieralna” już dawno trafiła do wszystkich grup wiekowych i społecznych. Twórcy projektu Linkitz twierdzą jednak, że najmniej uwagi poświęcono dziewczynkom w wieku przedszkolnym i szkolnym. Mają być one również pomijane podczas edukacji w zakresie technologii i programowania.

linkitz

Zaprezentowane wearbles to modularny system edukacyjny skierowany do dziewczynek. Jego głównym zadaniem, jest rozwijanie ich umiejętności w zakresie programowania.

Budowa urządzenia jest stosunkowo prosta. Pojedynczy moduł ma nierównomierną obudowę, z przeźroczystym panelem i akcentem w jednym z wielu dostępnych kolorów. Ponadto zawiera on wtyczkę mini Jack oraz odpowiednie gniazdo, pozwalające na łączenie ze sobą kolejnych elementów.

linkitz

Łączenie ze sobą modułów, pozwala na kreowanie różnych fantastycznych kształtów. Przykładowo mogą one przybrać formę zawieszki czy bransoletki.

Esencją całości jest natomiast szereg czujników umieszczonych wewnątrz różnych modułów. Jeden z nich jest w stanie rozpoznać kiedy zbliży się do drugiego identycznego, inny jest wrażliwy na ruch, a jeszcze inny na dotyk. Elementy reagują na odbierane informacje, przekazując je poprzez rozświetlanie swojego wnętrza.

linkitz

Wywoływane reakcje oraz współdziałanie modułów, może być indywidualnie programowane za pomocą prostego, graficznego środowiska. Pozwala on na tworzenie ciągów z gotowych bloczków prezentujących konkretne funkcje. Nie sprawi ono, że dziecko nauczy się skomplikowanych języków programistycznych, ale pozwoli poznać podstawowe zasady kodowania oraz ciągi przyczynowo skutkowe.

Autorzy zapewniają, że z Linitz będą mogły korzystać dziewczynki, które nie potrafią jeszcze czytać. Niestety wciąż nie są znane szczegóły techniczne, cena a nawet data uruchomienia produkcji. Osoby zainteresowane projektem, poprzez oficjalną stronę, mogą zapisać się do newslettera.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *