Już kupisz Lidlomixa w Lidlu - sklep nam opowiedział dlaczego

Już kupisz Lidlomixa w Lidlu – sklep nam opowiedział dlaczego

Jeszcze do niedawna w sklepie internetowym Lidl mogliśmy kupić dwa modele robota wielofunkcyjnego Lidlomix. Niestety, okazuje się, że to koniec.

Ze świecą szukać kogoś, kto nie słyszał o potocznie zwanym Lidlomixie – wielofunkcyjnym robocie kuchennym ze wbudowaną bazą przepisów. Jego popularność wynika stąd, że jest on bezpośrednim konkurentem marki Thermomix. Do tej pory Lidlomixa, a właściwie roboty linii Monsieiur Cuisine można było kupić tylko w Lidlu. W sprzedaży dostępne były dwa modele: Monsieur Cuisine Connect oraz Monsieur Cuisine Smart. Różniły się one miedzy sobą specyfikacją oraz ceną. Wygląda jednak na to, że era Lidlomixa dobiega końca. Dlaczego?

Lidlomix

W 2022 roku w sklepie internetowym Lidl można było kupić dwa modele Lidlomixa: Connect oraz Smart. Na początku stycznia 2023 roku okazało się, że droższe urządzenie zostało wycofane ze sklepu i nie ma już możliwości jego zakupu. Dla przypomnienia było to urządzenie z wbudowanym modułem integracji smartfona z Lidlomixem oraz licznymi innymi udogodnieniami. W tamtym roku cena regularna za Monsieur Cuisine Smart wynosiła 2 499 zł, dziś jednak okazuje się, że już nie będziemy mogli go kupić w sklepie internetowym Lidl.

Monsieur Cuisine Smart

Lidlomix Monsieur Cuisine Smart to bardziej zaawansowany technicznie model od Monsieur Cuisine Connect. Wyprodukowany został przez markę Silvercrest, która należy bezpośrednio do sieci sklepów Lidl. Posiadał on duży, ośmiocalowy, dotykowy wyświetlacz, zintegrowany schowek do wygodnego przechowywania przewodu zasilającego oraz moduł sterowania głosowego. Według producenta urządzenie wyróżniało się maksymalnym poborem mocy na poziomie 1200 W oraz maksymalnym zakresem prędkości obrotowej na poziomie 125-5500 obrotów na minutę. Jeżeli zaś chodzi o funkcjonalność oraz posiadane akcesoria, to model Smart nie różnił się niczym od tańszej wersji Connect.

Czy to koniec Monsieur Cuisine Smart?

Wygląda na to, że tak. Model Monsieur Cuisine Smart został zupełnie usunięty ze sklepu internetowego Lidl, a to nigdy nie zwiastuje dobrych wieści. Może to jednak oznaczać, że przedstawiciele sieci mają w planach wprowadzenie zupełnie nowego modelu, o którym jeszcze oficjalnie nic nie wspomnieli.

Czy Monsieur Cuisine Smart wróci do sklepu?

Nie wiadomo, ale naszym zdaniem nie ma na to żadnej szansy. Przedstawiciele sieci Lidl w przypadku czekania na dostawę mają możliwość oznaczenia urządzenia jako niedostępne, ale oczekujące na uzupełnienie magazynów. W tym wypadku zdecydowano się na zupełnie usunięcie aukcji ze sklepu internetowego, co jednoznacznie wskazuje na to, że Lidlomix został wycofany ze sprzedaży.

Jak nie Smart, to co?

Aktualnie w sklepie internetowym Lidl możemy zakupić tylko jeden model Lidlomixa. Jest to urządzenie Monsieur Cuisine Connect, który do tej pory był tańszym modelem robota wielofunkcyjnego marki Silvercrest.

Dane techniczne:

Akcesoria:

Cena regularna w sklepie Lidl: 1 899 zł

Aktualizacja 12.01.2023 r.

W związku z tym, że przedstawiciele sklepu internetowego Lidl nie wystosowali żadnej oficjalnej informacji dotyczącej wycofania urządzenia Lidlomix Monsieur Cuisine Smart z oferty, postanowiliśmy sami ich o to zapytać. Nasi rozmówcy byli powściągliwi w przekazywaniu jakichkolwiek konkretów, ale napisali, że Monsieur Cuisine Smart zniknął z oferty, bo nie jest dostępny w asortymencie.

„Produkt aktualnie nie jest dostępny w asortymencie.”

Przedstawiciel Lidl Polska

Chcieliśmy dopytać, czy może w takim razie jest szansa, że Lidlomix wróci jeszcze do oferty. Niestety, nasz rozmówca powiedział, że nie zna odpowiedzi na to pytanie.

Co z tego wynika? Niewiele, ale będziemy drążyć dalej.

Aktualizacja 14.01.2023 r.

Udało nam się dostać do szefa komunikacji, który zdementował plotki i wyjaśnił powód zniknięcia robota Monsieur Cuisine Smart z oferty sklepu internetowego Lidl.

Robot Monsieur Cuisine Smart cieszy się uznaniem klientów naszej sieci, którzy doceniają jego liczne funkcje. Miło mi poinformować, że nie został wycofany ze sprzedaży. Urządzenie cieszy się tak dużą popularnością, że egzemplarze dostępne za pośrednictwem naszego sklepu internetowego zostały wyprzedane. Podkreślam jednak, iż jest to stan przejściowy i osoby, które chciałyby kupić robota MC Smart na stronie lidl.pl, będą mogły to zrobić w przeciągu kilku tygodni. Ponadto w naszym sklepie online wciąż jest dostępne urządzenie o zbliżonej funkcjonalności do MC Smart – Monsieur Cuisine Connect.

Jak widać, Ci, którzy mieli w planach w najbliższym czasie zakupić robota Monsieur Cuisine Smart mogą odetchnąć z ulgą. Urządzenie wróci do oferty w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Aktualizacja 24.01.2023 r.

Niestety, do dzisiaj robot Monsieur Cuisine Smart nie pojawił się w ofercie sklepu internetowego Lidl. Kiedy w takim razie się pojawi? Trudno powiedzieć, przedstawiciel sieci Lidl zapewniał nas, że urządzenie wróci do sprzedaży w ciągu kilku najbliższych tygodni. Czy to będzie za tydzień, czy za osiem? Nie wiadomo.

Aktualizacja 27.01.2023 r.

Przedstawiciele sieci sklepów Lidl wprowadzili promocję, dzięki której przy zakupie robota wielofunkcyjnego Monsieur Cuisine Connect, kupujący otrzymuje bon 200 zł na następne zakupy w sklepie internetowym Lidl. Więcej o akcji promocyjnej przeczytasz w naszym artykule, tutaj.

Exit mobile version