Czy można mieć fajny kolbowy ekspres do kawy za mniej niż 500 zł? Sprawdziliśmy.

Wzięliśmy pod lupę ekspresy kolbowe marki Silvercrest, Beko i DeLonghi. Czy można mieć fajny sprzęt w domu za niewielkie pieniądze? Sprawdziliśmy.

Ekspresy kolbowe swoją nazwę wzięły od metalowej kolby, w której należy odpowiednio ubić porcję zmielonej kawy i zamontować ją w urządzeniu. Następnie po włączeniu przycisku ekspres przepuszcza gorącą wodę przez kawę i otrzymujemy espresso. Regulując ilość wody otrzymujemy napój o różnej intensywności.

Podobieństwa

Wszystkie ekspresy posiadają pompę, która wytwarza moc 1500 bar. Są podobnych gabarytów, mają nowoczesny design oraz dwuletni okres gwarancji. Wyposażone są w dysze do spieniania mleka.

Ekspres do kawy ciśnieniowy kolbowy Slim SSMS 1350 B2, 1350 W marki Silvercrest

Ekspres marki Silvercrest ma moc 1350 W oraz pompę wytwarzającą ciśnienie 15 bar. Jednorazowo może przygotować 2 filiżanki naparu. Urządzenie wyposażone jest w dyszę spieniającą mleko. Atutem jego są małe gabaryty, więc świetnie się wkomponuje w małych kuchniach.

Cena: 499 zł Przejdź do sklepu

Ekspres BEKO CEP5152B

Ekspres marki Beko ma moc 1200 W i ciśnienie 15 bar. Wyposażony jest w podgrzewacz do filiżanek. Jest to bardzo przyjemne udogodnienie, gdy lubimy wypić ciepłą kawę, a nie lekko ochłodzoną przez zimną ceramikę. BEKO CEP5152B wyróżnia się również większym pojemnikiem na wodę, który z pewnością docenią wszyscy, którzy nie poprzestają na jednej filiżance kawy.

Cena: 479,99 zł Cena: 399,99 zł Przejdź do sklepu

Ekspres ciśnieniowy DE LONGHI EC235BK

Również ma moc 1100 W oraz moc 15 bar. Producent wyróżnia swój ekspres technologią Thermoblock, pozwalającą na ustawienie temperatury wody na jednym z 3 poziomów.Pozwala to zaparzyć swoją idealną kawę więc będzie lepszym wyborem dla bardziej wymagających użytkowników.

Cena: 499,00 zł Przejdź do sklepu

Nazywam się Bożena Wieczorkowska. Swoją pracę w redakcji Think - About zaczęłam kilka miesięcy temu. Zajmuję się tworzeniem tekstów, które przybliżają czytelnikom najlepsze oferty dotyczące głównie małego AGD. Moją rolą jest także sprawdzanie ofert w sklepie Lidl i wyszukiwanie ciekawych perełek, które mogą Państwa zainteresować. Napisałam recenzję o oczyszczaczu powietrza Dyson, którą możecie Państwo znaleźć pod tytułem „Wreszcie wiem, co to znaczy oddychać świeżym powietrzem". Ty też różnicę wyczujesz własnym nosem”. Pisałam też wiele dłuższych i krótszych tekstów o oczyszczaczach i filtrach powietrza. Ciekawy był też dla mnie temat wygodnego spania, czyli jaki materac wybrać, by się dobrze wyspać. Mogę powiedzieć, że zmierzyłam się z bykiem za rogi, bo maszyna do szycia od zawsze stała w moim domu, ale była mi zupełnie obca. Zmieniło się to jednak od czasu, kiedy pisałam ranking o tych urządzeniach. Opiekuję się także ogrodem, a więc szeroko pojętą pielęgnacją trawnika i zieleni. Do tej pory pracowałam przez wiele lat w szpitalu jako fizjoterapeutka. Praca dawała mi bardzo dużo satysfakcji i spełnienia zawodowego. Przyszedł jednak czas, kiedy podjęłam decyzję o zmianie pracy. Jeszcze przed podjęciem współpracy z redakcją Think – About pisałam teksty o misiach, dla pasjonata, który nazbierał ich wiele tysięcy. Właśnie w ten sposób rozpoczęła się moja przygoda z piórem, a właściwie przyjaźń z klawiaturą. Dziś, z przyjemnością siadam do kolejnych tekstów, bo bardzo polubiłam to, co obecnie robię. Moją wielką pasją są wycieczki i poznawanie pięknych zakątków w Polsce. Bardzo lubię wędrówki po górach, bo wtedy mam okazję podziwiać piękno natury. Rower to moja pasja od kiedy pamiętam. Przejechałam na moich dwóch kółkach wiele tysięcy kilometrów. Bardzo lubię czytać książki. Pochłaniają mnie zwłaszcza te ze świata fantasy, ale chętnie wyciągam dłoń zarówno po kryminał jak i literaturę piękną. Jestem wielką fanką muzyki, która towarzyszy mi przez cały dzień, ale doceniam także ciszę i tak zwany święty spokój.