Szukasz kolbowego ekspresu do kawy? Mamy coś dla Ciebie

Czy można mieć fajny kolbowy ekspres do kawy za mniej niż 500 zł? Sprawdziliśmy.

lidl

Wzięliśmy pod lupę ekspresy kolbowe marki Silvercrest, Beko i DeLonghi. Czy można mieć fajny sprzęt w domu za niewielkie pieniądze? Sprawdziliśmy.

Ekspresy kolbowe swoją nazwę wzięły od metalowej kolby, w której należy odpowiednio ubić porcję zmielonej kawy i zamontować ją w urządzeniu. Następnie po włączeniu przycisku ekspres przepuszcza gorącą wodę przez kawę i otrzymujemy espresso. Regulując ilość wody otrzymujemy napój o różnej intensywności.

Podobieństwa

Wszystkie ekspresy posiadają pompę, która wytwarza moc 1500 bar. Są podobnych gabarytów, mają nowoczesny design oraz dwuletni okres gwarancji. Wyposażone są w dysze do spieniania mleka.

Ekspres do kawy ciśnieniowy kolbowy Slim SSMS 1350 B2, 1350 W marki Silvercrest

Ekspres marki Silvercrest ma moc 1350 W oraz pompę wytwarzającą ciśnienie 15 bar. Jednorazowo może przygotować 2 filiżanki naparu. Urządzenie wyposażone jest w dyszę spieniającą mleko. Atutem jego są małe gabaryty, więc świetnie się wkomponuje w małych kuchniach.

Ekspres do kawy ciśnieniowy kolbowy Slim SSMS 1350 B2, 1350 W marki Silvercrest

Cena: 499 zł Przejdź do sklepu

Ekspres BEKO CEP5152B

Ekspres marki Beko ma moc 1200 W i ciśnienie 15 bar. Wyposażony jest w podgrzewacz do filiżanek. Jest to bardzo przyjemne udogodnienie, gdy lubimy wypić ciepłą kawę, a nie lekko ochłodzoną przez zimną ceramikę. BEKO CEP5152B wyróżnia się również większym pojemnikiem na wodę, który z pewnością docenią wszyscy, którzy nie poprzestają na jednej filiżance kawy.

Ekspres BEKO CEP5152B

Cena: 479,99 zł Cena: 399,99 zł Przejdź do sklepu

Ekspres ciśnieniowy DE LONGHI EC235BK

Również ma moc 1100 W oraz moc 15 bar. Producent wyróżnia swój ekspres technologią Thermoblock, pozwalającą na ustawienie temperatury wody na jednym z 3 poziomów.Pozwala to zaparzyć swoją idealną kawę więc będzie lepszym wyborem dla bardziej wymagających użytkowników.

Ekspres ciśnieniowy DE LONGHI EC235BK

Cena: 499,00 zł Przejdź do sklepu