Kurv Guitar – zagrajmy na niewidzialnej gitarze

Początki nauki gry na gitarze nie są łatwe. Poniszczone palce, godziny treningów i gesty wyćwiczone tak bardzo, że trudno się od nich uwolnić. Czasami na mieście, można wypatrzeć adeptów, przypominających sobie chwyty na „niewidzialnej gitarze”. Oczywiście każda chwila na trening jest dobra, a gitarę nie wszędzie można zabrać. Jednak taka nauka jest mało skuteczna i często prowadzi do powielania błędów.

kurv_guitar (2)

Kurv Guitar to system, który pomoże w treningu gry na gitarze, bez potrzeby zabierania instrumentu. Zasada jest podobna do odtwarzania ruchów w powietrzu, z tą różnicą że w tym wypadku na prawdę słyszymy wyniki naszych poczynań.

kurv_guitar (1)

Zestaw składa się z dwóch elementów. Pierwszy z nich stanowi, zakładany na rękę panel z zestawem przycisków, zastępujący gryf. Drugim elementem jest wielka kostka do gry, będąca w stanie precyzyjnie odczytać położenie i ruch.

kurv_guitar (3)

Urządzenie łączy się ze smartfonem, odczytując i analizując naszą grę. Podłączając słuchawki lub głośnik, można usłyszeć co tak naprawdę gramy. Dodatkowo dedykowana aplikacja, pomoże w nauce 60 popularnych utworów, konfrontując poprawne chwyty, z tymi wykonywanymi przez nas. Użytkownik może również skomponować lub wgrać dodatkowe utwory.

Aby otrzymać własny Kurv Guitar, należy wesprzeć kampanię crowdfundingową projektu, kwotą co najmniej 120 funtów. Autorzy zebrali już niezbędną sumę do wprowadzenia zestawu na rynek. Wysyłki zaplanowano na wrzesień 2016.