Infinity Skirt – futurystyczne mini od SexyCyborg

Zastanawialiście się kiedyś jaką formę mogą jeszcze przyjąć technologie „ubieralne”? Całkiem niedawno opisywaliśmy buty pokryte wyświetlaczem e-ink. Dość estetyczna wizja, zdaje się być realnym rozwinięciem obecnych dokonań techniki. Niektórzy projektanci przyjmują jednak bardziej śmiałe założenia, przywołując wizje przyszłości rodem z Człowieka Demolki czy Piątego Elementu. Właśnie do takich osób należy mieszkanka Shenzhen, legitymująca się zobowiązującym nickiem SexyCyborg.

Infinity Skirt_sexy_cyborg (3)

Niezwykła postać jest dobrze znana stałym bywalcom serwisu reddit, jednak prawdziwym pokazem jej potencjału jest profil na Thingiverse. Mowa o portalu pozwalającym na wymianę inspiracji oraz gotowych realizacji, związanych z drukowaniem i skanowaniem w 3D. Szczególną uwagę może przykuwać najnowszy projekt SexyCyborg, czyli spódniczka Infinity Skirt.

Infinity Skirt_sexy_cyborg (1)

Pierwszym założeniem przedsięwzięcia było opracowanie ubrania możliwego do wydrukowania na domowej drukarce 3D, którego projekt zawierał by się w idei OpenSource. Spódniczka została więc wykonana z luster przestrzennych LED (Infinity Mirror), połączonych w konstrukcję wzorowaną na tradycyjnych Chińskich zbrojach płytowych. Panele o boku 66 mm są połączone czterema przewodami magnetycznymi, które można dowolnie łączyć z kolejnymi płytkami. Całość uzupełnia sporych rozmiarów obudowa na kontroler, pozwalający na kreowanie niemal dowolnych wariacji kolorystycznych.

Autorka przyznaje, że prezentowany prototyp nie ma jeszcze zainstalowanego Arduino. Oprócz kilku zdjęć, dostępna jest pełna dokumentacja wraz z wykazem potrzebnych części. Warto zaznaczyć, że nie jest to pierwsza spódniczka autorstwa SexyCyborg. Poprzednio projektantka prezentowała również serię ubrań, podświetlanych panelami LED.

Infinity Skirt_sexy_cyborg (2)