Zastanawialiście się kiedyś jaką formę mogą jeszcze przyjąć technologie „ubieralne”? Całkiem niedawno opisywaliśmy buty pokryte wyświetlaczem e-ink. Dość estetyczna wizja, zdaje się być realnym rozwinięciem obecnych dokonań techniki. Niektórzy projektanci przyjmują jednak bardziej śmiałe założenia, przywołując wizje przyszłości rodem z Człowieka Demolki czy Piątego Elementu. Właśnie do takich osób należy mieszkanka Shenzhen, legitymująca się zobowiązującym nickiem SexyCyborg.

Niezwykła postać jest dobrze znana stałym bywalcom serwisu reddit, jednak prawdziwym pokazem jej potencjału jest profil na Thingiverse. Mowa o portalu pozwalającym na wymianę inspiracji oraz gotowych realizacji, związanych z drukowaniem i skanowaniem w 3D. Szczególną uwagę może przykuwać najnowszy projekt SexyCyborg, czyli spódniczka Infinity Skirt.

Pierwszym założeniem przedsięwzięcia było opracowanie ubrania możliwego do wydrukowania na domowej drukarce 3D, którego projekt zawierał by się w idei OpenSource. Spódniczka została więc wykonana z luster przestrzennych LED (Infinity Mirror), połączonych w konstrukcję wzorowaną na tradycyjnych Chińskich zbrojach płytowych. Panele o boku 66 mm są połączone czterema przewodami magnetycznymi, które można dowolnie łączyć z kolejnymi płytkami. Całość uzupełnia sporych rozmiarów obudowa na kontroler, pozwalający na kreowanie niemal dowolnych wariacji kolorystycznych.

Autorka przyznaje, że prezentowany prototyp nie ma jeszcze zainstalowanego Arduino. Oprócz kilku zdjęć, dostępna jest pełna dokumentacja wraz z wykazem potrzebnych części. Warto zaznaczyć, że nie jest to pierwsza spódniczka autorstwa SexyCyborg. Poprzednio projektantka prezentowała również serię ubrań, podświetlanych panelami LED.

Jestem wydawcą i redaktorem naczelnym think-about.pl. Moją specjalizacją są opracowania związane z przydomowym garażem i warsztatem. Tematyką zająłem się na poważnie w 2015 roku zakładając z grupą przyjaciół pracownię galanterii drewnianej. Przyjmując rolę producenta elementów oświetleniowych i ozdobnych miałem do czynienia z szerokim wachlarzem narzędzi warsztatowych. Wtedy to też na bazie własnych doświadczeń zacząłem przygotowywać pierwsze rankingi narzędzi i artykuły o poszczególnych markach. Cenię wysokiej klasy produkty i umiem docenić ich zastosowania profesjonalne. Jako ex-profesjonalista i konsument-hobbysta jestem jednak fanem łączenia tanich narzędzi i wysokiej jakości oprzyrządowania. Chętnie sięgam m.in. po produkty z dyskontów. Moja opinia o narzędziach parkside to jedno z najczęściej czytanych opracowań na stronie. Jestem również autorem pierwszych w polsce niezależnych testów grilli gazowych i robotów koszących. Planując kolejne teksty przemycam również moją pasję do motoryzacji. Samochody testuję od 2019, a na think-about.pl publikuję przede wszystkim recenzje i artykuł dotyczące aut użytkowych oraz rodzinnych. Moje doświadczenia dziennikarskie sięgają 2007 roku, kiedy to stworzyłem redakcję technologiczną w domenie 3d-info. Portal z krótkimi przerwami istnieje do dziś. Jako autor zawodowy pracuję od 2010 roku. Większość swojej kariery spędziłem korporacjach medialnych i magazynach drukowanych, współtworząc takie tytuły jak Android Magazine PCFormat, Komputer Świat i PCWorld. Tym ostatnim opiekowałem się najdłużej, bo aż do połowy 2023 roku, pełniąc zaszczytną rolę redaktora naczelnego. Jestem też współtwórcą Think-About. Portal powstał w 2012 roku jako projekt hobbystyczny, aby 10 lat później stać się moim kluczowym zajęciem. Z wykształcenia jestem ekonomistą, ale nigdy nie podjąłem pracy związanej z kierunkiem studiów. Mam przywilej łączenia swoich pasji z wykonywanym zawodem. Chętnie sięgam po literaturę dotyczącą zarządzania i biznesu - szczególnie w ujęciu internetowym. Regularnie poszukuję historii ciekawych przedsięwzięć oraz rozwijam się jako wszechstronny administrator i webmaster. Dobrze znam się na sprzęcie komputerowym i pomimo natłoku obowiązków, pozostaję graczem ubóstwiającym tytuły fabularne. Kiedy odchodzę wreszcie od ekranu staram się jak najwięcej biegać. Motywuję się do regularnego wysiłku wyszukując nieszablonowe biegi masowe, w których chętnie biorę udział.