Serwis crowdfundingowy Indiegogo.com, ogłosił właśnie nawiązanie współpracy z platformą Amazon Launchpad. Ciekawie wyglądający sojusz może przynieść wiele korzyści.

Niejednokrotnie zdarzały się sytuacje kiedy ciekawe projekty, sfinansowane z pomocą społeczności, ostatecznie nigdy nie trafiały do szerszej sprzedaży. Niezwykła energia społeczności zrzeszonej wokół największych portali, zazwyczaj nie przekłada się na późniejsze zainteresowanie projektem. Jednocześnie nie wszyscy producenci są w stanie zapewnić sobie sieć dystrybucji, która zaoferuje grupę odbiorców, nawet w minimalnym zakresie zbliżoną do użytkowników indiegogo czy kickstartera. Aktualnie użytkownicy tej pierwszej platformy będą uprzywilejowani.

Amazon Launchpad jest serwisem, który ma pomóc w nawiązaniu relacji między właścicielami startup’ów a potencjalnymi klientami. Aktualnie swoje produkty do oferty, w trybie uproszczonym będą mogli wprowadzić autorzy kampanii na indiegogo.com. Amazon stawia dwa podstawowe warunki – kampania musi być zakończona sukcesem, a jej autorzy muszą mieć już wyprodukowany towar, bądź być w stanie wyprodukować go w bardzo nieodległym okresie. Wydaje się że na sojuszu zyskają wszyscy – indiegogo zyska przewagę nad konkurencją, Amazon otrzyma nowe i często już dobrze wypromowane produkty, autorzy kampanii łatwij dotrą do klientów, a sami klienci do interesujących ich produktów.

Przykładem wdrożenia współpracy może być opisywana przez nas walizka Bluesmart Smart Carry-On, która jest już dostępna w Amazon Launchpad. Jej cena jest znacznie wyższa niż w przedsprzedaży i wynosi 369 zamiast 235 dolarów.

 

Jestem wydawcą i redaktorem naczelnym think-about.pl. Moją specjalizacją są opracowania związane z przydomowym garażem i warsztatem. Tematyką zająłem się na poważnie w 2015 roku zakładając z grupą przyjaciół pracownię galanterii drewnianej. Przyjmując rolę producenta elementów oświetleniowych i ozdobnych miałem do czynienia z szerokim wachlarzem narzędzi warsztatowych. Wtedy to też na bazie własnych doświadczeń zacząłem przygotowywać pierwsze rankingi narzędzi i artykuły o poszczególnych markach. Cenię wysokiej klasy produkty i umiem docenić ich zastosowania profesjonalne. Jako ex-profesjonalista i konsument-hobbysta jestem jednak fanem łączenia tanich narzędzi i wysokiej jakości oprzyrządowania. Chętnie sięgam m.in. po produkty z dyskontów. Moja opinia o narzędziach parkside to jedno z najczęściej czytanych opracowań na stronie. Jestem również autorem pierwszych w polsce niezależnych testów grilli gazowych i robotów koszących. Planując kolejne teksty przemycam również moją pasję do motoryzacji. Samochody testuję od 2019, a na think-about.pl publikuję przede wszystkim recenzje i artykuł dotyczące aut użytkowych oraz rodzinnych. Moje doświadczenia dziennikarskie sięgają 2007 roku, kiedy to stworzyłem redakcję technologiczną w domenie 3d-info. Portal z krótkimi przerwami istnieje do dziś. Jako autor zawodowy pracuję od 2010 roku. Większość swojej kariery spędziłem korporacjach medialnych i magazynach drukowanych, współtworząc takie tytuły jak Android Magazine PCFormat, Komputer Świat i PCWorld. Tym ostatnim opiekowałem się najdłużej, bo aż do połowy 2023 roku, pełniąc zaszczytną rolę redaktora naczelnego. Jestem też współtwórcą Think-About. Portal powstał w 2012 roku jako projekt hobbystyczny, aby 10 lat później stać się moim kluczowym zajęciem. Z wykształcenia jestem ekonomistą, ale nigdy nie podjąłem pracy związanej z kierunkiem studiów. Mam przywilej łączenia swoich pasji z wykonywanym zawodem. Chętnie sięgam po literaturę dotyczącą zarządzania i biznesu - szczególnie w ujęciu internetowym. Regularnie poszukuję historii ciekawych przedsięwzięć oraz rozwijam się jako wszechstronny administrator i webmaster. Dobrze znam się na sprzęcie komputerowym i pomimo natłoku obowiązków, pozostaję graczem ubóstwiającym tytuły fabularne. Kiedy odchodzę wreszcie od ekranu staram się jak najwięcej biegać. Motywuję się do regularnego wysiłku wyszukując nieszablonowe biegi masowe, w których chętnie biorę udział.