iKlips – najszybszy pendrive dla iPhonea i iPada

iKlips to przenośna pamięć flash z wtykami Lightning i USB 3.0, umieszczonymi po przeciwległych stronach. Zgodnie z zapewnieniami producenta, jest to najszybszy pendrive jaki mogą zakupić użytkownicy iPhonea czy iPada.

iKlips

Wystarczy podpiąć pamięć do wtyku urządzenia mobilnego, aby otrzymać dostęp do dodatkowej przestrzeni na wszelkie przydatne pliki. Następnie całość można szybko przenieść na dysk komputera. Prędkość odczytu/zapisu przez złącze Lightning  to 14/8 MB / s, w przypadku USB 3.0 osiągane są wartości 140/20 MB / s

iKlips

Dzięki swojej wydajności, iKlips pozwala na odtwarzanie filmów HD 1080p bezpośrednio z pamięci. Dostępne pojemności to 16GB / 32GB / 64GB / 128GB. Produkt otrzymał oficjalną certyfikację od firmy Apple.

iKlips

Aluminiowa obudowa oraz sylikonowe zatyczki, mają sprawić że całość będzie odporna na uszkodzenia. Ponadto zgodnie z nazwą, pendrive otrzymał klips pozwalający na łatwe przypięcie go do ubrania. Dostępnych jest również kilka wariantów kolorystycznych. Zastosowane wzornictwo zostało docenione w konkursie reddot 2015.

iKlips

Aby otrzymać iKlips, należy wesprzeć jego kampanię crowdfundingową na portalu indiegogo.com, kwotą co najmniej 49 dolarów (wersja 16GB). Pierwsze wysyłki planowane są na czerwiec 2015. Produkt zebrał już zakładaną kwotę finansowania, gwarantującą że wszystkie zamówienia zostaną zrealizowane.