Hydrofoil Drone – pływający dron od Parrot

Bez wątpienia Parrot jest firmą, która miała ogromny wpływ na upowszechnienie dronów wśród użytkowników prywatnych. Jednym z jej najnowszych dzieł jest ciekawa seria „minidrones”. Małe, niedrogie i proste w sterowaniu drony, są obsługiwane za pomocą smartfona.

Hydrofoil Drone (3)

Hydrofoil Drone to niezwykle ciekawa wariacja, wpisująca się w nową kolekcję Parrota. Podstawą urządzenia jest niewielki dron, sterowany za pośrednictwem łączności Bluetooth. Jego naturalnym środowiskiem nie jest jednak powietrze, a woda. Hydrofoil sprzedawany jest w zestawie z miniaturowym hydropłatem wyposażonym w ruchomą szynę montażową.

Hydrofoil Drone (1)

Dron unoszący się 2 cale nad powierzchnią wody, napędza hydropłat do prędkości około 10 km/h. Została ona ograniczona ze względu na ograniczoną odporność na zachlapania. Pozioma orientacja śmigieł, pozwala na łatwe sterowanie całością. Oczywiście w razie potrzeby dron może zostać odczepiony od hydropłatu i cieszyć użytkownika podniebnymi akrobacjami.

Hydrofoil Drone (2)

Podobnie jak wszystkie minidrones, Hydrofoil został wyposażony w kamerę z funkcją podglądu i rejestrowania obrazu. Dron trafił już do polskiej dystrybucji, gdzie można go nabyć za około 710 złotych.