Grumblies – kosmiczne stworki dla dzieci

Grumblies to interaktywna zabawka, wyglądająca jak zabawny, kosmiczny stworek. Pełni ona funkcje czysto rozrywkowe, ale również edukacyjne i społecznościowe. Oczywiście nasz zabawkowy kosmita nie przybył na ziemię sam, dlatego może współpracować ze swoimi współtowarzyszami.

Grumblies (1)

Najważniejszym elementem jest niewielki, monochromatyczny wyświetlacz LCD, prezentujący aktualny wyraz twarzy kosmity. Potworek chętnie przekazuje emocje.

Zabawka współpracuje z dedykowaną aplikacją na urządzenia mobilne wyposażone w system Android lub iOS. Oprogramowanie podzielono na 3 kategorie: zabawa, nauka i współpraca. Szczególnie ciekawie zapowiada się ta ostatnia. Dzieci posiadające Grumblies będą mogły łączyć je i wydawać im polecenia, tak aby wspólnymi siłami ukończyć kolejny etap gry czy zadania edukacyjnego. Dodatkowo stworki mogą pełnić rolę przekaźnika informacji o alarmach i powiadomieniach pojawiających się na smartfonie.

Grumblies (2)

Niestety mimo, że zabawka wygląda dość atrakcyjnie, twórcy nie pokusili się o dokładny opis działania poszczególnych trybów i możliwości. Wiadomo natomiast, że kosmita miałby komunikować się ze smartfonem za pośrednictwem modułu Bluetooth. Nie zabrakło również gniazda mini Jack oraz micro USB.

Grumblies (3)

 

ampania crowdfundingowa na portalu kickstarter.com, nie cieszy się dużym zainteresowaniem, mimo że Grumblies dostępne są już od 24 dolarów.