GoSun Grill – grill solarny

Grill to świetny pomysł na majówkę. Wiele osób rozpocznie w ten sposób sezon grillowy, tracąc trochę wolnego czasu na czyszczenie rusztu, szukanie węgla bądź butli gazowej i rozpalanie całości. Będą tacy którzy się przy tym strasznie wybrudzą, będą również tacy którzy się oparzą lub totalnie spalą kiełbaski. Wykonany na szybko rachunek zysków i strat, jak co roku podpowie „było warto”.

GoSun Grill

Jeśli jednak nie jesteśmy przywiązani do zapachu i posmaku dymu oraz całej otoczki, możemy zainteresować się GoSun Grill. Słoneczny grill to rozwiązanie pozbawione uroku biwakowania, jednak niezwykle praktyczne i pomysłowe.

System składa się z metalowych paneli skupiających słońce, ogniw słonecznych oraz tuby do przyrządzania potraw.

GoSun Grill

Energia skumulowana podczas słonecznych dni, nagrzewa wnętrze specjalnej tuby. Kiedy chcemy przyrządzić potrawę, wystarczy że umieścimy ją w popularnej „keksówce”, a następnie wsuniemy do wnętrza tuby.

GoSun Grill nie tylko upiecze mięso czy warzywa, ale również pozwoli na przygotowanie bułek, ciastek czy ugotowanie zupy.

Grill pozbawiony jest wad większości klasycznych rozwiązań. Nie wymaga zastosowania paliwa, nie nagrzewa się z zewnątrz, jego czyszczenie ogranicza się do umieszczenia foremki w zmywarce. Jednocześnie przygotuje dowolne danie, bez dodatkowych naczyń i rusztów oraz będzie gotowy do pracy niezależnie od pory roku.

GoSun Grill

Ponadto dzięki technologii kumulowania energii, grill można „naładować” przed zachodem słońca, aby następnie cieszyć się jego użytkowaniem przez całą noc.

Rozwiązanie ma również swoje minusy. Jedzenie przygotowane GoSun Grill nie będzie znacząco się różniło od tego przygotowanego w piekarniku. Zabraknie również fantastycznego zapachu, a w zimne wieczory nie ogrzejemy przy nim rąk.

GoSun Grill

GoSun Grill można zakupić w wersji przeznaczonej do stawiania na stole, bądź wyposażonej we własne nóżki.

Jest to już druga edycja rozwiązania. Pierwsza, przeznaczona dla podróżników cieszyła się dużym powodzeniem i zebrała dużo pozytywnych opinii.

Jednocześnie autorzy dostają od nas czerwoną kartkę za filmik promujący. W jednej ze scen dziecko, celowo wyrzuca na ziemię przypalone udko z kurczaka. Promowanie braku szacunku do jedzenia, wykorzystując do tego dziecko, to bardzo zły pomysł.

Aby otrzymać GoSun Grill, należy wesprzeć jego kampanię crowdfundingową na portalu kickstarter.com, kwotą co najmniej 349 dolarów. Autorzy zebrali już sumę wymaganą do realizacji zamówień. Wysyłki zaplanowano na wrzesień 2015 roku.