GGMM E3 – sprytny, bezprzewodowy głośnik

GGMM E3 to wyjątkowo ciekawie zaprojektowany głośnik. Urządzenie jest bezprzewodowe, a jego wyróżnikiem jest zestaw zaawansowanych funkcji.
GGMM E3 (4)

Pierwszą wartą uwagi kwestią ma być wbudowany moduł WiFi. Dzięki niemu urządzenie odtworzy muzykę bezpośrednio z popularnych serwisów strumieniujących. Na liście kompatybilnych systemów znalazły się: Spotify, Tidal, iHeart radio, Pandora i tuneIn.

Współpraca głośnika z aplikacją na smartfony, pozwala na umieszczanie w chmurze, list ulubionych utworów. Autorzy zapewniają, że wystarczy wciśnięcie jednego guzika, aby odtworzyć ulubioną playlistę. Będzie to możliwe, nawet gdy smartfon będzie wyłączony.

GGMM E3 (1)

Ciekawa jest również możliwość parowania głośników. Nawiązanie połączenia między dwoma E3, pozwoli na użytkowanie ich w roli zestawu stereo. Dodatkowo aplikacja może obsługiwać kilka urządzeń niezależnie. Jeśli chcemy, możemy rozmieścić głośniki w różnych pomieszczeniach, a następnie odtwarzać na nich różne utwory.

GGMM E3

Głośnik może pracować również w roli wzmacniacza sieci bezprzewodowej. Jego możliwości przypominają testowany przez nas wzmacniacz TP Link AC1200. Urządzenie połączy się z domowym WiFi i za pomocą własnego modułu, rozszerzy jego zasięg.

GGMM E3 (2)

Urządzenie otrzymało również moduł Bluetooth oraz złącze AUX. Ponadto producent umieścił w nim gniazdo USB, dzięki czemu może być on wykorzystany w roli ładowarki do smartfona.

Wbudowany zegarek rozszerza funkcjonalność urządzenia i uatrakcyjnia wzornictwo. Może on pełnić rolę budzika.

GGMM E3 (3)

Aby otrzymać tak zaawansowane urządzenie, należy wesprzeć jego kampanię crowdfundingową na portalu kickstarter.com. Wpłata powinna wynosić nie mniej niż 89 dolarów. Autorzy zrealizowali swój cel finansowy, który powinien zapewnić rozpoczęcie produkcji. Pierwsze sztuki trafią do użytkowników już w maju.