Digital to Analog Converter (DAC), wykorzystywany jest zazwyczaj w roli zewnętrznej karty dźwiękowej. Podłączane pod USB urządzenie, to ciekawa oferta dla osób żegnających się z komputerem stacjonarnym – a co za tym idzie znaczną częścią oferty Xonarów od Asusa i Prodigy od Audiotraka.

Naturalną przesiadką ze średniej klasy sprzętu, może wydawać się chociażby Prodigy Cube – niedrogi (nieco ponad 300 zł) DAC, prezentujący się ze zmiennym szczęściem w wielu recenzjach. Czasami jednak w temacie audio, warto sięgnąć po bardziej egzotyczne rozwiązania. Ogromne rynki azjatyckie są wypełnione wysokiej jakości sprzętem, który prawie nigdy nie dociera do europy. Przykładem może być marka Musiland – której DAC Monitor 02 US, trafił do zaledwie kilku fanatyków w Polsce. Jeszcze mniej popularna jest edycja Dragon – czyli odświeżony i upiększony odpowiednik, który ma nie tylko brzmieć lecz również atrakcyjnie się prezentować. Urządzenie jest chwalone i szeroko polecane – jego główną wadą jest konieczność samodzielnego ściągnięcia go z Azji (ebay).

Monitor 02 US Dragon otrzymał specjalne, zdobione pudełko z magnetycznym zamkiem.

Zestaw jest stosunkowo skromny – obejmuje DAC, 2 kable USB (zasilający i przesyłający) oraz sylikonowe, samoprzylepne nóżki.

Metalowa obudowa została pokryta, czarną matową farbą. Całość zdobi złoty wizerunek smoka.

Panel frontowy oraz tylny wykonano z czarnego, szczotkowanego aluminium.

Tylny panel zawiera złącza RCA, MULINK, oraz optyczne TOTX. Drugie z wymienionych to autorskie rozwiązanie Musiland – raczej nam się nie przyda, chyba że planujemy w zestawie zakupić głośniki tej chińskiej marki. Ponadto znajdziemy tu gniazdo ładowarki sieciowej i USB typu B.

Front zawiera wyjścia RCA Stereo, oraz dwa gniazda słuchawkowe Jack (6,3 mm oraz 3,5 mm).

Pokrętło sterujące głośnością również wykonano z aluminium. Jakość wykonania DACa jest imponująca.

Panel sterujący jest przejrzysty – całe szczęście producent zdecydował się na zastosowanie angielskojęzycznych oznaczeń.

Sygnał na wyjściach słuchawkowych to efekt pracy DAC z wbudowanym wzmacniaczem. Sprzęt oferuje ciepły i czysty dźwięk, bez przesadnie wyeksponowanego basu. Korzystając z USB możemy odsłuchiwać materiał 24/192kHz.

Monitor 02 US Dragon od Musiland to ciekawe rozwiązanie w cenie poniżej 500 zł. Urządzenie łączy w sobie DAC i system zasilający klasycznego 02 US ze wzmacniaczem nowszego modelu 03 US. Na jego korzyść względem podstawowej wersji działa również większa ilość gniazd, złącze USB w standardzie 3.0 oraz niezwykle atrakcyjny wygląd.

  Musiland Monitor 02 US Dragon otrzymał od nas wyróżnienie:

 


Think About przyznaje wyróżnienia wyłącznie produktom testowanym w redakcji. Każdy nagrodzony produkt posiada godne uwagi cechy które odzwierciedlane są w postaci znaczków. Więcej o kategoriach przyznawanych wyróżnień można przeczytać tu: think-about.pl/wyroznienia-think-about.

Jestem wydawcą i redaktorem naczelnym think-about.pl. Moją specjalizacją są opracowania związane z przydomowym garażem i warsztatem. Tematyką zająłem się na poważnie w 2015 roku zakładając z grupą przyjaciół pracownię galanterii drewnianej. Przyjmując rolę producenta elementów oświetleniowych i ozdobnych miałem do czynienia z szerokim wachlarzem narzędzi warsztatowych. Wtedy to też na bazie własnych doświadczeń zacząłem przygotowywać pierwsze rankingi narzędzi i artykuły o poszczególnych markach. Cenię wysokiej klasy produkty i umiem docenić ich zastosowania profesjonalne. Jako ex-profesjonalista i konsument-hobbysta jestem jednak fanem łączenia tanich narzędzi i wysokiej jakości oprzyrządowania. Chętnie sięgam m.in. po produkty z dyskontów. Moja opinia o narzędziach parkside to jedno z najczęściej czytanych opracowań na stronie. Jestem również autorem pierwszych w polsce niezależnych testów grilli gazowych i robotów koszących. Planując kolejne teksty przemycam również moją pasję do motoryzacji. Samochody testuję od 2019, a na think-about.pl publikuję przede wszystkim recenzje i artykuł dotyczące aut użytkowych oraz rodzinnych. Moje doświadczenia dziennikarskie sięgają 2007 roku, kiedy to stworzyłem redakcję technologiczną w domenie 3d-info. Portal z krótkimi przerwami istnieje do dziś. Jako autor zawodowy pracuję od 2010 roku. Większość swojej kariery spędziłem korporacjach medialnych i magazynach drukowanych, współtworząc takie tytuły jak Android Magazine PCFormat, Komputer Świat i PCWorld. Tym ostatnim opiekowałem się najdłużej, bo aż do połowy 2023 roku, pełniąc zaszczytną rolę redaktora naczelnego. Jestem też współtwórcą Think-About. Portal powstał w 2012 roku jako projekt hobbystyczny, aby 10 lat później stać się moim kluczowym zajęciem. Z wykształcenia jestem ekonomistą, ale nigdy nie podjąłem pracy związanej z kierunkiem studiów. Mam przywilej łączenia swoich pasji z wykonywanym zawodem. Chętnie sięgam po literaturę dotyczącą zarządzania i biznesu - szczególnie w ujęciu internetowym. Regularnie poszukuję historii ciekawych przedsięwzięć oraz rozwijam się jako wszechstronny administrator i webmaster. Dobrze znam się na sprzęcie komputerowym i pomimo natłoku obowiązków, pozostaję graczem ubóstwiającym tytuły fabularne. Kiedy odchodzę wreszcie od ekranu staram się jak najwięcej biegać. Motywuję się do regularnego wysiłku wyszukując nieszablonowe biegi masowe, w których chętnie biorę udział.