Bezprzewodowe ładowanie telefonów komórkowych nie jest już niczym rewolucyjny. Wystarczy spojrzeć na poprzednie wpisy na Think-About aby zobaczyć tego typu urządzenia. Prezentowany dzisiaj gadżet, Qualcomm WiPower, oferuje jednak coś, co, jak zaznaczają twórcy gadżetu, czyni je innowacyjnym i niespotykanym.

Qualcomm WiPower

Nikt nie zachwyciłby się kolejną matą, która potrafi ładować smartfony wtedy, gdy zostaną na niej położone. Qualcomm jest w stanie ładować urządzenia mobilne, ale także bezprzewodowe klawiatury, myszy czy cyfrowe ramki ze zdjęciami, wszystko to, w jednym czasie, za pomocą jednego urządzenia. Tym jednak, co odróżnia go od innych, tego typu gadżetów, jest fakt, iż ładowane urządzenie nie musi mieć styczności z podkładką. Od teraz ładowanie baterii staje się realnie bezprzewodowe.

Qualcomm WiPower

Autorzy projektu zaznaczają, że odległość ładowanego gadżetu od Qualcomm może wynosić do 45 mm. To nie dużo, z pewnością nie pozwoli na to aby wszelkie urządzenia w biurze były ciągle ładowane, ale jest to równocześnie na tyle dużo, że matę ładującą można schludnie ukryć w meblach (np. pod stołem, blatem, w szufladzie) i w sposób niezauważalny ładować akumulatory.

Qualcomm WiPower

Prezentowana technologia jest ciągle rozwijana, z pewnością w ciągu najbliższych kilku lat zagadnienia związane z ładowaniem bezprzewodowym będą bardzo mocno eksplorowane. Tymczasem już dzisiaj można zacierać ręce i oczekiwać, że Qualcomm WiPower już niedługo wejdzie do masowej produkcji, a następnie pojawi się w sklepach.

Qualcomm WiPower 4

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *