Flex Cam PIC – elastyczne stworki, jako kamera sportowa

Flex Cam PIC może okazać się fajniejsza niż GoPro! Prawdopodobnie jej urok nie niesie za sobą jakości i możliwości popularniejszego produktu, jednak pomysłowość i wzornictwo mogą zapewnić jej wielu entuzjastów.

FlexCam

Kamera została wykonana z tworzywa z plastycznym wkładem. Konstrukcja pozwala na swobodne mocowanie jej w dowolnym miejscu bez dodatkowych uchwytów.

FlexCam

Twórcy zadbali aby każde urządzenie wyglądało jak jednooki stworek, uzupełniając je o spersonalizowane nakładki w formie włosów czy słuchawek. Ponadto kamerki dostępne są w kilku atrakcyjnych wersjach kolorystycznych.

FlexCam

Flex Cam PIC są również wodoodporne. Matryca 5 Mpix pozwala na zarejestrowanie obrazu w jakości 720p przy płynności na poziomie 30 klatek/sekundę. Obiektyw wychwytuje obraz w zakresie 124 stopni. Nagrania są zapisywane na 16 GB wbudowanej pamięci. Czas pracy na jednym naładowaniu to około 1 godziny.

FlexCam

Kampania crowdfundingowa produktu cieszy się dużym powodzeniem, zbierając ponad 1000% planowanej kwoty. Abu otrzymać własną Flex Cam PIC, należy wesprzeć projekt na portalu indiegogo.com, kwotą co najmniej 79 dolarów. Edycja ze spersonalizowanymi elementami to natomiast wydatek 89 dolarów.

FlexCam