Dots to przeźroczyste igiełki wykonane z tworzywa sztucznego. Ich konstrukcja pozwala na tworzenie ciekawych instalacji, wykorzystujących rozświetlone punkty.

Igiełki wykorzystują światło przekazywane przez źródła zewnętrzne. Przykładowo po przebiciu abażuru, światło padające na igłę rozświetli wyraźnie jej główkę. Gadżet sprawdzi się w przypadku prac artystycznych czy pomysłowych rozwiązań w wykończeniu wnętrz.

dots (2)

Podstawowy zestaw zawiera 300, 600 lub 1500 szpilek. Producent opracował również specjalne plansze, wpierające kreatywność użytkownika. Zestawy można bezpłatnie pobrać do druku w formacie pdf. Przykładowo zestaw Zodiac, zawiera 12 plansz ze znakami zodiaku do malowania. Otwory na szpiki, odpowiadają ich odpowiednikom wśród gwiazd na niebie. Dostępny jest również zestaw z mapami, w którym ważne miasta oznaczone są szpilkami. Dzięki temu Dost mogą uczestniczyć w edukacji dziecka.

dots (3)

Twórca Dots, zbiera środki na popularyzację swojego dzieła, za pośrednictwem portalu crowdfundingowego indiegogo.com. Aktualnie wsparcie społeczności jest symboliczne, jednak do końca zbiórki pozostał ponad miesiąc. Najtańszy zestaw 300 sztuk, można otrzymać już za 15 dolarów.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *