poniedziałek, 24 czerwca

Dmuchawy umożliwiają uprzątnięcie ogrodu z zalegających liści. Dodatkowo można zaoszczędzić sporo czasu i energii! Sprawdziłam, w jaką dmuchawę do liści Parkside, zainwestować!

Dmuchawa do liści służy do przesuwania liści strumieniem powietrza z całej powierzchni trawnika w jedno miejsce, skąd można łatwo je będzie przełożyć do kompostownika lub do kosza z bioodpadami. Odkurzacz do liści to urządzenie wyposażone w rozdrabniacz, który umożliwia zasysanie liści do worka. Dzięki temu, że są podrobione więcej się ich mieści w worku. Poniżej prezentuję dwa urządzenia marki Parkside i jedno marki Parkside Performance. Jeśli zastanawiasz się, czy warto inwestować w narzędzia tej marki, sprawdź naszą opinię.

Dmuchawa do liści Parkside – opinie

Akumulatorowy odkurzacz i dmuchawa do liści 40V PLSA 40-Li C2 zyskały najwięcej, bo aż 163 ocen, które dają średnią 4,1/5 gwiazdek. Na najwyższą notę oceniło ten produkt aż 94 kupujących, znalazło się także 15 osób, które oceniły go najsłabiej. Głównym zarzutem było słabe mocowanie rury ssącej, która wypina się i urządzenie przestaje działać. Przedstawiam najnowsze opinie, które zostały dodane w okresie od czerwca do września 2023r przez użytkowników z Niemiec i Czech (zachowałam oryginalną pisownię):

 • Odkurzacz akumulatorowy. Jeszcze mało używany, ale dobry do testów, dobra siła uciągu – nadmuch również wystarczający;
 • Potężny. To już drugi w moim asortyment Parkside. Jeden na dom, drugi na posesję. Mogę tylko polecić. Jedyne mango, konwersja z dmuchawy na przyssawkę może być łatwiejsza. Trochę skomplikowane, ale praktyka czyni mistrza;
 • Jest to bardzo kompaktowa i wydajna maszyna, jestem z niej bardzo zadowolony. Cena i wydajność są świetne.

Elektryczny odkurzacz do liści / dmuchawa PLS 2600 B2 ma aż 102 oceny, w tym 62 komentujących oceniło urządzenie na najwyższą notę. Łącznie średnia wynosi 4,2/5 gwiazdek. Tylko pięć osób wystawiło najniższą notę. Najnowsze opinie zadowolonych klientów napisane są przez komentujących z Czech i pochodzą z ostatnich kilku dni października. Oto one:

 • Duża pomoc za małe pieniądze. Zajmowałem się wydawaniem liści do użytku lokalnego – głównie do kamienistych zatoczek w ogrodzie, gdzie musiałem ręcznie zbierać liście. Świetnie się sprawdza, pięknie czyści przestrzeń, nie zasysa kamyków. Na razie użyłam go raz, raczej nie będzie miał zbyt dużego pojemnika na większe powierzchnie. Jest lekki i wydajny;
 • Jakość i cena. Wypróbowany. Produkt działa tak jak powinien. Pomocnik wysokiej jakości za tę cenę;
 • Dobra wydajność w stosunku do ceny. Całkiem głośno. Drzewa iglaste na tarasie są niezawodnie bujne.

Poszukujesz więcej informacji i polecanych modeli o elektrycznych dmuchawach do liści? Sprawdź ten najnowszy ranking 2023.

Akumulatorowa dmuchawa do liści 40 V PPRLBA 40-Li A1 Parkside Performance to produkt, który do tej pory zyskał dwie opinie, których średnia to 4,5/5 gwiazdek. Zostały one wystawione we wrześniu przez kupujących z Holandii. Przytaczam je w całości:

 • Jestem usatysfakcjonowany. Jest wygodny w noszeniu. Mocny;
 • Dobre, ale nie idealne. Dobra i mocna dmuchawa do liści plecakowa na akumulator. Z akumulatorem 2x 8 Ah możesz dmuchać przez 12 do 15 minut na poziomie 5. Dmuchawa ma tylko 2 wady: 1. Dmuchawa jest dość głośna/robi dużo hałasu. 2. Niestety dmuchawa nie posiada ręcznego gazu/zmiennego gazu, ale ma 5 pozycji nadmuchu i za każdym razem gdy chcemy przestać dmuchać trzeba ją wyłączać.

Przeczytaj również: akumulatorowe dmuchawy do liści – ranking. Jaką dmuchawę kupić w 2023 roku?

Akumulatorowy odkurzacz i dmuchawa do liści 40V PLSA 40-Li C2 Parkside

Akumulatorowy odkurzacz i dmuchawa do liści to wielofunkcyjne urządzenie 3w1 z funkcją dmuchawy, odkurzacza i rozdrabniacza. Aby wybrać interesującą nas opcję wystarczy użyć rury ssącej lub nadmuchowej. Rozdrabniacz służy do zmniejszania objętości liści, maksymalnie w stosunku 8:1. Rozdrobnione liście wciągnięte przez odkurzacz trafiają do 45 l worka.

PLSA 40-Li C2 ma wydajny silnik bezszczotkowy. Na panelu sterującym można kontrolować stopnień naładowania baterii, regulować prędkość obrotów czy wybrać przycisk turbo. Urządzenie można wygodnie nosić na pasku przełożonym przez ramię. Do prawidłowej pracy odkurzacza i dmuchawy należy wpiąć dwa akumulatory o parametrach 20 V i 4 Ah, które nie są zawarte w zestawie.

Specyfikacja techniczna

 • prędkość na biegu jałowym: 6000–19000 min-1
 • moment obrotowy: 0,35 Nm
 • moc ssania: maks. 160 l/s
 • prędkość wydmuchiwania: maks. 320 km/h
 • wydajność zasysania: maks. 576 m³/h
 • poziom mocy akustycznej: maks. 102 dB(A)
 • poziom ciśnienia akustycznego: maks. 91 dB(A)

Cena: 399,00 zł Przejdź do sklepu

Elektryczny odkurzacz do liści / dmuchawa PLS 2600 B2 Parkside

Elektryczne urządzenie PLS 2600 B2 o mocy 2600 W może być dmuchawą lub odkurzaczem z funkcją rozdrabniacza, który mieli liście zmieniając ich objętość nawet w stosunku 10:1. Rozdrobnione, trafiają do worka o pojemności 34 litrów, który zamyka się na zamek błyskawiczny. Odkurzacz posiada moc zasysania na poziomie do 12 m³/min. Regulację obrotów można regulować na dwustopniowej skali. Urządzenie ma wygodny uchwyt w kształcie litery T. Do wygodniejszego prowadzenia na końcu rury zamontowane są dwa kółka prowadzące. Można również nosić PLS 2600 B2 na ramieniu, co umożliwia pas naramienny.

Specyfikacja techniczna

 • prędkość obrotowa: maks. 15000 min-¹
 • prędkość powietrza: maks. 270 km/h
 • wydajność zasysania: maks. 12 m³/min
 • współczynnik rozdrabniania: maks. 10:1

Cena: 199,00 zł Przejdź do sklepu

Akumulatorowa dmuchawa do liści 40 V PPRLBA 40-Li A1 Parkside Performance

Akumulatorowa dmuchawa do liści wyposażona jest w mocny beszczotkowy silnik i dmuchawę turbinową. Pracę dmuchawy można regulować na pięciostopniowej skali z dodatkowym przyciskiem turbo. PPRLBA 40-Li A1 ma panel wejściowy i kontrolny, który umożliwia ustawienie na odpowiednim poziomie obrotów czy sprawdzić stan akumulatora.

Urządzenie można wygodnie nosić na plecach. Umożliwiają to paski na ramiona, pas biodrowy i łącznik spinający z przodu klatki piersiowej. Rura mocowana jest przez szybkozłączkę. Można ją także łatwo odmontować, dzięki czemu nie zajmuje wiele miejsca podczas przechowywania. W zestawie znajduje się dysza płaska do usuwania ciężkich lub mokrych liści. Dwa akumulatory i ładowarkę należy dokupić osobno – do pracy niezbędne są dwa akumulatory o parametrach 20 V i 4 Ah.

Specyfikacja techniczna

 • przepływ powietrza: maks. 1200 m³/h
 • prędkość strumienia powietrza: maks. 252 km/h
 • prędkość obrotowa: 10000–22000 min-¹ regulowana na 5-cio stopniowej skali
 • prędkość turbo: 25000 min-¹
 • przepływ powietrza: maks. 1200 m³
 • wymiary: 24 x 36 x 129 cm
 • waga: 6 kg

Cena: 799,00 zł Przejdź do sklepu

Podsumowanie

Do porównania wybrałam dwa modele akumulatorowe, z których jeden jest marki Parkside Performance. Zyskał on do tej pory tylko dwie noty, ale komentujący ocenili ten sprzęt wysoko. Drugi akumulatorowy model PLSA 40-Li C2 ma najwięcej wystawionych komentarzy. Niestety sporo osób znalazło usterki, które uniemożliwiały spokojną pracę. Elektryczny model PLS 2600 B2 kosztuje zaledwie 199 zł i zyskał wiele dobrych ocen, choć nie brakło również tych negatywnych.

Dziękujemy, że przeczytałeś nasz materiał pełen przydatnych informacji! W opracowaniu znajdziesz linki reklamowe naszych partnerów. Gdy zdecydujesz się z nich skorzystać i dokonasz zakupu, możemy otrzymać niewielką prowizję. Ale nie martw się, nie wpływa to na jakość merytoryczną treści – to jak dodatkowy bonus, który pomaga nam kontynuować tworzenie wartościowych materiałów!

Nazywam się Bożena Wieczorkowska. Swoją pracę w redakcji Think - About zaczęłam kilka miesięcy temu. Zajmuję się tworzeniem tekstów, które przybliżają czytelnikom najlepsze oferty dotyczące głównie małego AGD. Moją rolą jest także sprawdzanie ofert w sklepie Lidl i wyszukiwanie ciekawych perełek, które mogą Państwa zainteresować. Napisałam recenzję o oczyszczaczu powietrza Dyson, którą możecie Państwo znaleźć pod tytułem „Wreszcie wiem, co to znaczy oddychać świeżym powietrzem". Ty też różnicę wyczujesz własnym nosem”. Pisałam też wiele dłuższych i krótszych tekstów o oczyszczaczach i filtrach powietrza. Ciekawy był też dla mnie temat wygodnego spania, czyli jaki materac wybrać, by się dobrze wyspać. Mogę powiedzieć, że zmierzyłam się z bykiem za rogi, bo maszyna do szycia od zawsze stała w moim domu, ale była mi zupełnie obca. Zmieniło się to jednak od czasu, kiedy pisałam ranking o tych urządzeniach. Opiekuję się także ogrodem, a więc szeroko pojętą pielęgnacją trawnika i zieleni. Do tej pory pracowałam przez wiele lat w szpitalu jako fizjoterapeutka. Praca dawała mi bardzo dużo satysfakcji i spełnienia zawodowego. Przyszedł jednak czas, kiedy podjęłam decyzję o zmianie pracy. Jeszcze przed podjęciem współpracy z redakcją Think – About pisałam teksty o misiach, dla pasjonata, który nazbierał ich wiele tysięcy. Właśnie w ten sposób rozpoczęła się moja przygoda z piórem, a właściwie przyjaźń z klawiaturą. Dziś, z przyjemnością siadam do kolejnych tekstów, bo bardzo polubiłam to, co obecnie robię. Moją wielką pasją są wycieczki i poznawanie pięknych zakątków w Polsce. Bardzo lubię wędrówki po górach, bo wtedy mam okazję podziwiać piękno natury. Rower to moja pasja od kiedy pamiętam. Przejechałam na moich dwóch kółkach wiele tysięcy kilometrów. Bardzo lubię czytać książki. Pochłaniają mnie zwłaszcza te ze świata fantasy, ale chętnie wyciągam dłoń zarówno po kryminał jak i literaturę piękną. Jestem wielką fanką muzyki, która towarzyszy mi przez cały dzień, ale doceniam także ciszę i tak zwany święty spokój.