Narzędzia marki Parkside cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Sprzęt pojawiający się sezonowo w sklepach Lidl, może poszczycić się niezłymi opiniami użytkowników i bardzo atrakcyjną ceną. Przyjrzeliśmy się bliżej ofercie producenta w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie czy są to produkty warte uwagi.

Zacznijmy nasze badanie od argumentu cenowego…

Produkty Parkside możemy kupić właściwie przez cały rok w sklepie internetowym. Ceny wydają się bardzo atrakcyjne. Nieźle wyglądające produkty z dobrą specyfikacją, kosztują tyle samo co najbardziej budżetowe narzędzia z Internetu. Przykłady?

 • Szlifierka taśmowa 600 W za 139 zł
 • Wiertarko-wkrętarka 2-biegowa 300 W za 99 zł
 • Ręczna pilarka akumulatorowa 20V za 199 zł

Jeśli dołożymy do tego okresowe promocje w sklepach stacjonarnych, podczas których ceny spadają nawet o 50%, to poziom konkurencyjności staje się wręcz absurdalny.

Szlifierka stołowa Parkside

Dlaczego ceny są tak niskie? Czynników jest bez wątpienia kilka. Ogromne partie sprzedawane w ciągu jednego weekendu czy operowanie na minimalnych marżach to strategie sprzedażowe z których słyną dyskonty. Nie da się również ukryć, że nie mamy do czynienia z produktami najwyższej jakości. Słabsze materiały i podzespoły są tutaj rekompensowane przez cenę i niezłą kontrolę jakości.

Parkside czyli właściwie kto?

Narzędzia Parkside sprzedawane w sklepach Lidla to produkty z oferty niemieckiego przedsiębiorstwa Kompernass, którego stronę bez problemu znajdziemy w sieci. Co ciekawe ta sama firma odpowiada za dostarczanie urządzeń i akcesoriów pod marką SilverCrest – również doskonale znanych klientom Lidla. Oznaczenia na samych urządzeniach wskazują jako producenta niemiecką firmę OWIM GmbH & Co. KG, o której zdecydowanie trudniej znaleźć jakieś informacje. Właściwie jedynym pewnikiem jest to, że w jej pierwotnej ofercie znajdowały się przede wszystkim… zegarki.

Akcesoria Parkside

Teoretycznie może być to wskazówka, podpowiadająca że realna produkcja nie wyszła poza teren UE, szczególnie że na narzędziach nie odnaleźliśmy charakterystycznych oznaczeń „Made in China”. Z drugiej jednak strony wspomniane OWIM GmbH & Co, zazwyczaj widnieje jako przedsiębiorstwo transportowe i logistyczne, co zdaje się finalnie rozwiewa nadzieje na europejski rodowód sprzętu.

Lidl czyli jakość?

Większość opinii o produktach Parkside jest umiarkowanie pozytywna. Przeważająca część komentatorów podkreśla, że są to urządzenia o bardzo dobrym stosunku ceny do jakości, dzięki czemu są w stanie wybaczyć drobne niedociągnięcia. Niezwykle istotną kwestią wydaje się być dostępność serwisu i stosunkowo długa gwarancja – przynajmniej jak na tą półkę cenową. Tutaj rachunek jest dosyć prosty – dysponując symboliczną kwotą 100 zł na wkrętarkę możemy kupić urządzenie nieznanej marki z allegro, które będzie objęte 12-miesięczną rękojmią. Alternatywą w tej samej cenie będzie wkrętarka Parkside, która nawet jeśli okaże się równie słaba, to przynajmniej będzie posiadać 36-miesięczną gwarancję z możliwością łatwej reklamacji.

Wkrętarka Parkside Performance

Warto wspomnieć, że w ofercie Parkside znajdziemy również serię Performance, skierowaną do profesjonalistów. Realnie należy ją traktować jako sprzęt dla bardziej wymagających majsterkowiczów lub narzędzia pomocnicze. Ceny takich urządzeń są nieco wyższe, niż tych podstawowych, ale stosunek jakości do ceny pozostaje nadal niezwykle atrakcyjny. Przykładowo:

 • Wkrętarka z silnikiem bezszczotkowym i szybką ładowarką za 379 zł
 • Akumulatorowa piła szablasta 20V z szybką ładowarką za 399 zł
 • Akumulatorowa ukośnica 20 V z szybką ładowarką za 549 zł

Tutaj ponownie w przypadku okazjonalnych promocji możemy liczyć na kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt procent rabatu. Mimo wszystko jest to potężny przeskok cenowy. Seria Parkside Performance w wielu segmentach konkuruje z produktami bardziej uznanych marek takich jak Ryobi czy Black&Decker. Taka polityka cenowa wydaje się absurdalna, ale jeśli spojrzymy w specyfikacje to okazuje się, że za narzędziami Lidla stoją silne argumenty. Kupujący może liczyć na efektywne ogniwa od Samsunga, szybkie ładowarki, silniki bezszczotkowe i bardzo solidną jakość wykonania. Koronnym argumentem wydaje się być jednak aż 5 letnia gwarancja*, którą rzadko stosują nawet najbardziej cenione firmy.

*Aktualizacja 2021

 

Część urządzeń z serii Performance zmieniła producenta. Niektórzy czytelnicy donoszą, że w związku z tym, część urządzeń otrzymuje teraz wyłącznie 3-letnią gwarancję. Przed zakupem warto zweryfikować warunki – mniej korzystne rozwiązanie może dotyczyć młotowiertarek i ukośnic. Czy te narzędzia będą charakteryzować się niższą jakością? Postaramy się to zweryfikować możliwie najszybciej.

Parkside: nasze doświadczenia i nasza opinia

Nie wypada wystawiać opinii bez własnych doświadczeń. Jeśli subskrybujecie już nasz kanał, na pewno widzieliście przynajmniej cztery recenzje narzędzi z bieżącej oferty Parkside. Staramy się możliwie najdokładniej opracowywać takie testy, ale oczywiście są one obarczone pewnymi uproszczeniami, związanymi przede wszystkim z ograniczonym czasem. Nawet 2 miesiące sprawdzania sprzętu nie są wystarczające kiedy mamy mówić o sprzęcie który ma działać dobre kilka lat.

Wkrędarka Parkside

Całe szczęście nasz warsztat wykorzystuje urządzenia z Lidla w zadaniach profesjonalnych już od dłuższego czasu. Dysponujemy szlifierkami, wkrętarkami i akcesoriami, które już dawno wyszły poza okres ochrony gwarancyjnej i wciąż działają. Nasze doświadczenia pokazują, że sprzęt Parkside cechuje się wysoką trwałością i niezłymi parametrami przy bardzo atrakcyjnej cenie.

Pilarka Parkside

Oczywiście, że musi być jakiś haczyk. Całe szczęście w tym wypadku nie jest on dość dotkliwy. Narzędzia z Lidla regularnie cierpią na niedostatki w zakresie precyzji wykonania. Przykładowo pilarki i narzędzia precyzyjne mają kilku-milimetrowy margines błędu dla pracy powtarzalnej. Ukośnice miewają problemy z zachowaniem kąta przy kolejnych cięciach, a szlifierki często nie mają należycie wyważonych akcesoriów przez co generują nieprzyjemne wibracje. Nawet seria Performance nie obywa się bez małych wpadek – dobrym przykładem jest testowana przez nas wkrętarka, która przy temperaturach bliskich zera przestaje działać.

Wiertarka Parkside

Aktualnie nasza „flota” narzędziowa z logo Parkside liczy kilkanaście pozycji, wspierając nas na co dzień podczas prac montażowych, remontowych i budowlanych. Jeśli szukacie informacji o konkretnym modelu – zostawcie zapytanie tutaj albo na youtube. Jeśli nim dysponujemy postaramy się pomóc – jeśli nie – spróbujemy zorganizować testy.

PS. Pamiętajcie zaglądać do naszych rankingów!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

49 replies on “Opinia o Parkside: czy narzędzia z Lidla są warte uwagi?”

 • […] Urządzenie jest okresowo dostępne w sklepie Lidla. Aby dowiedzieć się więcej o marce Parkside koniecznie przeczytaj nasz artykuł: Opinia o Parkside: czy narzędzia z Lidla są warte uwagi? […]

 • […] Zapraszamy również to zapoznania się z opinią Czy urządzenia Parkside są warte uwagi. […]

 • Mario
  11/06/2022 at 20:32

  TRAGEDIA. Nie kupujcie tych narzędzi….

  • Adrian
   06/10/2022 at 11:13

   Bardzo rzeczowy i wartościowy komentarz. A czego mamy nie kupować i dlaczego? Bo Ty przejechałeś się na wkrętarce, do której pewnie źle dobrałeś bity? bo przy pomocy wiertarki zawiesiłeś obraz, który starej się finalnie nie widzi?
   Albo dawaj konkret: co kupiłeś, ile używałeś, dlaczego nie polecasz, albo wsadź sobie tak bezwartościowe komentarze wiesz gdzie.

 • […] do domu, warsztatu i ogrodu. Nie ma się co dziwić, skoro w przypadku sprzętu marki Parkside stosunek ceny do jakości wypada naprawdę nieźle. W konsekwencji to właśnie ta firma jest […]

 • […] W sklepie internetowym sieci Lidl znajdziemy urządzenia różnych marek. Nie da się jednak nie zauważyć szczególną popularność firmy Parkside, która jest marką charakterystyczną dla Lidla właśnie. Urządzenia warsztatowe i ogrodowe Parkside cieszą się ogromnym zainteresowaniem, dzięki dobrym stosunkiem jakości do ceny. Naszą opinię dotyczących tych produktów przeczytacie tutaj. […]

 • […] Wśród produktów dostępnych do sprzedaży w sklepie internetowym Lidl królują takie marki jak Silvercrest oraz Parkside. Nie ma się co dziwić, skoro są to brandy bezpośrednio związane z przedsiębiorstwem Lidl. Pierwsza z nich produkuje urządzenia do kuchni i domu, wspomagające nas przy sprzątaniu oraz gotowaniu. Druga z kolei jest marką urządzeń warsztatowych, które sprawdzają się, kiedy trzeba w domu coś naprawić lub wykonać. Nasze opinie o obu markach możecie przeczytać tutaj: opinia o Silvercrest, opinia o Parkside. […]

 • […] do domu, warsztatu i ogrodu. Jest to możliwe dzięki temy, że w przypadku sprzętu marki Parkside stosunek ceny do jakości wypada dużo lepiej niż przy chińskich odpowiednikach. W efekcie to […]

 • […] Parkside to marka należąca bezpośrednio do sieci Lidl i to właśnie tylko tam jest dostępna do kupienia. Naszą opinię co do jakości urządzeń tej firmy przeczytacie tutaj. […]

 • […] z serii Performance, to flagowe narzędzia marki Parkside. Zazwyczaj są to rozwiązania dedykowane profesjonalistom, ale oferowane w typowo dyskontowych […]

 • […] Nasze opinie o urządzeniach marki PARKSIDE znajdziecie tutaj. […]

 • […] sklepów Lidl, a jej narzędzia niejednokrotnie pojawiały się w naszych artykułach. Opinie o tym czy narzędzia ogrodowe z Lidla są warte uwagi również znajdziecie na naszej […]

 • […] Parkside, należąca bezpośrednio do sieci sklepów Lidl. Jakiś czas temu pisaliśmy opinię, którą możecie przeczytać tutaj, o tym czy narzędzia tej właśnie marki są warte […]

 • […] Parkside, o której pisaliśmy niejednokrotnie, dodatkowo na naszej stronie możecie znaleźć opnie czy ich narzędzia warte są uwagi konsumentów. Na internetowych półkach znalazły się dwie nagrzewnice o różnych poziomach […]

 • […] warsztaty z pewnością są królestwem niejednego z nas, a dzięki marce sieci sklepów Lidl Parkside coraz częściej mamy możliwość doposażenia w urządzenia. Zaletą tych elektronarzędzi jest […]

 • […] w swojej ofercie często przecenia elektronarzędzia marki Prakside, które swoją jakością i dostępnością cenową dorównują innym znanym urządzeniom. Jest to […]

 • […] rozpoczął kontynuacją promocji na wyżej wymieniony akumulator 12 V, 5 Ah PAPK 12 D1 marki Prakside. Zważywszy na cenę – 149 zł – jest to doskonała okazja na doposażenie swojego […]

 • […] dobrym stosunkiem jakości do ceny, a naszą opinię dotyczącą narzędzi tej firmy przeczytacie tutaj. Nie da się jednak ukryć, że są tacy, których nie przekonuje żadna rekomendacja i wolą […]

 • […] jakościowo dorównują tym, które mają znane logo. Niejednokrotnie zaskoczyli cenami, a czy ich urządzenia są warte uwagi, możecie przeczytać tutaj. Nas zainteresowało jedno, które możecie kupić 100 zł taniej. Dokładnie przyjrzeliśmy się […]

 • […] Prezentujemy akcesoria i narzędzia marki Parkside, ponieważ cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kupujących oraz można je nabyć w atrakcyjnej cenie. Warto pamiętać, że jeśli będziemy regularnie śledzić sklep internetowy Lidl, to na pewno trafimy wielokrotnie na różne atrakcyjne promocje. Większość opinii klientów korzystających z narzędzi tej marki mówi, że są to urządzenia o bardzo dobrym stosunku ceny do jakości. Warto zwrócić uwagę na długi okres gwarancji na produkty marki Parkside (do 3 lat) oraz dużą dostępność do serwisu gwarancyjnego.Naszą opinię dotyczącą narzędzi marki Parkside przeczytasz tutaj. […]

 • […] Dokonując wyboru przy zakupie zestawów narzędziowych, warto zwrócić uwagę czy dany produkt spełni nasze oczekiwania. Marka sieci sklepów Lidl w swojej ofercie pokazuje szczegółowo, czego możemy się spodziewać po dokonaniu transakcji. Ponadto w naszych artykułach znajdziecie informacje czy narzędzia marki Parkside są warte uwagi. […]

 • […] sklepów Lidl wraz ze swoją marką – Parkside – regularnie aktualizują promocje na wiele urządzeń, możemy kupić naprawdę wszystko, […]

 • […] akumulatorowa wiertarko wkrętarka marki Parkside, narzędzie, które zapewne niejednokrotnie uratowało drobne naprawy w naszych domach. Według […]

 • […] Szlifierki marki Parkside należą bezpośrednio do sieci sklepów Lidl. Niegdyś sklep, który kojarzył się tylko z artykułami spożywczymi, dziś stawia też na elektronarzędzia, które w łatwy sposób możemy kupić za niewielkie pieniądze. O marce Prakside niejednokrotnie pisaliśmy, a czy ich urządzenia są warte uwagi, możecie przeczytać tutaj. […]

 • […] elektronarzędzia i narzędzia, które będą dostępne są marki Parkside, opinie o tym czy warto inwestować swoje pieniądze w zakup urządzeń wyżej wymienionej marki znajdziecie także na naszej stronie. Poniżej przedstawimy najciekawsze przyrządy, które udało […]

 • […] słynie z narzędzi warsztatowych w bardzo niskich cenach. Moje serce skradła seria Parkside Performance, ale regularnie sięgam również po tanie produkty z podstawowej gamy Parkside. Największe […]

 • […] Marka Parkside należy bezpośrednio do sieci sklepów Lidl, a czy ich urządzenia warte są uwagi, przeczytacie tutaj. Samo urządzenie, jakim jest wiertarko wkrętarka, kupimy w internetowym sklepie sieci Lidl w […]

 • […] Sama marka słynie z urządzeń wysokojakościowych w przystępnych cenach, o czym wspominaliśmy w niedawno publikowanym artykule. Poniżej przedstawiamy urządzenie, które jest dziś ofertą dnia w sieci sklepów Lidl w […]

 • […] do sieci sklepów Lidl – Parkside. Wielokrotnie wspominaliśmy o niej oraz o tym, czy ich urządzenia i narzędzia są warte uwagi. Ponadto na stronie internetowej Lidla powstała oddzielna zakładka nazwana „Odnawianie […]

 • […] przykładem dobrego stosunku jakości do oferowanej ceny, a o tym, czy warto w nie inwestować, przeczytacie również w naszym artykule. Opinie konsumentów jednoznacznie dają do zrozumienia, że modele tej marki niekiedy […]

 • […] w promocyjnych cenach. Na szczególna uwagę zasługują elektronarzędzia sieciowe i akumulatorowe marki Parkside, które dają duże możliwości wykonania wielu domowych napraw samodzielnie. Dodatkowo zyskujemy […]

 • […] propozycjach, a nawet zrecenzowaliśmy czy ich urządzenia warte są uwagi. Przeczytacie o tym, klikając tutaj. Tymczasem poniżej przedstawiamy wiertarko wkrętarki, które kupimy w sieci sklepów […]

 • […] są warte uwagi i wydania pieniędzy. Recenzję na ten temat znajdziecie na naszej stronie, klikając tutaj. Wracając do oferty, to już od drugiego lutego bieżącego roku w sklepach stacjonarnych sieci […]

 • […] Lidl posiada własne marki elektronarzędzi: Parkside oraz Parkside Performance. Pierwsza z nich wyróżnia się wśród innych firm dobrym stosunkiem jakości do ceny oraz trzyletnią gwarancją, którymi mało która tania marka może się pochwalić. Druga zaś dedykowana jest bardziej profesjonalnym użytkownikom. Elektronarzędzia Parkside Performance stworzone są z nieco lepszych jakościowo materiałów niż w przypadku tańszego odpowiednika. Ponadto charakteryzują się one posiadaniem 5-letniej gwarancji. Więcej o urządzeniach obu marek przeczytasz w naszym artykule, tutaj. […]

 • […] Z naszą opinią dotyczącą urządzeń marki Parkside i Parkside Performance znajdziesz tutaj. […]

 • […] Naszą opinię dotyczącą urządzeń marki Parkside przeczytasz tutaj. […]

 • […] Przypominamy, że akcja promocyjna obniżająca cenę elektronarzędzi rozpocznie się już w czwartek. Co ważne, będzie ona trwała kilka dni, więc jeżeli jesteś zainteresowany, to aż do soboty będzie czas na pójście na zakupy do Lidla. Dlaczego warto rozważyć zakup urządzeń marki Parkside? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule „Opinia o Parkside: czy narzędzia z Lidla są warte uwagi?”. […]

 • […] zestawić dwie wiertarko wkrętarki dwóch najpopularniejszych marek z sieciówek Carrefour oraz Parkside – która z nich wychodzi lepiej cenowo? Pierwsze wrażenie może […]

 • Jarek
  17/02/2023 at 23:40

  Masakra,kupiłem szlifierkie kontowo,730W.pochodziła może ze trzy minutyłożysko padła, zaczołem reklamować babka przekierowała mmie do serwisu i zaczeła swiergolić coś po niemiecku że dadzą mi wiekszą za to samą cene (bo chinczyk coś tam spiepszył) 30dni czekałem i nadal zamienika nie dostałem, tel.nie odbierają, masakra

 • […] wyżej wymienionym zestawie znalazła się wiertarko wkrętarka akumulatorowa marki Parkside Performance o mocy 20 V. Poza nią za cenę 699 zł dostaniemy także ładowarkę oraz wskaźnikiem […]

 • […] dnia w wybranych placówkach pojawi się nowy model akumulatorowych nożyc do żywopłotu marki Parkside oraz akcesoria warsztatowe. Co ciekawe, wymienione urządzenie będzie początkowo dostępne do […]

 • […] dostępu do zasilania, więc zdecydowałam się przejrzeć ofertę kosiarek elektrycznych marki Parkside. Jakie modele znalazłam w Lidlu? Oto […]

 • […] podczas wykorzystywania urządzeń z udarem. Dodatkowo należy wiedzieć, że urządzenia marki Parkside są objęte trzyletnią gwarancją […]

 • […] Narzędzia marki Parkside dostępne są tylko w Lidlu i cechuje je bardzo dobry stosunek parametrów do ceny. Sprzęt ręczny, elektronarzędzia oraz akcesoria to bogato rozbudowana gama wszelakich przyborów i urządzeń, które ułatwią pracę w domowym warsztacie. Frezarka górnowrzecionowa marki Parkside doskonale sprawdzi się zarówno w rękach profesjonalisty, jak i u domowego majsterkowicza. Dzięki niej precyzyjnie wytniesz pożądany otwór, wyfrezujesz rowek lub zaokrąglisz krawędzie. Urządzenie to da Ci satysfakcję z wykonanej samodzielnie pracy, a obrobiony element może stać się ozdobą domu. Poszukujesz właśnie takiego narzędzia? Aktualnie frezarka górnowrzecionowa POF 1200 D3 marki Parkside wraz z zestawem frezów do frezarki jest w promocji. Możesz ją kupić w sklepie online Lidl z 10% rabatem, taniej o ponad 30 zł. […]

 • […] Przedstawiciele sieci sklepów Lidl zaskoczyli niezłą promocją. Co ciekawe, jest ona skierowana głównie do tych, którzy w najbliższym czasie będą musieli kosić trawę we własnym ogródku. Chodzi o wyprzedaż kosiarki spalinowej marki Parkside, którą będzie można kupić aż 100 zł taniej niż normalnie! Firma ta jest bezpośrednio powiązana z siecią sklepów Lidl i wyróżnia się nie tylko bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny, ale także trzyletnią gwarancją producenta. Te cechy sprawiają, że produkty tej marki są konkurencyjne, przez co coraz więcej konsumentów się na nie decyduje. Jeżeli chcesz więcej przeczytać o elektronarzędziach Parskide, koniecznie sprawdź nasz artykuł na ten temat: Opinia o Parkside: czy narzędzia z Lidla są warte uwagi? […]

 • […] elektronarzędzia, urządzenia oraz akcesoria marki Parkside są szeroko dostępne w sklepach Lidl. Parkside to marka własna tego sklepu, a artykuły te produkowane są przez niemiecką firmę Kompernass. […]

 • […] potrzebują coś w domu naprawić oraz dla profesjonalistów. Warto pamiętać, że urządzenia marki Parkside objęte są trzyletnią gwarancją. Dostępne są tylko w sklepach Lidl, na stronie online lub […]

 • […] i stacjonarnych sklepach Lidl możesz nabyć w okazyjnych cenach wiele przydatnych elektronarzędzi firmy Parkside, których szukasz do swojego […]

 • Przemek
  10/05/2023 at 19:34

  Jakieś dwa lata temu te narzędzia były godne polecenia, obecnie to jest tragedia. Stanowczo przestrzegam przed marką Parkside. Przerobiłem dziesiątki tych narzędzi różnego typu i jakość jest coraz gorsza.