Poniżej prezentuję sprzęty, które są w pełni skompletowane. Dzięki temu, bezpośrednio po zakupie można samodzielnie przystąpić do prac remontowo-naprawczych w mieszkaniu. Funkcja udaru w wiertarko wkrętarce wzbogaca urządzenie i zwiększa jego funkcjonalność.

Wiertarko-wkrętarka to wszechstronne elektronarzędzie, które powinno znaleźć się w każdym domu. Znajduje zastosowanie w wielu pracach naprawczych. Dzięki temu urządzeniu możesz sprawnie wkręcić lub wykręcić śrubę. Szybko i precyzyjnie wywiercisz też nowy otwór o pożądanej wielkości lub powiększysz istniejący. Dobierając odpowiednie wiertło można wiercić w niezbyt twardych materiałach – drewnie i tworzywach drewnopochodnych, metalu oraz tworzywach sztucznych. Niektóre wiertarko wkrętarki wzbogacone są o funkcję udaru, dzięki czemu można wiercić otwory w twardych powierzchniach np. betonie lub cegle.

Zasilanie wiertarko wkrętarek – zalety i wady

Zwykle możemy wybierać pomiędzy urządzeniami zasilanymi na akumulator oraz z podłączeniem do sieci. Brak kabla zasilającego zwiększa nam możliwość manipulacji urządzeniem. Zwykle wiertarko wkrętarki akumulatorowe mają niewielkie gabaryty, dzięki czemu, lepiej leżą w dłoni, są bardziej poręczne oraz generują niewielki poziom hałasu. Łatwiej jest też pracować nimi w trudno dostępnych miejscach. Te urządzenia mają mniejszą moc niż wiertarko wkrętarki sieciowe. Trzeba także pamiętać o regularnym ładowaniu akumulatora przed rozpoczęciem pracy lub o posiadaniu zapasowej baterii.

Wiertarko wkrętarka sieciowa zasilana jest prądem z gniazdka o mocy 230 V. Dzięki większej mocy urządzenie może być wykorzystywane do cięższych prac. Jest też stale gotowe do pracy, bez konieczności przerw na ładowanie. Należy pamiętać, że czasem trzeba używać przedłużacza, co może być niewygodne. Zwykle jest większych gabarytów niż akumulatorowe urządzenia, co może utrudniać pracę w niewielkiej przestrzeni, a zbyt duża waga może powodować brak precyzji w użytkowaniu.

Najważniejsze parametry wiertarko wkrętarek

 • Voltaż akumulatora (napięcie) – zwykle spotkamy akumulatory o napięciu od 9,6 – 24 V;
 • Pojemność akumulatora (Ah) – wiertarko wkrętarki mają pojemność akumulatorów od 1,3 do 2 Ah. Od pojemności zależy, jak długo będzie można używać wiertarko wkrętarki, zanim rozładuje się akumulator;
 • Rodzaj ładowarki – im szybsza, tym lepsza. Większość ładowarek ładuje akumulator przez godzinę. Ale są też takie, które potrzebują 18 godzin, albo tylko 12 minut;
 • Maksymalna średnica wiercenia – zależy od tego, jakich wierteł użyjemy. Możemy uzyskać otwory w drewnie o średnicy od 20 do 30 mm, a w metalu – od prawie 10 do 16 mm.

Potrzebujesz sprzętu o większej mocy? Oto ranking najlepszych modeli młotowieratrek.

Co watro dokupić do wiertarko wkrętarek?

Do wiertarko wkrętarek zwykle należy dokupić dodatkowy osprzęt. Warto zainwestować w komplet bitów, w skład którego wchodzą m.in. bity: płaskie, krzyżakowe, gwiazdkowe, ampulowe, itd. Niezbędny będzie również komplet wierteł do metalu i drewna. Jeśli decydujemy się na wiertarko wkrętarkę z udarem to potrzebne będą wiertła do wiercenia w twardych powierzchniach. W przypadku urządzeń akumulatorowych warto zaopatrzyć się w dodatkową baterię.

Wiertarko wkrętarka akumulatorowa – wybrane modele

Poniżej prezentuję 6 wiertarko wkrętarek, z których niektóre posiadają funkcję udaru. Wszystkie te urządzenia są sprzętami zasilanymi przez baterię, co zwiększa ich funkcjonalność. Zadbałam, by wszystkie te urządzenia były w pełni skompletowane, a więc posiadały w zestawie akumulator, ładowarkę oraz torbę lub walizkę, dla wygodniejszego przenoszenia i przechowywania. Dla większej przejrzystości urządzenia ułożone są według cen, od najtańszego do najdroższego.

Wiertarko wkrętarka Graphite 8G022-PS15 Energy+

Wiertarko wkrętarka 18 V firmy Graphite przeznaczona jest do użytku domowego. Urządzenie wyposażone jest w silnik szczotkowy z dwubiegową przekładnią i maksymalnym momentem obrotowym 44 Nm. Posiada samozaciskowy uchwyt, który umożliwia stosowanie wymiennych końcówek o różnej średnicy. Zasilana jest z akumulatora litowo-jonowego o pojemności 2 Ah i napięciu 18 V. Graphite 8G022-PS15 Energy+ wyposażona jest w światło LED, które lepiej doświetla obszar roboczy. Komfort użytkowania zwiększa także pokryta gumową okładziną rękojeść, dzięki czemu urządzenie lepiej leży w ręce. W zestawie: wiertarko wkrętarka, dwa akumulatory, ładowarka, walizka wykonana z aluminium oraz zestaw bitów, wierteł i dziewięć nasadek. Urządzenie objęte jest 3-letnią gwarancją.

Specyfikacja techniczna

 • Maksymalny moment obrotowy: 44 Nm
 • Typ uchwytu: Samozaciskowy
 • Waga: 1,4 kg

Cena: 777,33 zł Przejdź do sklepu

Wiertarko wkrętarka udarowa Bosch Professional GSB 180-LI 06019F8307

Wiertarko wkrętarka Bosch Professional GSB 180-LI 06019F8307 wyposażona jest w szczotkowy silnik ze sprzęgłem i dwubiegową przekładnię. Energię pobiera z akumulatora Li-Ion mocy 2 Ah i napięciu 18 V. Urządzenie przeznaczone jest do wkręcania śrub i wiercenia w różnych powierzchniach miękkich, a dzięki funkcji udaru również w betonie. Automatyczna blokada wrzeciona umożliwia wymianę końcówek bez konieczności używania dodatkowych narzędzi. Tak jak większość profesjonalnych sprzętów posiada światło LED, które doświetla obszar roboczy oraz ogumowaną rękojeść, dzięki czemu praca urządzeniem jest wygodna. Zestaw zawiera: dwa akumulatory, ładowarkę i walizkę transportową.

Specyfikacja techniczna

 • Liczba udarów: 27 000
 • Maksymalny moment obrotowy: 54 Nm
 • Typ uchwytu: Samozaciskowy
 • Waga: 1,7 kg

Cena: 690,99 zł Przejdź do sklepu

Wiertarko wkrętarka z funkcją udaru Ryobi R18PD3-220S

Wiertarko wkrętarka Ryobi R18PD3-220S zasilana jest akumulatorem Li-Ion o mocy 2 Ah i napięciu 18 V. Posiada szczotkowy silnik i dwubiegową przekładnię. Ponieważ wiertarko wkrętarka ma funkcję udaru urządzeniem można wiercić otwory o maksymalnej średnicy w stali i murze do 13 mm, natomiast w drewnie do 38 mm. Wygodę obsługi wiertarko wkrętarki Ryobi zwiększa dioda LED podświetlająca pole robocze. Także oklejony okładziną gumową dodatkowy uchwyt podnosi komfort pracy. Warto wiedzieć, że Ryobi R18PD3-220S objęta jest 36-miesięcznym okresem gwarancyjnym. W zestawie: torba, dwustronny bit, dwa akumulatory oraz ładowarka.

Specyfikacja techniczna

 • Liczba udarów: 23 400
 • Maksymalny moment obrotowy: 50 Nm
 • Typ uchwytu: Bezkluczykowy
 • Poziom hałasu: 96,6 dB dB
 • Waga: 1,7 kg

Cena: 665,71 zł Przejdź do sklepu

Wiertarko wkrętarka udarowa Stanley SFMCD721M2K-QW

Akumulatorowa wiertarko wkrętarka Stanley SFMCD721M2K-QW zasilana jest z baterii Li-Ion o parametrach 4 Ah i 18 V. Urządzenie ma wytrzymały dwubiegowy silnik bezszczotkowy ze sprzęgłem, którego pracę można regulować wybierając jeden z 15 możliwych poziomów. Wiertarko wkrętarka Stanley ma możliwość włączenia udaru. Podświetlenie obszaru roboczego z diody LED oraz wygodny ogumowany uchwyt dają większy komfort pracy. Udogodnieniem jest również to, że wskaźnik naładowania akumulatora na bieżąco informuje nas o stanie baterii. Zestaw zawiera: dwa akumulatory, ładowarkę, kufer transportowy, instrukcję obsługi i kartę gwarancyjną.

Specyfikacja techniczna

 • Liczba udarów: 35 700
 • Maksymalny moment obrotowy: 80 Nm
 • Typ uchwytu: Bezkluczykowy
 • Waga: 1,2 kg

Cena: 885,04 zł Przejdź do sklepu

Wiertarko wkrętarka z udarem Dewalt DCD996P2

Wiertarko wkrętarka DCD996P2 przeznaczona jest dla profesjonalistów. Urządzenie ma wydajny silnik bezszczotkowy ze sprzęgłem oraz z możliwością regulacji momentu obrotowego na jednym z 11 poziomów. Prędkość można ustawić w jednym z trzech zakresów. Szybkozaciskowy uchwyt z automatyczną blokadą wrzeciona ułatwia wymianę wierteł i bitów. Ponadto komfort użytkowania zwiększa także wbudowana lampa LED z funkcją opóźnionego wyłączenia oraz wielopozycyjny uchwyt wiertarski. Uchwyt ten zwiększa kontrolę podczas prac z włączonym udarem. Wiertarko wkrętarka Dewalt zasilana jest z akumulatora litowo-jonowego, o pojemności 5 Ah i napięciu 18 V. Zestaw obejmuje: dwa akumulatory, ładowarkę wielonapięciową, kufer transportowy TSTAK, zaczep do paska i wielopozycyjną rękojeść boczną.

Specyfikacja techniczna

 • Liczba udarów: 38 250
 • Maksymalny moment obrotowy: 95 Nm
 • Typ uchwytu: Magnetyczny, Szybkozaciskowy
 • Waga: 2,1 kg

Cena: 1 609,03 zł Przejdź do sklepu

Zestaw Combo M18 Cblpd-422C Fuel Powerpack Milwaukee

Zestaw Combo M18 Cblpd-422C Fuel Powerpack Milwaukee zawiera w swoim składzie wiertarko wkrętarkę udarową, dwa akumulatory (M18 B4 i M18 B2), ładowarkę oraz walizkę Kitbox. Wiertarko wkrętarka udarowa Milwaukee jest sprzętem z mocnym silnikiem bezszczotkowym oraz dwubiegową skrzynią. Istnieje możliwość wyboru jednego z 18 poziomów momentu obrotowego. Urządzenie ma niewielkie rozmiary, jej długość to zaledwie 16,5 cm, dzięki czemu łatwiej się nią manipuluje w ciasnych przestrzeniach. Wiertarko wkrętarka jest elektronicznie zabezpieczona przed przeciążeniem. Wygodę obsługi zwiększa wbudowana lampa LED oraz wskaźnik informujący o stanie naładowania akumulatora.

Specyfikacja techniczna

 • Liczba udarów: 27 000
 • Maksymalny moment obrotowy: 60 Nm
 • Typ uchwytu: Szybkozaciskowy 13 mm
 • Waga: 1,8 kg

Cena: 1 736,88 zł Przejdź do sklepu

Jaka wiertarka udarowa 2023 – ranking najlepszych modeli

Dziękujemy, że przeczytałeś nasz materiał pełen przydatnych informacji! W opracowaniu znajdziesz linki reklamowe naszych partnerów. Gdy zdecydujesz się z nich skorzystać i dokonasz zakupu, możemy otrzymać niewielką prowizję. Ale nie martw się, nie wpływa to na jakość merytoryczną treści – to jak dodatkowy bonus, który pomaga nam kontynuować tworzenie wartościowych materiałów!

Nazywam się Bożena Wieczorkowska. Swoją pracę w redakcji Think - About zaczęłam kilka miesięcy temu. Zajmuję się tworzeniem tekstów, które przybliżają czytelnikom najlepsze oferty dotyczące głównie małego AGD. Moją rolą jest także sprawdzanie ofert w sklepie Lidl i wyszukiwanie ciekawych perełek, które mogą Państwa zainteresować. Napisałam recenzję o oczyszczaczu powietrza Dyson, którą możecie Państwo znaleźć pod tytułem „Wreszcie wiem, co to znaczy oddychać świeżym powietrzem". Ty też różnicę wyczujesz własnym nosem”. Pisałam też wiele dłuższych i krótszych tekstów o oczyszczaczach i filtrach powietrza. Ciekawy był też dla mnie temat wygodnego spania, czyli jaki materac wybrać, by się dobrze wyspać. Mogę powiedzieć, że zmierzyłam się z bykiem za rogi, bo maszyna do szycia od zawsze stała w moim domu, ale była mi zupełnie obca. Zmieniło się to jednak od czasu, kiedy pisałam ranking o tych urządzeniach. Opiekuję się także ogrodem, a więc szeroko pojętą pielęgnacją trawnika i zieleni. Do tej pory pracowałam przez wiele lat w szpitalu jako fizjoterapeutka. Praca dawała mi bardzo dużo satysfakcji i spełnienia zawodowego. Przyszedł jednak czas, kiedy podjęłam decyzję o zmianie pracy. Jeszcze przed podjęciem współpracy z redakcją Think – About pisałam teksty o misiach, dla pasjonata, który nazbierał ich wiele tysięcy. Właśnie w ten sposób rozpoczęła się moja przygoda z piórem, a właściwie przyjaźń z klawiaturą. Dziś, z przyjemnością siadam do kolejnych tekstów, bo bardzo polubiłam to, co obecnie robię. Moją wielką pasją są wycieczki i poznawanie pięknych zakątków w Polsce. Bardzo lubię wędrówki po górach, bo wtedy mam okazję podziwiać piękno natury. Rower to moja pasja od kiedy pamiętam. Przejechałam na moich dwóch kółkach wiele tysięcy kilometrów. Bardzo lubię czytać książki. Pochłaniają mnie zwłaszcza te ze świata fantasy, ale chętnie wyciągam dłoń zarówno po kryminał jak i literaturę piękną. Jestem wielką fanką muzyki, która towarzyszy mi przez cały dzień, ale doceniam także ciszę i tak zwany święty spokój.